ورود

ثبت نامتحصیل در مجارستان

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

تحصیل در مجارستان به همراه معرفی شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و هزینه ی تحصیل و بورسیه ی تحصیلی در مجارستان با کمک سفر.
در چندسال اخیر نظام آموزشی مجارستان رشد به سزایی داشته تا حدی که جمعیت وارد شده به این کشور از طریق ویزای دانشجویی مجارستان و ویزای تحصیلی مجارستان بیش از 20000 نفر از بیش از 100 کشور دنیا در سال بوده است. در این بین سایت کمک سفر قصد دارد شرایط تحصیل در مجارستان را برای شما بررسی کند.
در سال های اخیر شیوه آموزش عالی و برگذاری دوره های علمی مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. از مزایای تحصیل در مجارستان می‌توان به نیم بها یا کاملا رایگان بودن بیمه درمانی در زمان تحصیل نام برد.
در مجارستان دانشگاه های معتبری برای تحصیل وجود دارد بسیاری از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. از این رو اعتماد به دانشگاه های مجارستان و شرایط تحصیل در مجارستان موجب شده افراد زیادی برای تحصیل در خارج ازکشور این کشور را انتخاب کنند.
یکی از کارهایی که کشور مجارستان برای معرفی خود در سطح بین المللی انجام داده افزایش سطح آموزشی خود به ویژه در رشته های پزشکی است که پیشرفت چشم‌گیری هم در این زمینه داشته است.
در ابتدا برای ورود یک دوره یک ساله را باتوجه به رشته مورد نظر باید گذراند. برای افرادی که قصد ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی را دارند این دوره پری مدیکال نام دارد. برای افرادی که قصد تحصیل در رشته فنی را دارند این دوره ها کالج نام دارد.

تحصیل رایگان در مجارستان

البته باید در نظر گرفت که دانشجویان از طریق بورسیه تحصیلی در مجارستان می‌توانند از مزایای تحصیل رایگان در مجارستان برخوردار شوند.
معمولا پذیرش برای ویزای دانشجویی مجارستان در ماه های سپتامبر و ژانویه صورت می‌گیرد. البته دانشجویان برای پذیرش در مقطع کارشناسی 1ماه و در مقطع دکترا باید 3 ماه زودتر اقدام به عمل بیاورند.

مهاجرت تحصیلی در مجارستان

امروزه افراد زیادی متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستند. داشتن زندگی مناسب با شرایط رفاهی خوب و امکانات تحصیلی مناسب وشرایط کار از جمله نکات حائز اهمیت در انتخاب کشور مدنظر است. در این بین کشور مجارستان با داشتن تمامی این مزایا می تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افراد متقاضی تحصیل در اروپا باشد.

ویزای تحصیلی مجارستان

برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان باید به کنسولگری یا سفارت مجارستان(وقت سفارت مجارستان) مراجعه کنید. مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان شامل موارد زیر است:
•    اثبات آدرس یا محل اقامت در مجارستان
•    عکس گذرنامه حداکثر مربوط به ۶ ماه قبل
•    اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه زندگی در قالب ضمانت نامه / اقرار نامه بانکی
•    اعتبارگذرنامه حداقل ۶ ماه پس از تاریخ ورود شما
•    نامه پذیرش از دانشگاه در مورد پذیرش شما
•    اثبات پرداخت هزینه تحصیل در مجارستان
•    کپی ازصفحه عکس پاسپورت شما
•    اثبات بیمه درمانی و فرم درخواست ویزا
•    3پاکت نامه دارای تمبر به آدرس متقاضی
•    معرفی حساب بانکی با 25000 یورو در حساب
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان

کانال راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کشورها
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان عبارتند از:

1.    ترجمه ریز نمرات و گواهی آخرین مدرک تحصیلی با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان
2.    اصل پاسپورت معتبر به همراه دو سری کپی از تمام صفحات برای پذیرش از دانشگاه های مجارستان
3.    ترجمه شناسنامه با تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه
4.    معدل بالاتر از ۱۴
5.    جهت تحصیل در مجارستان در مقطع فوق لیسانس، ارائه ۳ معرفی نامه از ۳ استاد
6.    جهت تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان، پروپوزال مورد قبول در رابطه با رشته انتخابی
مزایای تحصیل در مجارستان

•    عضویت کشور مجارستان در شینگن باعث می‌شود که دانشجویان در زمان تحصیلات خود بتوانند به راحتی و بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کنند.
•    دانشجویان برای ادامه تحصیل در مجارستان کافی است تنها به زبان انگلیسی مسلط باشند و نیازی به یادگیری زبان های دیگر ندارند. لازم به ذکر است که دانشجویان می‌بایست مدرک آیلتس 6.5 را داشته باشند. کسانی که مدرک کارشناسی و آیلتس ندارند می‌بایست برای ورود به دانشگاه های مجارستان یک دوره یکساله را در کالج های مجارستان به تحصیل بپردازند اما متقاضیانی که مدرک کارشناسی و آیلتس داشته باشند می‌توانند مستقیما وارد دانشگاه شوند.
•    از نظر هزینه ی زندگی در مجارستان این مزیت وجود دارد که در کشور مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه های زندگی کمتر می باشد.
•    دانشجویان در دانشگاه‌های مجارستان از امکانات بسیار عالی برخوردار می‌شوند و مدارک آن‌ها در سراسر جهان قابل تایید است.

بررسی برخی از کالج ها و دانشگاه های معتبر برای تحصیل در مجارستان

1.کالج سملوایز
دانشگاه سملوایز یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه‌های پزشکی در اروپا می باشد که مورد تایید ایران است و در پایتخت مجارستان یعنی شهر بوداپست واقع شده است. دروس در این کالج  به زبان های انگلیسی، آلمانی و مجاری تدریس می شوند. کتابخانه دانشگاه سملوایز یکی از بزرگ‌ترین و کامل‌ترین کتابخانه ها در کشور مجارستان می‌باشد. یکی از بهترین ویژگی‌های بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه سملوایز داشتن بیش از 3000 تخت در بخش مراقبت های ویژه می‌باشد. شهریه تحصیل پزشکی در مجارستان کالج سملوایز سالانه مبلغی حدود 16000 دلار می‌باشد.

2.کالج اویسینا
کالج اویسینا واقع در شهر بوداپست است و از نظر امکانات آموزشی و خوابگاهی شرایط خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. در کالج اویسینا دوره های پیش دانشگاهی رشته های فنی و مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی و مقطع سوم دبیرستان ارائه می‌شود. همچنین برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند دوره های آموزشی زبان انگلیسی برگزار می‌شود. خوابگاه های کالج اویسینا همگی دارای کلیه امکانات رفاهی هستند.
در کالج بین المللی اویسینا به دانشجویان خواهان بورسیه تحصیلی در مجارستان با توجه به شرایط دانشجویان از نظر سوابق علمی، شرکت در المپیادهای علمی و یا مشکلات مالی بورس تحصیلی داده می‌شود. شهریه کالج اویسینا در سال مبلغی بین 4900 تا 7900یورو میباشد. (این کالج مورد تایید ایران می‌باشد)

3.کالج دانشگاه پزشکی پچ
رشته‌های علوم پزشکی در دسته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی نیز در این کالج برگزار می‌شود. طول دوره پزشکی 6 سال و دوره های دندانپزشکی و داروسازی 5 سال می‌باشد. در دانشگاه پزشکی پچ هزینه های تحصیلی نسبت به دیگر کالج ها بیشتر است به همین دلیل اغلب دانشجویان تنها دوره لیسانس یا دکترا را در این کالج میگذرانند. در دوره پیش دانشگاهی کالج دانشگاه پزشکی پچ شهریه دانشجویان 8100 دلار در سال و در دوره پزشکی 15000 دلار در سال، در دوره دندانپزشکی 16000 دلار و دوره داروسازی 10000 دلار در سال می‌باشد.

جمع بندی
باتوجه موضوعات ذکر شده در مطالب بالا می‌توان به معتبر بودن دانشگاه‌های مجارستان، هزینه های تحصیل مناسب در مجارستان، خرج زندگی مناسب به صورتی ک هر وعده غذایی در رستوران بین 6_12 دلار است و از طرفی وجود فرصت های شغلی برای افراد حاضر در این کشور است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی