ورود

ثبت نامتحصیل در قبرس

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی قبرس

تحصیل در قبرس | هم فال و هم تماشا

تحصیل در قبرس به همراه معرفی شرایط اخذ ویزای تحصیلی قبرس و هزینه ی تحصیل و بورسیه ی تحصیلی در قبرس با کمک سفر.

تحصیل در قبرس یکی از بهترین موقعیت‌های موجود بوده و شرایط بسیار فوق العاده ای برای گرفتن ویزای دانشجویی قبرس وجود دارد. قبرس پل ارتباطی اروپا لقب گرفته و امکانات بسيار فوق العاده ای برای تحصیل در این کشور وجود دارد. وجود بورس‌های تحصیلی در تمامی مقاطع، دسترسی آسان به اطلاعات روز سایت‌های دانشگاهی و هزینه بسیار مناسب در زمینه تحصیلی، این کشور را به کشوری مناسب در زمینه جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان تبدیل کرده است.
 قبرس یک جزیره زیبا بوده که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. کشور قبرس بخش عمده درآمد خود را از طریق دانشگاه و شرایط تحصیلی حاصل در این کشور بدست می‌آورد. زبان مردم قبرس ترکی استانبولی است اما دانشگاه‌ها به دلیل اروپايي بودن، به زبان‌های فرانسه، انگلیسی و ترکي تدریس می‌کنند. دانشگاه‌های قبرس از رنک بالای برخوردار بوده و مدارک معتبري ارائه می‌دهند که می‌توان بعد از اتمام تحصیل در این کشور به راحتی به کشورهای دیگر برای اشتغال و زندگی مهاجرت کرد.

هزینه تحصیل در قبرس

قبرس با داشتن دانشگاه‌های بسيار بزرگ، دارای آفرهای فوق العاده ای است. در بعضی از شهرها تحصیل رایگان برای برخی رشته های خاص وجود دارد. به‌عنوان مثال در شهر لفکه و دانشگاه اروپایی این شهر، دروس مهندسی از درس‌های بورس تحصيلي بوده و هیچ هزینه‌ای برای دانشجو به همراه ندارد. رشته‌های تحصیلی مختلف از هزینه‌های جداگانه‌ای برخوردار است. هزینه یک ترم تحصیل در قبرس از 1500 دلار تا 3000 دلار متغیر است. برای رفتن به دانشگاه، شما نیاز به مدرک زبان خاصی ندارید و می‌توانید در دانشگاه مذکور، درس‌های زبان را برای ورود به رشته تحصیلی‌تان بگذرانید. در تمام دانشگاه‌های قبرس هر فرد خارجی می‌تواند در هفته 20 ساعت کار کرده و این کار را دانشگاه در اختیارش قرار می‌دهد.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی قبرس

قبل از رفتن به این کشور باید مدارک تحصیلی خود به صورت ترجمه شده به دانشگاه مد نظر فرستاده و بعد از تائید مدارک، دعوت نامه‌ای برای شما ارسال می‌شود. برای رفتن به قبرس نيازي به سفارت و گرفتن ویزای دانشجویی قبرس نیست و این کشور جزء کشورهایی است که شما اجازه ورود به آن را برای مدت 1 ماه دارید.
بعد از ورود به قبرس، دانشگاه شما را به پلیس معرفی می‌کند. پس از ثبت‌نام و گذراندن تست‌های پزشکی و انگشت نگاری، به مدت یک سال اجازه ماندن در آن کشور را خواهید داشت و به شما ویزای تحصیلی قبرس اعطا می شود. به محض تمام شدن اجازه اقامت‌تان، باید مجدداً برای تمدید آن، اقدامات لازم را انجام دهید. دقت داشته باشید برای رفتن به این کشور باید در زمان ثبت‌نام مراجعه کنید در غیر این صورت مجبور می‌شوید به کشورتان بازگردید.

کانال راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کشورها

نحوه اخذ بورسيه ویزای تحصيلي قبرس

کسانی که خواهان تحصیل در قبرس هستند به دو صورت می‌توانند جهت اخذ بورسیه اقدام نمایند. داشتن نمرات بالا و مدرک زبان معتبر می‌تواند از 50 درصد تا 70 درصد بورس تحصیلی را برای شما به ارمغان آورد. اگر استعداد ورزشی دارید، می‌توانید پس از تست و جذب شدن در تیم‌های ورزشی دانشگاه، به بورسیه مدنظر خود برسید. بورس‌های ورزشی مزايا بسیار خوبی را دارا هستند و علاوه بر 75 درصد بورس تحصیلی و هزینه غذا، به شما حقوق هم داده می‌شود.
اگر قادر به گرفتن بورس در این دو مرحله را نیستید، می‌توانید بعد از ثبت‌نام و پرداخت هزینه دانشگاه به درس‌های خود توجه کرده و نمرات بالا کسب کنید. سقف معدل در قبرس 4 می‌باشد. در صورتی که به معدل 5/3 به بالا دست پیدا کنید، دانشگاه شما را بورس تحصیلی می‌کند و هزینه شما را برمی‌گرداند.
شرایط اخذ بورس در قبرس بسیار عالی و تحصیل در قبرس بسیار جذاب می‌باشد. زیرا برای شما آفرهاي زیادی وجود خواهد داشت تا بتوانید به ‌راحتی از پس هزینه‌های خود برآمده و کسب درآمد نیز داشته باشید. به همین علت قبرس به بهشتی برای پیشرفت در تحصیل تبدیل شده است.

هزینه زندگی در قبرس

همانطور که اشاره شد، هزینه پایین زندگی می‌تواند به راحتی شرایط تحصیل را فراهم سازد. معمولاً میانگین هزینه زندگی در قبرس 1000 تا 2000 لير در ماه است. در این کشور انرژی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بايد دقت کافی در حفظ انرژی داشته باشید. به طور میانگین ماهانه بین 60 تا 80 لير هزینه صرف انرژی می‌شود.
در قبرس هزینه خانه به صورت ساليانه می‌باشد و میانگین از 6500 تا 8000 لیر متغیر است که اگر آن را در ماه تقسیم کنیم چیزی حدود ماهی 600 لير خواهد شد.
لازم به ذکر است، می‌توانید براي حمل نقل به دیگر شهرهای نزدیک و رفت و آمد درون شهری از اتوبوس‌های رايگان استفاده کنید. این امکان پس از ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و اخذ ویزای تحصیلی قبرس برای شما ایجاد خواهد شد و بدین طریق می‌توانید از هزینه‌های زندگی خود کم کنید.
وجود امکانات متنوع، قبرس را کشوری جذاب برای دانشجویان تبدیل ساخته است. هر ساله افراد زیادی از تمامي کشورها برای تحصیل به این کشور می آیند و خواهان ویزای تحصیلی قبرس هستند، به‌طوری که تعداد دانشجویان قبرس از جمعیت کل کشور بیشتر می‌باشد. اگر شما قصد ادامه تحصیل بی دردسر را دارید، ما به شما تحصیل در قبرس را پیشنهاد می‌کنیم.

نتیجه گیری

قبرس یکی از کم هزینه‌ترین کشورهای حال حاضر اروپا می‌باشد. تحصیل در قبرس و اخذ ویزای دانشجویی قبرس، می تواند به شما در خصوص رفتن به کشورهای پیشرفته تر اروپا کمک کند. برای رسیدن به هر آنچه آرزویش را داريد انتخاب چنین کشوری می‌تواند پلی محکم میان شما و جهان ذهن شما باشد. تحصیل در قبرس می‌تواند همان پله‌های رشد در زمینه تحصیلی برای شما باشد تا بتوانید برای خلق زندگی رؤیایی خود قدم بردارید.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی