ورود

ثبت ناموقت سفارت اوکراین

راهنمای تعیین وقت سفارت اوکراین و ویزای اوکراین

وقت سفارت اوکراین و وقت ویزای سفارت اوکراین و ویزای اوکراین. چگونه وقت سفارت اوکراین بگیریم؟ کمک سفر راهنمای تعیین وقت سفارت اوکراین و تورهای لحظه آخری.

در این مقاله راهنمای تعیین وقت سفارت اوکراین و ویزای شینگن اوکراین را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

اوکراین کشوریست که در اروپای شرقی واقع شده است. این کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین عضو پیمان شینگن میباشد. پایتخت کشور اوکراین شهر کیف و زبان رسمی آنها اوکراینی است.

کشور اوکراین از شما با کشور بلاروس، از شرق با روسیه، از غرب با لهستان، اسلواکی و مجارستان، از سمت جنوب غربی با رومانی و مولداوی دارای مرز مشترک است. همچنین قسمت جنوبی این کشور سواحل دریای سیاه و دریای آروف را دارد.

قدمت کشور اوکراین به ۴۵۰۰ سال پیش از میلاد باز می‌گردد و از این ‌رو، جاذبه‌های طبیعی خیره کننده و تاریخی بی نظیری در این کشور وجود دارند. مردم این کشور با برخوردی صمیمی و گرم با گردشگران خارجی سالانه پذیرای هزاران گردشگر در این کشور هستند. در رتبه‌بندی سازمان جهانی گردشگری، کشور اوکراین از نظر تعداد گردشگران دارای رتبه هشتم است.

اخذ ویزای شینگن ایتالیا و ویزای شینگن سایر کشورها

نحوه دریافت وقت سفارت اوکراین و ویزای اوکراین

همانگونه که در بالا به آن اشاره کردیم کشور اوکراین عضو پیمان شینگن است بنابراین برای سفر به این کشور متقاضیان باید برای دریافت ویزای شینگن اوکراین اقدام نمایند. خوشبختانه کشور اوکراین در شهر تهران دارای دفتر سفارت است و متقاضیان دریافت ویزای شینگن اوکراین میتوانند براحتی مراحل تعیین وقت سفارت اوکراین و درخواست ویزای خود را در شهر تهران انجام دهند.

 

مراحل دریافت وقت سفارت اوکراین | ویزای شینگن اوکراین

اولین قدم برای دریافت ویزای هر کشوری تعیین نوع ویزای درخواستی است. نوع ویزای درخواستی با هدف شما از سفرتان به هر کشوری رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال چنانچه قصد سفر تجاری به کشوری را دارید باید برای ویزای تجاری درخواست دهید.

پس از تعیین نوع ویزا و هدف خود از سفر به کشور اوکراین، مرحله بعدی دریافت وقت سفارت اوکراین است. وقت سفارت در واقع نوبتی است که سفارت اوکراین برای متقاضیان ویزای این کشور در نظر میگیرد. این نوبت در واقع روزی است که متقاضیان باید در تاریخ و ساعت مقرر شده به همراه مدارک خود شامل فرم تکمیل شده سفارت اوکراین و لیست مدارک خواسته شده به سفارت مربوطه مراجعه کرده و علاوه بر ارائه مدارک بصورت حضوری با کارگزار سفارت مصاحبه حضوری داشته باشند. لازم به ذکر است حضور فرد متقاضی در روز مصاحبه الزامیست و فرد دیگری جایگزین شما نمیتواند در روز مصاحبه در سفارت اوکراین حضور داشته باشد.

 آموزش گرفتن وقت سفارت برای اخذ ویزای کشورها در کمک سفر

تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن اوکراین

پس از تعیین نوع ویزا و دریافت وقت سفارت اوکراین، گام بعدی دریافت فرم سفارت اوکراین میرسد. فرم مربوط به ویزا را پس از دریافت پرینت گرفته و آنرا تکمیل نمایید.

فرم سفارت برای کارگزاران سفارت اوکراین دارای اهمیت بسیاری است. بنابراین توصیه میشود فرم را با دقت فراوان و در کمال صداقت تکمیل نمایید. وجود کوچکترین اشتباهی در فرم سفارت نمایانگر عدم صداقت متقاضی بوده و در روند دریافت ویزای شینگن اوکراین اختلال ایجاد خواهد کرد. لازم به ذکر است برای هر فرد باید فرم بصورت جداگانه تکمیل گردد. بعنوان مثال برای یک خوانواده 3 نفری 3 عدد فرم باید تکمیل شود.

از تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۷، بخشی از روند امور مربوط به دریافت ویزای توریستی اوکراین به شرکت VFS Global سپرده شده است. این شرکت تنها به امور مربوط به مدارک رسیدگی میکند و  تصمیم‌گیری نهایی در مورد صدور یا عدم صدور ویزای متقاضیان بر عهده‌ی سفارت اوکراین است.

بیمه مسافرتی

با توجه به مشکلات پیش آمده ناشی از تحریم‌های ظالمانه و هم چنین افزایش نرخ ارز، نیاز به یک بیمه نامه " مطمئن " که توسط شرکت بیمه" حرفه ای" در صنعت گردشگری که دارای دانش و بینش کافی از نیازهای مسافران قبل و در طول مدت سفر است، بیش از پیش احساس می‌شود.
بر این اساس شرکت بیمه سامان به عنوان شرکت بیمه پیشرو در صنعت گردشگری با شناخت کافی و کامل از سوابق بیش از 6 میلیون نفر مسافر ایرانی در مقاصد مختلف و هم چنین اتصال به بیش از 50 هزار مرکز درمانی اقدام به ارائه " مطمئن ترین" و " جامع ترین" محصول بیمه‌های مسافرتی بر اساس قصد سفر مسافران نموده است.
بیمه سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی برای سفر به کشورهای مختلف خصوصا سوئیس است. در هنگام تهیه بیمه مسافرتی حتما دقت کنید که تا حد امکان بیمه را از سایت های اینترنتی و به صورت آنلاین تهیه نکنید. چرا که بیمه پس از صدور حتما باید به مهر بیمه سامان ممور شده تا برای سفارت مورد تایید باشد.

بیمه مسافرتی سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی

چک لیست مدارک ویزای اوکراین
1-    تکمیل فرم‌های درخواست ویزا
2-    اصل پاسپورت با امضا، به همراه پاسپورت‌های قبلی (مدت اعتبار حداقل ۳ ماه از تاریخ ورود، با حداقل ۲ صفحه‌ خالی) ارائه‌ی گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.
3-    عکس پرسنلی با سایز ۳۵ میلی‌متر در ۴۵ میلی‌متر رنگی، تمام رخ با زمینه سفید
4-    اصل و ترجمه‌ی شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
5-    کپی ویزاهای دریافت شده ی قبلی
6-    اسنادی که تفریحی و توریستی بودن سفر شما را ثابت میکنند و بیانگر بازگشت به مبدا پس از اتمام سفر هستند.
7-    اصل گواهی حساب بانکی به زبان انگلیسی با مهر و امضاء بانک
-    حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر. در صورت نداشتن گردش حساب، گواهی موجودی حساب نیز قابل ارائه است.
-    سپرده‌­های بانکی. ارائه گردش حساب به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر بین­‌الملل قابل قبول است.
8-    اصل و ترجمه‌ی سند مالکیت با تائیدیه دادگستری
9-    اصل و ترجمه‌ی مدارک شغلی:
-    مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، آخرین لیست بیمه
-    مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت
-    وکلا: پروانه وکالت
-    پزشکان: پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
-    بازنشسته‌ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی
-    در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تأسیس
-    دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل نامه اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار. برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.
10-    مدارک مربوط به مدت زمان سفر و اقامت در هتل
11-    گواهی و بیمه‌ی سلامت پزشکی
12-    پرداخت هزینه‌ی مذکور برای اخذ ویزا
13-    رضایتنامه‌ی محضری به عنوان مجوز خروج برای افراد زیر ۱۸ سال و خانم‌های متاهلی که تنها سفر می‌کنند.

ترجمه مدارک سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای شینگن اوکراین

هزینه صدور ویزای اوکراین
-    کودکان زیر ۶ سال رایگان
-    کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال معادل ۳۵ یورو
-    متقاضیان بالای ۱۲ سال ۶۰ یورو

سفارت اوکراین در ایران | نشانی سفارت اوکراین در تهران

- نشانی سفارت اوکراین: تهران- خیابان شهید باهنر- کوچه قادری- پلاک ۱۰

- تلفن تماس: ۲۲۷۲۲۶۵۸

- ساعات کاری سفارت اوکراین:

دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰ و از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰

یکشنبه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

- نشانی شرکت VFS Global: تهران- میدان آرژانتین- خیابان الوند- خیابان راشل کوری (خیابان ۲۷) ساختمان شماره ۱۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۲۸۰۲۸۴۶

- پذیرش کنسولی اتباع ایرانی و خارجی در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه انجام میگردد:

ساعت ۹ الی ۱۳ تحویل دادن مدارک

ساعت ۱۶  الی ۱۷ تحویل گرفتن مدارک

 

نکته هایی در رابطه با دریافت ویزای شینگن اوکراین

** تا قبل از تاریخ تعیین شده توسط سفارت هیچ گونه مدارکی را به سفارت ارسال ننمایید.

** پروسه ی صدور ویزا 15 روز بطول می انجامد. بنابراین باید حداقل 15 روز بین روز ارائه درخواست شما و روز سفرتان فاصله باشد.

** پروسه ی صدور ویزا و مدت زمان بررسی درخواست صدور ویزای شینگن اوکراین می تواند تا ۳۰ روز تقویمی نیز به طول بینجامد.

** در روز مصاحبه حضور حضور فرد متقاضی جهت انجام انگشت نگاری و مصاحبه الزامی است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ وقت سفارت ها