ورود

ثبت نامگردشگری

سایت گردشگری

گردشگری، سیاحت یا توریسم و نیز جهانگردی به هرگونه مسافرتی گفته می شود که شخص به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج شود. به شخصی که گردشگری می‌کند گردشگر، یا توریست گفته می‌شود.

تعاریف زیادی از واژه گردشگری تا قبل از سال ۱۹۹۴ ارائه شده بود، سازمان جهانی گردشگری در سال ۱۹۹۵ یک تعریف نهایی منتشر کرد که مطابق آن مجموعه فعالیتهای فرد یا افرادی که به مکانی غیر از مکان عادی زندگی خود مسافرت میکنند و حداقل یک شب و حداکثر یک سال در آنجا اقامت دارند و هدف از مسافرت آنان نیز گذراندن اوقات فراغت است گردشگری نامیده می‌شوند. براین اساس کسانی که شامل این تعریف می‌شوند نیز گردشگر نامیده می‌شوند. البته اهدافی نظیر اشتغال و کسب درآمد شامل آن نمی‌شود.

بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارد. صنعت گردشگری در ایران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است.

معادل انگلیسیه واژه ی گردشگر، توریسم است. واژه توریسم از کلمه تور (tour) به معنای گشتن اخذ شده که ریشه در لغت لاتین turns به معنای دور زدن، رفت و برگشت بین مبدأ و مقصد و چرخش دارد. واژه توریسم طریق زبان‌های فرانسه و انگلیسی به فارسی راه یافته‌است. اصطلاحات "توریسم" و "توریست" اولین بار در سال ۱۹۳۷ توسط جامعه ملل مورد استفاده قرار گرفتند. گردشگری به سفر به خارج از کشور و با مدت زمان بیش از ۲۴ ساعت اطلاق می‌شود.

گردشگرها بیش از هر چیز به آب و هوا، فرهنگ و طبیعت مقصد خود علاقه‌مند هستند. سایت گردشگری کمک سفر با جمع آوری اطلاعاتی جامع در خصوص گردشگری ایران، گردشگری جهان، سفرنامه ها، تورهای لحظه آخری داخلی، تورهای لحظه آخری خارجی و ... شما عزیزان را در انتخاب مقصد گردشگری خود یاری میکند.


خدمات گردشگری

خدمات گردشگری امروزه توسط دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، آژانس های مسافرتی و شرکتهای معتبر برگزارکننده ی تورها ارائه میگردد. دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی با ارتباط و قرارداد خود میان ایرلاین ها، هتل داران، شرکت های حمل و نقل و .... اقدام به برگزاری تورهای داخلی و تورهای خارجی مینمایند. آژانس های مسافرتی نیز علاوه بر فروش بلیط با جذب مشتریان و برخورد مستقیم با مصرف کننده اقدام به برگزاری تور مینمایند و نقش بسیار مهمی را در صنعت گردشگری دارند. مجریان برگزار کننده ی تور نیز همانند آژانس های مسافرتی اقدام به جمع آوری اجزای اصلی تور شامل محل اقامت، حمل و نقل، خوراک و ... مینمایند و بصورت یک پکیج به متقاضیان ارائه میدهند. لازم به ذکر است افرادی که برگزار کننده تورها هستند ملزم به دریافت مجور رسمی میباشند.

سایت مرجع گردشگری

کمک سفر سایت مرجع گردشگری ایران با هدف ایجاد پلی میان گردشگران، متقاضیان دریافت ویزا و آژانس های مسافرتی و همچنین شرکت های برگزاری تور تاسیس گردید. سایت کمک سفر به عنوان بزرگترین سایت گردشگری ایران سعی در معرفی صنعت گردشگری را داشته و همچنین با معرفی جاذبه های گردشگری ایران و جاذبه های گردشگری جهان سعی در گسترش این صنعت ارزشمند را دارد.

مزایای گردشگری در ایران

افزایش درآمد
صنعت گردشگری در هر کشوری باعث رونق اقتصادی کشور میزبان می‌شود. ورود هر گردشگر به کشور به معنای پرداخت هزینه هایی از جانب وی است. شخص گردشگر باید هزینه‌هایی را در آن کشور بپردازد مثل هزینه خوراک و محل اقامت، مهمانخانه، هتل، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه تفریحات، تورها، هزینه گشتها، و همچنین پولی که بابت خرید سوغاتی و کالای بومی کشور میزبان می‌پردازند و هزینه ورود به موزه یا مکان دیدنی. این هزینه‌ها از طریق ارزی که وارد کشور میزبان می‌کنند باعث رشد اقتصادی کشور خواهد شد. به گردشگران صادرات نامرئی هم می‌گویند.

-  اشتغال زایی
این امر برای کشورهایی که با جمعیت جوان و متقاضی روبه رو هستند بسیار مفید است از هر ده نفر گردشگر که وارد کشور میزبان می‌شود یک فرصت شغلی ایجاد می‌گردد.

گردشگری استان های ایران

گردشگری آذربایجان شرقی، گردشگری آذربایجان غربی، گردشگری اردبیل، گردشگری اصفهان، گردشگری البرز، گردشگری ایلام، گردشگری بوشهر، گردشگری تهران، گردشگری خراسان شمالی، گردشگری خراسان رضوی، گردشگری چهار محال بختیاری، گردشگری خراسان جنوبی، گردشگری خوزستان، گردشگری زنجان، گردشگری سمنان، گردشگری سیستان و بلوچستان، گردشگری فارس، گردشگری قزوین، گردشگری قم، گردشگری کردستان، گردشگری کرمانشاه، گردشگری کهکیلویه و بویر احمد، گردشگری کرمان، گردشگری گلستان، گردشگری گیلان، گردشگری لرستان، گردشگری مازندران، گردشگری مرکزی، گردشگری هرمزگان، گردشگری همدان، گردشگری یزد