ورود

ثبت ناماستان کرمان، فرصت طلایی برای سرمایه‌ گذاران

تاریخ خبر: چهارشنبه 16/بهمن/98

دکتر محمدجواد فدائی، استاندار کرمان خطاب به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی گفت: استان کرمان یک فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های معدنی، صنعتی و گردشگری است.

وی صبح امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه در دیدار سفیر ارمنستان در ایران گفت: علاقمندیم ارتباطات استان کرمان با کشور ارمنستان در زمینه های مختلف داشته باشیم و این همکاری نیازمند شناخت خوب از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان کرمان است.

استاندار کرمان این استان را پهناورترین استان کشور دانست و بیان کرد: این خطه ۱۱% وسعت کشور را در بر گرفته است، به‌طوری که وسعت استان کرمان بیشتر از برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی است.

دکتر محمدجواد فدائی با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات استان کرمان عنوان کرد: پروژه‌های زیادی در استان کرمان داریم که برخی از آنها در دست اجراست که می‌تواند فرصت خوبی برای همکاری این استان با کشور ارمنستان باشد.

وی با بیان این مطلب که سالانه ۲۷.۵ میلیون تن کنسانتره آهن، ۱۷.۵ میلیون تن گندله، ۲.۴ میلیون تن شمش و ... در استان کرمان تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: مهمترین معدن استان کرمان سنگ آهن است که زنجیره کامل تولید آهن در استان کرمان نیز وجود دارد، بنابراین امکان سرمایه‌گذاری در تولید سنگ آهن در استان کرمان وجود دارد.

فدائی استان کرمان را بهشت معادن ایران عنوان و بیان کرد: معادن سنگ آهن، مس، روی و کرومیت مهمترین معادن استان کرمان هستند که سالانه حدود ۹۰ میلیون تن از این معادن استخراج می‌شود.

استاندار کرمان با بیان اینکه مس یکی از ظرفیت‌های دیگرحوزه معدنی استان کرمان است، تصریح کرد: سالانه به‌ طور متوسط ۳۴۰ هزار تن قطعه مس در استان کرمان تولید می‌شود قابل ذکر است که در فرآوری مس مخصوصا کنسانتره مس، ظرفیت های زیادی در پهناورترین استان کشور داریم که از سرمایه‌گذاران در این بخش استقبال می‌کنیم.

وی معادن ذغال‌سنگ را یکی دیگر از ظرفیت‌های استان کرمان برشمرد و عنوان کرد: در حال کار کردن برای مدرنه کردن استخراج ذغال‌سنگ در استان کرمان هستیم و از افرادی که در این زمینه به ما کمک کنند، حمایت خواهیم کرد، ضمن آنکه معدن روی بسیار خوبی نیز در استان داریم که در دهه فجر امسال یک کارخانه تولید ۵۰ تنی سرب و روی در روز، در استان کرمان کلنگ زنی شده است.

فدایی کشاورزی را از دیگر ظرفیت‌های خوب استان کرمان ذکر کرد و افزود: سالانه حدود ۶.۵ میلیون تن محصولات زراعی و باغی در استان کرمان تولید می‌شود و در برخی از اقلام کشاورزی مانند پسته و خرما، استان کرمان، رتبه اول تولید در کشور را به خود اختصاص داده است، همچنین در جنوب استان کرمان تنوع محصولات کشاورزی زیادی داریم به‌طوری که جنوب استان کرمان، هند ایران لقب گرفته است و برخی از محصولات تولیدی جنوب استان به خارج از کشور نیز صادر می‌شود.

استاندار کرمان از ظرفیت توریستی و گردشگری استان کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی زیادی در استان کرمان وجود دارد که می‌تواند جاذبه خوبی برای سرمایه‌گذاری و همچنین گردشگری باشند.

فدایی افزود: از سرمایه‌گذاران ارمنستانی برای سرمایه‌گذاری به صورت مستقیم یا به صورت فاینانس در بخش‌های معدنی، گردشگری و صنعتی استقبال می‌کنیم همچنین خواهان افزایش مبادلات بازرگانی با کشور ارمنستان هستیم زیرا ما تولیدات مازاد مصرف در برخی کالاها را داریم، در عین‌حال نیازهای نیز داریم که می‌توانیم با افزایش ارتباطات نیازهای یکدیگر را برطرف کنیم.

وی در خاتمه با تاکید بر همکاری‌های علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی میان استان کرمان و ارمنستان و مبادله دانشجو در رشته‌های مختلف میان طرفین تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم که سفیر ارمنستان از مراکز صنعتی، دانشگاهی و معدنی و همچنین از جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی استان کرمان بازدید کنند زیرا این بازدیدها به شناخت بیشتر شما از کرمان کمک شایانی خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید

موارد مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید