ورود

ثبت نامتحصیل در انگلستان

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان به همراه معرفی شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و هزینه ی تحصیل و بورسیه ی تحصیلی در انگلستان با کمک سفر.

انگلستان نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیا است و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. انگلستان به دلیل اینکه قدمت زیادی در آموزش دارد دارای دانشگاه‌های برتری در سطح بین‌المللی است. درواقع بیشترین دانشگاه‌های بین‌المللی و با رتبه‌های عالی در سطح جهان در انگلستان حضور دارند. به همین دلایل تحصیل در انگلستان افراد زیادی را از سراسر دنیا جذب خود می‌کند. ما در گروه کمک سفر به‌طور مفصل در مورد تحصیل در انگلستان، هزینه‌های تحصیل در انگلستان، اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و... برای شما عزیزان اطلاعات دقیقی قرار می‌دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

کیفیت تحصیلی انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان دارای کیفیت تحصیلی سطح بالایی می‌باشند. همۀ دانشگاه‌‌ها و کالج‌‌های انگلستان بر اساس استانداردهای دقیقی اداره می‌شوند که دولت وضع‌ می‌کند. بنابراین می‌توان اطمینان داشت که بهترین خدمات آموزشی، پشتیبانی تحصیلی و منابع در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
همچنین به دلیل شهرت انگلستان در انجام بهترین پژوهش‌‌های جهان، می‌توان در دانشگاه‌‌های این کشور به به‌روزترین امکانات دسترسی داشت. انگلستان به لحاظ کیفیت آثار پژوهشی رتبۀ اول را در جهان کسب کرده و از آمریکا پیشی گرفته است.

تحصیل در مقطع دبستان

تحصیل در انگلستان در مقطع آموزش ابتدائی از سن 5 سالگی شروع می‌شود. با توجه به اینکه کشور انگلستان از سطح آموزشی بسیار بالائی برخوردار است، در کالج‌های این کشور امنیت از طریق نصب دوربین به‌طور کامل کنترل می‌شود. در کشور انگلستان کالج‌ها از هزینه‌های متفاوتی برخوردار هستند. هزینه تحصیل در این دوره سالی 12 تا 15 هزار پوند به‌صورت متغیر هزینه دربر دارد. آموزش ابتدائی در کشور انگلستان شامل دو مرحله است. سن 5 تا 7 سالگی و سنین 7 تا 11 سال. در ضمن دوره‌های تحصیلی آموزش ابتدائی در کشور انگلستان از سپتامبر شروع‌شده و تا پایان ماه ژوئن ادامه دارد.

تحصیل در مقطع متوسطه

تحصیل در انگلستان در مقطع آموزش متوسطه نیز شامل دو مرحله است. سن 11 تا 14 سالگی و سنین 14 تا 16 سال.

دانش آموزان در سن 11 سالگی وارد دبیرستان می‌شوند و مهم‌ترین مقطع تحصیلی برای آنان سنین 14 تا 16 سالگی است. بعد از سن 16 سالگی تحصیل در کشور انگلستان اختیاری می‌باشد. فرد با این مدرک تحصیلی می‌تواند وارد بازار کار شود و یا تحصیلات خود را در مقاطع بعد ادامه دهد. چارچوب اصلی تدریس در این دوره دروس ریاضیات، انگلیسی و علوم (زیست، شیمی، فیزیک و غیره) است. در ضمن دروس پایه دیگری چون تاریخ، جغرافیا، هنر، موسیقی، ورزش، مطالعات تجاری و فناوری اطلاعات بسته به رشته تحصیلی که فرد برای تحصیل دانشگاه خود انتخاب می‌کند نیز تدریس می‌شود. درواقع دانش آموزان حدود ده تا یازده درس را باید در برنامه تحصیلی خود داشته باشند.

تحصیل در دوره‌های تکمیلی

بعد از گذراندن دوره GCSE  دانش آموزان برای ورود به تحصیلات دانشگاهی بایستی دوره‌های  A-Level یا Foundation را بگذرانند. دوره‌های  A-Level همچون GCSE  دوساله است و دانش آموزان در طول این مدت دوساله  2 تا 4 درس را می‌گذرانند که بسته به نمرات فرد، راه ورود به دانشگاه‌های برتر انگلستان برای شخص فراهم می‌شود. دوره‌های A-Level Full از شش قسمت و AS-Level  از سه قسمت تشکیل می‌شود. قابل‌ به ذکر است که دانش آموزان با توجه به توانائی‌های خود این دوره‌ها را می‌گذرانند. در مورد دوره‌های Foundation یا فایندیشن که دوره‌هایی یک‌ساله هستند باید توجه داشته باشید که در مقایسه با دوره‌های A-Level  کم‌هزینه‌تر و ساده‌تر می‌باشند و شما پس از موفقیت در این دوره‌ها راه ورود به اکثر دانشگاه‌های مورد دلخواهتان در کشور انگلستان هموار است.

شرایط تحصیل رایگان در انگلستان

فرایند دریافت بورسیۀ تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی، استانداردهای ثابتی دارد. مدارک لازم برای هر درخواست به عواملی همچون نوع بورسیه یا سازمان ارائه‌دهندۀ آن بستگی دارد.

از شرایط تحصیل رایگان در انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•     معدل بالا
•    مدرک زبان
•     مقالات معتبر بین‌المللی

همچنین باید متذکر شد که نمرۀ زبان آیلتسی که دانشگاه‌های انگلستان برای ورود به دورۀ لیسانس می‌پذیرند حداقل ۶ و برای فوق‌لیسانس ۶.۵ یا ۷ و دکترا ۷ و بالاتر است.

کانال راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کشورها
هزینه تحصیل در انگلستان
شهریه دانشگاه‌ها در انگلستان بر اساس مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متغیر است. شهریه مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی از حدود 10000 پوند تا حدود 35000 پوند در سال متغیر است. رشته‌های مرتبط با علوم انسانی و علوم اجتماعی دارای کمترین شهریه و رشته‌های بالینی و آزمایشگاهی دارای شهریه بیشتری می‌باشند.
در مقطع تحصیلات تکمیلی شهریه دوره‌های پایه کلاسی Classroom-based حدود 9700 پوند تا 32000 پوند در سال است. دوره‌های پایه آزمایشگاهی Laboratory-based شهریه سالیانه از حدود 9900 پوند تا 25000 پوند متغیر است، درحالی‌که دوره‌های بالینی Clinical از حدود 11250 پوند تا حدود 42000 پوند (به‌عنوان‌مثال داروسازی) افزایش می‌یابد.
ممکن است شهریه‌های فوق در مقایسه با سایر کشورها  زیاد به نظر برسد ولی نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که طول دوره تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی 3 سال و مقطع فوق‌لیسانس 1 سال است بنابراین یک سال در هزینه‌های تحصیلی وزندگی صرفه‌جویی می‌شود.

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

افرادی که خواهان تحصیل در انگلستان می‌باشند باید توجه داشته باشند که با دریافت ویزای گاردین انگلستان وارد این کشور شده و به تحصیل بپردازند.
با دریافت ویزای گاردین انگلستان یکی از والدین متقاضی نیز می‌تواند وارد کشور انگلستان شده و تا اتمام دوره تحصیلی فرزند خود در این کشور اقامت داشته باشند. مدارک لازم جهت دریافت ویزای گاردین انگلستان به شرح زیر است:
•    ارائه گذرنامه معتبر با تصویر
•    ارائه شش قطعه عکس با اندازه تعیین‌شده از سوی سفارت انگلستان
•    ارائه سند ازدواج
•    ارائه شناسنامه فرد متقاضی
•    ارائه مدرک معتبری که نشان‌دهنده تمکن مالی فرد متقاضی باشد.

خلاصه مطلب
به دلیل دانشگاه‌های بسیار معتبر انگلستان، بسیاری از افراد خواهان تحصیل در این کشور می‌باشند. ما در گروه کمک سفر بر این بودیم تا در مورد شرایط تحصیل در انگلستان، هزینه تحصیل در انگلستان و اخذ ویزای دانشجویی انگلستان مطالبی را برای شما عزیزان فراهم کنیم.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی