ورود

ثبت نامافتتاح قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال در بهار ۱۴۰۰

تاریخ خبر: سه شنبه - ۳۱ تیر ۱۳۹۹

خیرالله خادمی، مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: تدابیر لازم را برای بهره‌ برداری از یک باند منطقه دو آزادراه تهران-شمال در بهار ۱۴۰۰ اتخاذ کرده‌ایم.

وی در جلسه بررسی روند تکمیل پروژه های راه سازی در حوزه البرز که روز سه شنبه ۳۱ تیرماه در سالن جلسات استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه بهره برداری یک باند از منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال تا پایان سال در دستور کار است، افزود: این امر در بازدید رییس محترم سازمان برنامه و بودجه، وزیر محترم راه و شهرسازی، رییس محترم بنیاد مستضعفان کشور و استاندار محترم البرز از آزادراه تهران-شمال مصوب شد.

خادمی افزود: پیشرفت فیزیکی منطقه ۲ به ۳۲% رسیده و برای یک باند مورد تعهد حدود ۴۰% است.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: منابع مالی که در این بازدید تعهد داده شد، تا حدود ۶۰% از سهم دولت ابلاغ و تامین شده است و مقدار باقی مانده نیز در زمان مقرر اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: روند اجرای پروژه منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال با این ابلاغ از سوی دولت و همچنین تامین مالی از سهم مورد تعهد بنیاد مستضعفان نیز تسریع شده است.

خادمی با اشاره به روند تکمیل پروژه آزادراه چرمشهر-آبیک به طول ۱۵۸ کیلومتر با ۱۳ تقاطع غیرهمسطح، افزود: این ابر پروژه مشترک در البرز، تهران، قزوین و استان مرکزی بسیار مهم و موثر در شبکه حمل و نقل کشور است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این پروژه حدود ۸۲% پیشرفت فیزیکی دارد و بهره برداری از آن تا پایان سال در دستور کار است و سهم دولت به میزان ۳۸۰ میلیارد تومان است که تخصیص شد.

وی تصریح کرد: تدابیر لازم را برای بهره‌برداری از یک باند منطقه دو آزادراه تهران-شمال در بهار ۱۴۰۰ اتخاذ کرده‌ایم.

خادمی عنوان کرد: پیمانکار این پروژه قرارگاه خاتم الانبیا است که منابع مالی خوبی را تامین کرده و روند اجرای پروژه مطلوب است که می‌تواند گره‌های ترافیکی البرز و تهران را حل می کند.

او با اشاره به راه هشتگرد-طالقان، افزود: این پروژه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و مطالبه ای مردمی است که استاندار محترم البرز نیز در این راستا پیگیری جدی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: این پروژه نیز ۹۰% پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس تعهد راه و شهرسازی استان تا پایان سال زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی در خاتمه گفت: راه هشتگرد-طالقان علاوه بر کاهش مسیر دسترسی به مبادی اصلی، رونق اقتصادی قابل توجهی نیز برای منطقه دارد.

به اشتراک بگذارید

موارد مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید