شنبه, 23 مرداد 1395 ساعت 08:19

تور اصفهان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تور اصفهان

با استفاده از تور اصفهان به سومین شهر پهناور و پرجمعیت ایران مسافرت نمایید. اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و تمدن ایران اسلامی انتخاب شد. این شهردارای معماری زیبای اسلامی و بسیاری از بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصربفرد و شیرینی های بینظیر (گز و پولکی و...)معروف است عمارت عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، مسجد امام (مسجد شاه)، کلیسای وانک، منار جنبان، کاخ چهل ستون، کاخ هشت بهشت، چهار باغ، آتشگاه،گورستان قدیمی تخته فولاد،بازار تاریخی اصفهان، میدان نقش جهان، باغ پرندگان، پل خواجو، پل شهرستان، سی و سه پل (پل الله وردی خان) و...

استان اصفهان که در مرکز ایران واقع شده است در ۴۲۴ کیلومتری جنوب تهران قرار دارد که از شمال به کاشان و نطنز,از مشرق به یزد از جنوب به آباده و از غرب به گلپایگان و نجف آباد راه دارد. زاینده رود که از ارتفاعات زرد کوه بختیاری سرچشمه میگیرد و از میانه ی شهر عبور میکند و سرانجام به باتلاق گاو خونی میریزد نقش مهم و به سزایی درزیبایی و حاصلخیزی شهر ایفا میکند. اصفهان در طول تاریخ همواره مورد توجه پادشاهان و خاندان های حکومتگر بوده است و در طول تاریخ چندین بار به عنوان پایتخت سیاسی برگزیده شده است و از شهر های مهم سیاسی و نظامی ایران از دوران باستان تاکنون بوده است.

خواندن 261 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 12:33
محتوای بیشتر در این بخش: « تور قشم تور طبیعت گردی »
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره کمک سفر | سایت مرجع گردشگری و تور

در سایت کمک سفر می توانید تورها، هتل، و یا خدمات آژانس خود را معرفی کنید تا مسافران و علاقه مندان به گردشگری و تور از خدمات شما اطلاع پیدا کنند.

آخرین اخبار گردشگری و تورها

کمک سفر در شبکه های اجتماعی

    کمک سفر در اینستاگرام
  کمک سفر در اینستاگرام
  کمک سفر در اینستاگرام