ورود

عضویتفستیوال برف و یخ هاربین

شهر سرد هاربین در شمال‌شرقی چین واقع شده است. دمای این شهر در ماه‌های سرد زمستان به 30- درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. برگزاری فستیوال برف و یخ هاربین به همراه کنده‌کاری‌های روی برف، نمایش آتش‌بازی و تفریحات برفی؛ ساختمان‌های عظیم یخی همراه با مجسمه‌های بزرگ برفی، فانوس‌های یخی، هاربین را به یکی از مراکز معروف زمستانی تبدیل کرده است.

در سال 1985 اولین دوره فستیوال سازه‌های یخی و برفی هاربین برگزار شد و بعد از آن بصورت مرتب و سالانه برگزار شده است که نقش مهمی در جذب توریست و گردشگر به این شهر سردسیری ایفا میکند.

در طول این فستیوال باشکوه، نمایشگاه مجسمه‌های برفی، میهمانی باغ فانوس یخی، مسابقه اسکی، مسابقه فوتبال روی برف، رقابت‌های اسکیت، مسابقات رالی روی یخ، اجرای تئاتر و مذاکرات اقتصادی و تجاری برپاست. در سال 2001 این فستیوال با جشنواره اسکی بین‌المللی تلفیق شده و گسترده‌تر شد. در ژانویه سال 2014 دوره 30 ام این فستیوال نیز برگزار گردید.

فستیوال برف و یخ هاربین، بزرگترین فستیوال از نوع خود در دنیاست. از این رو هنرمندانی از سرتاسرجهان را به خود جذب می‌کند. اگه مایل به دیدن این جشنواره زیبا و پرهیجان هستید، سفر به این شهر در ماه‌های ژانویه تا مارس هرسال را فراموش نکنید .نورپردازی مجسمه‌ها و سازه‌های غول پیکر برفی و یخی در این جشنواره، جلوه‌های بصری بسیاری زیبایی داشته و هزاران گردشگر تنها برای دیدن این رخداد به هاربین سفر می‌کنند.

منظره این شهر در شب از دید بازدیدکنندگانی که سرمای سخت این شهر را تحمل می‌کنند، با روشن شدن چراغ‌های رنگی از داخل و بیرون ساختمان‌ها و مجسمه‌ها دیدنی‌تر است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید