ورود

ثبت نامروستای گردشگری مارین

این روستا در ۳۶ کیلومتری شمال شهرگچساران از استان چهارفصل کهگیلویه و بویر احمد واقع شده است. روستای گردشگری مارین دارای اب و هوای معتدل و مکان های دیدنی بی نظیری می باشد که این روستا را به محلی پر طرفدار و جذاب تبدیل کرده است .

این روستا جزو مکان های متبرکه نیز می باشد با وجود بقعه امام زاده بی بی حمیده خاتون که یکی از نوه زاده های امام موسی کاظم (علیه السلام) است میتوانید زیارتی انجام دهید و به گردش خود در این روستای سرشار از دیدنی ها ادامه دهید.

این روستای زیبا یکی از معماری های تاریخی ایران را در خود جای داده، اگر به روستای ماسوله واقع در شمال سفر کرده باشید به شباهت این روستا با روستای ماسوله پی خواهید برد، به همین دلیل گردشگران این روستا را به ماسوله ی جنوب نام می برند.

وجود سد بزرگ کوثر و دیدنی در ۱۷ کیلومتری روستای مارین یکی دیگر از جاذبه های این روستای بکر محسوب می شود.

روستای تاریخی و زیبای مارین که محل رفت و آمد توریست ها در فصل های بهار و تابستان است، منظره ی خوبی برای عکس های شما به یادگار می گذارد و مناسب برای عکس های کارت پستالی ویژه مناطق بهاری می باشد. این روستای تاریخی از مناظر دل انگیزی مثل طلوع و غروب خورشید و صدای دلنشین پرندگان فضایی پر از ارامش را به شما گردشگران هدیه می کند .

مارین دارای گیاهان و جانوران گوناگونی می باشد که یکی دیگر از موارد پر طرفدار این محیط طبیعی محسوب می باشد ، شما در این منطقه می توانید شاهد پرنده ها وجانوران مختلف نظیر شاهین، کبک و جانورانی مثل گرگ،روباه،قوچ،میش،گراز و نیز وجود گیاهانی نظیر کتیرا، گل گاوزبان ،گل بنفشه باشید .

مردم این روستا از لهجه ای بسیار زیبای دیلی از گویش زیبای لری برخوردارند که مردم اردکان شیراز نیز دارای همین لهجه زیبا هستند ونیز مردمان ان دارای رفتاری بسیار شیرین و در مهمان نوازی شهرت خاصی دارند

این روستای تاریخی دارای پیشینه راه سلطنتی شوش به تخت جمشید و بیشابور در دوره هخامنشیان این راه از ۷ کیلومتری این روستا عبور کرده است. موقعیت جنگی روستای مارین در این دوره تاریخی باعث شده تا قلعه های مخصوص نگهبانی از راه ها بنا شود.

خانه های این روستای تاریخی روی همدیگر ساخته شده اند و هیچ وسیله ای نمیتواند از کوچه های این خانه ها عبورکند و برای بازدید شما گردشگران بسیار مکان خوبی می باشد . مصالح ساخت خانه های این روستا از کاه و گل میباشد و انتظار دیدن اجر و کاشی را در این روستا نداشته باشید.

چشمه های اب شیرین از دل زمین سیر اب مارین که خواص معدنی معدنی نیز دارد به شما طراوت و شادابی می بخشد و نیز وجود باغستانهای زیبا و انبوه در این روستا خاطره ای خوش و به یادماندنی را برای گردشگران بجای می گذارد.

از سوغاتی این روستا می توان وسایلی که با دست خود اهالی روستا ساخته می شود نام برد مثل گلیم، جاجیم، قالی و توبره و نیز خوراکی های محلی مثل رب انار، کره، ماست، دوغ، مغز بنه

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پیشنهادی کمک سفر