ورود

عضویتبیش از یک هزار آثار باستانی در استان ایلام شناسایی شد.

عبدالمالک شنبه زاده، مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام از شناسایی بیش از یک هزار آثار باستانی در این استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام، شنبه زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: "از سال 1370 تا کنون 1600 آثار باستانی در این استان شناسایی شده است."

وی افزود: "تا کنون 804 اثر تاریخی، طبیعی، معنوی، یادمان دفاع مقدس و منقول استان ایلام در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. همچنین تعداد 754 اثر تاریخی استان نیز ثبت ملی شده است و هم اکنون 73 اثر تاریخی، طبیعی، معنوی و منقول برای ثبت در دست اقدام است."

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام در ادامه از ثبت 6 اثر واقع در بخش چوار شهرستان ایلام در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. وی این آثار را در محوطه دارتوت 1 با قدمت اشکانی - ساسانی، محوطه دارتوت 2 مربوط به عصر مفرغ، محوطه پا قلعه 1 با قدمت اشکانی و قرون اولیه اسلامی، محوطه گدارخوش 1 مربوط به عصر مس سنگی مفرغ، محوطه قبله 1 مربوط عصر مفرغ و محوطه گنجوان 1 با قدمت ساسانی و قرون اولیه اسلامی عنوان کرد.

عبدالمالک شنبه زاده همچنین 6 اثر طبیعی شامل آبشارها، درختان کهنسال و غارها را نیز جهت ثبت در فهرست آثار ملی کشور در دست اقدام قرار دارد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره کمک سفر | سایت مرجع گردشگری و تور

کمک سفر وب سایت مرجع خدمات گردشگری، صنعت توریسم، تورهای لحظه آخری، معرفی تورهای داخلی و خارجی، معرفی هتل های داخلی و خارجی، معرفی آژانس های مسافرتی و جاذبه های توریستی و اخبار گردشگری و همچنین اطلاع رسانی در خصوص خدمات اخذ ویزا و وقت مصاحبه سفارت ها است.

سایت کمک سفر تنها در جهت ارائه محتوا و اطلاع رسانی در زمینه صنعت گردشگری فعالیت می نماید.

بیشتر بخوانید.


تلفن جهت تبلیغات: 66908752-66908753(021)
موبایل و تلگرام تبلیغات: 09365763452