ورود

ثبت نامچگونه و از کجا ویزای شینگن بگیریم؟

ویزای شینگن چیست؟ (Schengen Visa) | کشورهای عضو شینگن کدامند؟

اگر از آن دسته افرادی باشید که به صنعت گردشگری و مسافرت به خارج از کشور اهمیت بدهید حتما بارها نام ویزای شینگن را شنیده اید. یکی از پر طرفدارترین و همچنین معروفترین ویزاها، ویزای شینگن میباشد.  این نوع ویزا بسته به هدف شما و برنامه سفر شما دارای شرایط و ضوابط  گوناگونی میباشد.

شینگن به مجموعه ای از کشورهای اروپایی گفته میشود که قوانین یکپارچه‌ای در راستای فعالیت‌ها و مقررات مرزی و مسافرتی خود، وضع کرده‌اند و پیمانی را با نام "پیمان شینگن" بسته اند. به موجب این پیمان تمامی مردم کشورهای خارج از این اتحادیه ی اروپایی، به منظور سفر و اقامت در محدوده شینگن، موظف به اخذ مجوز ورود و روادیدی جامع و واحد موسوم به ویزای شینگن می باشند.در حال حاضر ۲۶ کشور عضو شینگن هستند. در میان این 26 کشور، کشورهای نروژ، ایسلند و سوئیس علی ‌رغم آن‌که عضو اتحادیه اروپا نیستند، عضو شینگن هستند و ایرلند و بریتانیا از اعضای اتحادیه اروپا هستند که عضو شینگن نیستند. کشورهای دیگری مانند رومانی، بلغارستان و قبرس نیز از جمله کشورهای در حال الحاق به این پیمان هستند.

کشورهای عضو پیمان شینگن عبارتندر از:
1-    اتریش - Austri
2-    مجارستان - Hungary
3-    لهستان – Poland
4-    بلژیک – Belgium
5-    ایسلند – Iceland
6-    پرتغال – Portugal
7-    جمهوری چک - Czech Republic
8-    ایتالیا – Italy
9-    اسلواکی – Slovakia
10-    دانمارک – Denmark
11-    لاتویا – Latvia
12-    اسلوونی – Slovenia
13-    استونی - Estonia    
14-    لیتوانی - Lithuania    
15-    اسپانیا – Spain
16-    فنلاند - Finland    
17-    لوکزامبورگ - Luxembourg    
18-    سوئد – Sweden
19-    فرانسه - France    
20-    مالت - Malta    
21-    سوئیس – Switzerland
22-    آلمان - Germany    
23-    هلند - Netherlands    
24-    لیختنشتاین – Liechtenstein
25-    یونان - Greece    
26-    نروژ - Norway   

دریافت ویزای شینگن | وقت سفارت شینگن

اولین مرحله برای دریافت ویزای شینگن دریافت وقت سفارت است. وقت سفارت در واقع نوبتی است که سفارت به متقاضیان دریافت ویزای شینگن میدهد. طبق این نوبت متقاضی باید در روز و ساعت معیتی به همراه مدارک خود به سفارت مربوطه مراجعه کرده و علاوه بر ارائه مدارک و انگشت نگاری مدارک خود را ارائه دهد.

بعد از دریافت نوبت سفارت، مرحله بعدی دریافت فرم ویزای شینگن است. این فرم را دانلود و پرینت بگیرید و سپس آنرا در کمال دقت و صداقت تکمیل نمایید. سفارت های شینگن نسبت به اطلاعات درج شده در این فرم بسیار حساس میباشند. وجود کوچکترین خطایی در اطلاعات درج شده به منزله ی عدم صداقت متقاضی بوده و موجب عدم پذیرش ویزای متقاضی میگردد.

با توجه به شلوغی سفارت ها در صورتی که وقت سفارت و ویزا می خواهید بهتر است زودتر نسبت به تعیین وقت اقدام نموده و درخواست دهید.

جهت اخذ ویزای شینگن کافیست اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به شماره ۰۹۳۶۳۲۹۷۱۷۹ در تلگرام و یا واتس اپ ارسال کنید. همچنین می توانید اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید.

تلفن های تماس: ۶۶۵۷۰۴۵5 - ۶۶۵۷۰۴۵4

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن در کشورهای عضو پیمان شینگن مشابه میباشد و گاهی در بعضی از جزییات با هم متفاوت میباشد. این مدارک شامل موارد زیر می باشد:
1-    فرم درخواست ویزای شینگن: اولین مرحله برای اخذ ویزای هر کشور تکمیل فرم درخواست ویزای آن کشور است.
2-    اصل گذرنامه و گذرنامه‌های قبلی: گذرنامه باید تا حداقل شش ماه پس از درخواست ویزای شینگن، اعتبار داشته باشد.
3-    دو قطعه عکس رنگی ۴×۳: دو قطعه عکس رنگی با مشخصات زیر
مشخصات عکس:
-    به تازگی گرفته شده باشد (زمان آن بیشتر از ۶ ماه نباشد)
-    رنگی باشد.
-    پس زمینه عکس سفید باشد.
-    عکس باید شفاف بوده و صورت در مرکز آن قرار داشته باشد
-    عکس در کاغذ معمولی عکاسی چاپ شده باشد.
-    گردی کامل صورت، بدون لبخند (بدون عینک آفتابی، هر گونه کلاه، مگر اینکه متقاضی چنین اقلامی را بخاطر اعتقاد مذهبی یا پیشینه ی قومی خود بپوشد)
4-    مدارک شغلی رسمی: این مدارک شامل جواز کسب، روزنامه‌ی شغلی، فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار یا تحصیل میباشد. این مدارک باید دارای ترجمه‌ی رسمی باشد.
5-     اسناد ملکی شخص متقاضی و منابع مالی وی همراه با گردش حساب رسمی همراه با ترجمه‌ی رسمی
6-    بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد یا رزرو بلیط
7-    بیمه‌ مسافرتی فردی یا جمعی: . شرکت بیمه‌گذار نیز باید نماینده‌ معتبری در کشور مقصد داشته باشد.
8-    برگه‌ی تاییدیه‌ رزرو هتل (واچر هتل) و یا اصل دعوت‌نامه‌ای که شخص دعوت‌کننده از کشور مقصد برای متقاضی فرستاده است.

**توصیه می کنم در صورتی که بدون پشتیبان مالی و دعوتنامه برای گرفتن ویزا اقدام می کنید تا جایی که می توانید موجودی حساب بانکی خودتان را قبل از گرفتن نامه موجودی برای سفارت انگلیس پر نمایید. هرچه سند ملک یا ماشین بیشتر ارائه کنید به معنی دلیل وابستگی برای بازگشت به ایران میباشد و شانس شما را در دریافت ویزای شینگن افزایش میدهد.


نکات ضروری در درخواست ویزای شینگن
•    تمامی مدارک مورد نیاز برای هر سفارت باید به صورت تمام و کمال ارائه شود و نقص درارائه مدارک خواسته شده میتواند شانس شما را برای دریافت ویزای شینگن از بین ببرد.
•    مدارک خواسته شده برای دریافت ویزای شینگن ممکن است گاهی با توجه به شرایط فرد متقاصی و کشور صادرکننده‌ ویزا متفاوت باشد. بنابراین قبل از انجام هر کاری لازم است چک لیست مربوط یه ویزای شینگن همان کشور را تهیه فرمایید.
•    تمامی مدارک که به زبان فارسی میباشند نیاز به ترجمه و همچنین نیاز به مهر دادگستری دارند که این کار معمولا توسط دارالترجمه‌ ها انجام می‌شود.
•    هزینه‌هایی که فرد متقاضی برای درخواست و اخذ ویزا به سفارت پرداخت میکند، غیرقابل برگشت است.
•    درخواست ویزا می‌تواند تا ۴ ماه زودتر از زمان سفر ارائه شود.

کانال ویزا سازان در تلگرام: برای ورود به کانال روی لینک زیر کلیک کنید...
https://telegram.me/visasazan

با توجه به شلوغی سفارت ها در صورتی که برای ماه های مهر و آبان وقت مصاحبه می خواهید بهتر است زودتر نسبت به تعیین وقت اقدام نموده و درخواست دهید.

جهت اخذ ویزای شینگن کافیست اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به شماره ۰۹۳۶۳۲۹۷۱۷۹ در تلگرام و یا واتس اپ ارسال کنید. همچنین می توانید اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید.

تلفن های تماس: ۶۶۵۷۰۴۵5 - ۶۶۵۷۰۴۵4

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پیشنهادی کمک سفر