ورود

ثبت ناموقت سفارت یونان

راهنمای تعیین وقت سفارت و ویزای یونان

وقت سفارت یونان و وقت ویزای سفارت یونان و ویزای یونان. چگونه وقت سفارت یونان بگیریم؟ کمک سفر راهنمای تعیین وقت سفارت یونان و تورهای لحظه آخری.

در این مقاله راهنمای تعیین وقت سفارت یونان و ویزای شینگن یونان را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

ویزای شینگن یونان | ویزای شینگن یونان چیست؟

سفر کردن به تعدادی از کشورها مستلزم داشتن ویزای آن کشورها می باشد. برای ورود به کشور یونان نیز مسافران ملزم به دریافت ویزا میباشند. با اشاره به این موضوع که کشور یونان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن می باشد، از این رو جهت ورود به یونان نیازمند دریافت ویزای شینگن می باشید. اولین گام و مرحله برای دریافت ویزای شینگن یونان تعیین وقت سفارت یونان میباشد. وقت سفارت یونان در واقع نوبتی است که سفارت یونان برای متقاضیان ویزای یونان تعیین میکند و متقاضی در این روز مشخص به همراه مدارک مورد نیاز و خواسته شده توسط سفارت و نیز فرم درخواست ویزای شینگن یونان به کنسولگری یونان مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه میدهد.

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از کشور یونان را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در یونان، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.

 

وقت سفارت یونان | مراحل اخذ وقت سفارت یونان

اولین گام برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. فرم سفارت یونان باید در دو نسخه مجزا و برای هر فرد به صورت جداگانه تکمیل شود. در صورت تقاضای ویزای یونان، وقتی برای مصاحبه حضوری و تحویل مدارک توسط سفارت یونان تعیین میگردد و حضور متقاضی در روز وقت سفارت یونان الزامی است. تصمیم سفارت یونان در مورد ارائه ی ویزای یونان بستگی به عواملی مانند کامل بودن مدارک و مصاحبه حضوری شما در سفارت دارد.


1)  مدارک باید بعد از ترجمه تایید وزارت امور خارجه و دادگستری را نیز داشته باشد.
2)  اخذ ویزای یونان تقریبا مانند کشور ایتالیا است.
3)  ویزای یونان نیز 14 روزه آماده می گردد.

 

آموزش گرفتن وقت سفارت برای اخذ ویزای کشورها در کمک سفر 
مدارک مورد نیاز برای ویزای یونان

مدارکی که باید علاوه بر فرم، در هنگام انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه: از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی ویزای شما در سفارت یونان خواهد ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

1-  شناسنامه ایرانی

2-  گذرنامه
اعتبار گذرنامه باید حتما دو ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

3-  سه قطعه عکس رنگی
توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر :عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده و کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.
طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

4-  آدرس محل کار و منزل به طور دقیق

5-  اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:
- برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
- برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
- برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
- برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
- برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

6-  مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.
    ترجمه‌ یک سند مالکیت؛ دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
    بلیط هواپیما یا رزرو قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان
    در صورت لزوم، رزرو هتل در یونان برای کل مدت اقامت

7- بیمه مسافرتی
متقاضیان ویزای باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور یونان داشته باشد.

ترجمه مدارک سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای شینگن اوکراین

زمان لازم برای صدور ویزای یونان

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور ویزا سه هفته به طول می‌انجامد. ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموما تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی سفارت آلمان، مشخص شده است که شما واجد دریافت ویزا هستید یا خیر.

 

هزینه دریافت ویزای یونان | هزینه ی صدور انواع ویزای کشور یونان

 • هزینه ی صدور ویزای یونان: ۶۰ یورو
 • هزینه ی صدور ویزای توریستی: ۶۰ یورو
 • هزینه ی صدور ویزای ملاقات با دوستان و وابستگان: ۶۰ یورو
 • هزینه ی صدور ویزای تجاری: ۶۰ یورو
 • هزینه ی صدور ترانزیت فرودگاهی: ۶۰ یورو
 • هزینه ی صدور برای ویزای شهروندان عضو اتحادیه ی اروپا: ۳۵ یورو
 • هزینه ی صدور ویزای کودکان ۶ تا ۱۲ سال: رایگان است.
 • هزینه ی صدور ویزای کودکان زیر ۶ سال: رایگان است.

 

بیمه مسافرتی

با توجه به مشکلات پیش آمده ناشی از تحریم‌های ظالمانه و هم چنین افزایش نرخ ارز، نیاز به یک بیمه نامه " مطمئن " که توسط شرکت بیمه" حرفه ای" در صنعت گردشگری که دارای دانش و بینش کافی از نیازهای مسافران قبل و در طول مدت سفر است، بیش از پیش احساس می‌شود.
بر این اساس شرکت بیمه سامان به عنوان شرکت بیمه پیشرو در صنعت گردشگری با شناخت کافی و کامل از سوابق بیش از 6 میلیون نفر مسافر ایرانی در مقاصد مختلف و هم چنین اتصال به بیش از 50 هزار مرکز درمانی اقدام به ارائه " مطمئن ترین" و " جامع ترین" محصول بیمه‌های مسافرتی بر اساس قصد سفر مسافران نموده است.
بیمه سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی برای سفر به کشورهای مختلف خصوصا یونان است. در هنگام تهیه بیمه مسافرتی حتما دقت کنید که تا حد امکان بیمه را از سایت های اینترنتی و به صورت آنلاین تهیه نکنید. چرا که بیمه پس از صدور حتما باید به مهر بیمه سامان ممور شده تا برای سفارت مورد تایید باشد.

بیمه مسافرتی سامان مورد تایید سفارتخانه اکثر کشورها و یکی از معتبر ترین ارائه دهندگان خدمات بیمه مسافرتی

نکات مهم در هنگام مراجعه به سفارت یونان

 • لازم است حداقل ۳۰ دقیقه زودتر از وقت اعلام شده توسط سفارت در سفارت یونان حاضر شوید تا مدارکتان کنترل و تاییدیه شان را گرفته باشید.
 • حضور متقاضی و یا متقاضیان در روز وقت سفارت یونان الزامی است.
 • وجه صدور ویزای شما در محل سفارت و به صورت نقدی پرداخت می گردد و همچنین حتما پول نقد به همراه داشته باشید زیرا در محل سفارت کارت خوان ندارند.
 • تمامی متقاضیان دریافت ویزای شینگن یونان اعم از کودک و بزرگسال باید به صورت انفرادی درخواست ویزا دهند و فرم های مخصوص را پر کنند.
 • همه ی مدارک درخواست شده از شما باید به انگلیسسی ترجمه و توسط دادگستری کشور و وزارت امور خارجه تایید شده باشد.
 • هنگام حضور در سفارت حتما رسید خرید بلیط هواپیما و واچر هتل را به همراه داشته باشید زیرا سفارت می تواند تا این مدارک را از شما درخواست کند.
 • در هنگام ارائه مدارکتان به سفارت سونان حتما شخصا در محل حضور داشته باشید و و بدون واسطه و همراه مدارکتان را ارائه کنید.
 • در مرحله ی آخر مصاحبه در سفارت از شما انگشت نگاری می شود.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ وقت سفارت ها