ورود

ثبت نامبلیت‌فروشی ها در پایگاه‌های میراث جهانی خوزستان الکترونیکی شدند.

تاریخ خبر: 6/اسفند/98

سیدحکمت‌الله موسوی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان از الکترونیکی شدن بلیت‌فروشی ها در مجموعه‌های پایگاه‌های میراث جهانی این استان خبر داد.

وی امروز یکشنبه چهارم اسفندماه 98 با اعلام این خبر افزود: در فاز اول مجموعه‌های پایگاه‌های میراث جهانی استان به دستگاه خرید الکترونیکی بلیت مجهز شده‌اند و در فار بعدی دیگر مراکز به این دستگاه‌ها مجهز خواهند شد.

موسوی با تأکید بر این‌که راه‌اندازی این سامانه، صحت و سلامت کار را ارتقاء می‌دهد و باعث افزایش سطح ارائه خدمات به گردشگران می‌شود افزود: باتوجه به این که گردشگران در سراسر دنیا بلیت اماکن و محوطه‌های تاریخی را به عنوان یادگاری نزد خود نگهداری می‌کنند، تمهیداتی پیش‌بینی خواهد شد تا بلیت الکترونیکی به ‎گونه‌ای باشد که امکان نگهداری آن وجود داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با بیان این‌که این مجموعه‌های فرهنگی‌تاریخی جزو پربازدیدترین جاذبه‌های فرهنگی تاریخی استان هستند خاطرنشان کرد: پیش از این فروش بلیت به صورت دستی انجام می‌شد که علاوه بر نیاز به نیروی انسانی بسیار زیاد، رضایتمندی کافی برای گردشگران ایجاد نمی‌کرد؛ اما با راه‌اندازی سامانه فروش الکترونیکی در چند مجموعه فرهنگی تاریخی، اکنون در استان خوزستان شاهد بهره‌برداری از این سامانه فروش بلیت هستیم.

سیدحکمت‌الله موسوی از چاپ بلیت‌های کاغذی رنگی در چاپخانه مرکزی دولتی و دشواری‌های انتقال آن به مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها، نظارت دقیق بر سیستم فروش و عرضه بلیت، دریافت آمارهای به‌روز و لحظه‌ای، سرعت، سهولت، حذف صف‌های طولانی تهیه بلیت و راه‌اندازی مراکز فروش بلیت به صورت کاملاً مکانیزه و خودکار را از مزایای این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: کلیه گردشگران علاقمند به بازدید از آثارهای میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه، میراث جهانی شوش و میراث جهانی شوشتر می‌توانند با مراجعه به یکی از سایت‌های www.tik8.com، www.alaedin.travelو www.cinematicket.org بلیت خود را به صورت اینترنتی دریافت کنند.

موسوی با اشاره به این‌که بلیت فروشی الکترونیکی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات وزارت میراث فرهنگی کشور انجام می‌شود، افزود: همچنین گردشگران در صورتی که برنامه کاربردی تاپ را روی گوشی همراه خود نصب کنند، می‌توانند بلیت خود را در هر مکانی خریداری کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از ابزارهای نوین برای افزایش سطح خدمات و ارتقای کیفیت در دستورکار اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار دارد و تلاش داریم با ابزارهای نرم‌افزاری تاریخ را در این‌جا بازگو کنیم؛ چراکه باید از حداکثر فناوری برای بازگو کردن تاریخ به گردشگران به ویژه گردشگران خارجی استفاده کنیم.

به اشتراک بگذارید

موارد مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید