ورود

ثبت نامحذف روادید برای اتباع ایرانی و برقراری پروازهای مجدد تبریز - باکو

در دیدار استاندار آذربایجان‌شرقی با وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان موضوع برقراری پروازهای مجدد تبریز - باکو و حذف روادید برای اتباع ایرانی بررسی و مقرر شد دو طرف درباره برقراری مجدد خط هوایی در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام کنند.

ئلمار محمدیاراف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حسن همجواری و توسعه روابط دوستانه ایران و آذربایجان، به پیوندهای تاریخی، مدنی و دینی دو کشور اشاره کرد.

اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی هم توسعه روابط ایران و آذربایجان را به نفع مردم دو کشور دانست و با اشاره به برخی از ظرفیت‌های استان در حوزه‌های گردشگری، درمان و علمی و دانشگاهی، توسعه روابط با جمهوری آذربایجان در همه زمینه‌ها را مورد تأکید قرار داد.

«اسماعیل جبارزاده» و «المار محمدیاراف»، همچنین در خصوص همکاری مشترک دو کشور در تولید محصولات کشاورزی و صنعتی، چگونگی ورود به بازارهای جدید جهانی، استفاده از ظرفیت‌های منطقه آزاد تجاری - صنعتی ارس، تبادل استاد و دانشجو و همچنین فراهم کردن زمینه حضور پزشکان مجرب ایرانی در بیمارستان‌های دولتی جمهوری آذربایجان بحث و تبادل نظر کردند.

در این نشست همچنین برقراری پروازهای مجدد تبریز - باکو و حذف روادید برای اتباع ایرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد دو طرف درباره برقرار مجدد خط هوایی در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام کنند.

درباره روادید نیز وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد، درصدد است تا با ایجاد سیستمی جدید، مشکل صدور روادید برای اتباع ایرانی را رفع کند.

جبارزاده همچنین در ادامه سفر به جمهوری آذربایجان با حضور در مرکز مدیریت بحران وزارت حوادث غیرمترقبه این کشور از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مرکز قرار گرفت.

وی با «کمال‌الدین حیدراف»، وزیر حوادث غیرمترقبه این کشور نیز دیدار و درباره گسترش همکاری‌های دو طرف گفت‌وگو کرد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید