زاینده رود در نوروز زنده میماند.

شهر تاریخی و زیبای اصفهان همواره یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور بوده که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی با اشتیاق فراوان از جاذبه های ارزشمند این شهر کهن بازدید می کنند. وجود رود زاینده رود به عنوان شاهرگ حیات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در این شهر از جایگاه ویژه ای در اذهان عمومی برخوردار بوده و یکی از کانونهای جاذبه گردشگری در ایران بشمار میرود.

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، طی نامه ای به وزیر نیرو تداوم بازگشایی دریچه های سد زاینده رود را با هدف نشاط اجتماعی و رونق گردشگری در نوروز سال 98 خواستار شد. وی در این نامه خطاب به رضا اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به خشکسالی‌های اخیر که با تبعات منفی قابل ملاحظه ای همراه بوده است، خواستار بازگشایی دریچه های سد زاینده رود در ایام نوروز شد.

وی افزود: " رودخانه ای که سال ها طروات و شادابی را برای مردم اصفهان به ارمغان آورده طی درازمدت و عدم جریان آب رودخانه و کاهش تراکم خاک بستر منطقه، تاثیرات سوء و تهدیدی جدی برای ساختار و استحکام کلیه آثار تاریخی شهر اعم از ابنیه، بافت ها و آثار ثبت جهانی به ویژه در سلامت سازه های پل های تاریخی مسیر رودخانه داشته است."

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: "عناصر تاریخی و فرهنگی این استان همواره کانونی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و فرصتی برای سپری شدن اوقات خوش برای مسافران و گردشگران بوده است. وی گفت بازگشایی دریچه های سد زاینده رود می تواند در آستانه سال  98 و نوروز موجب رونق گردشگری و ایجاد شادابی و شور و نشاط اجتماعی نزد مسافران و به ویژه مردم مهمان نواز اصفهان گردد."

وی در خاتمه این نامه افزود: "در راستای تجدید حیات زاینده رود اقدامات ارزشمندی صورت گرفته، خواهشمند است دستور فرمایند روند بازگشایی دریچه های سد زاینده رود تا تاریخ 10 فروردین 1398 تداوم یابد."

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره کمک سفر | سایت مرجع گردشگری و تور

کمک سفر وب سایت مرجع خدمات گردشگری، صنعت توریسم، تورهای لحظه آخری، معرفی تورهای داخلی و خارجی، معرفی هتل های داخلی و خارجی، معرفی آژانس های مسافرتی و جاذبه های توریستی و اخبار گردشگری و همچنین اطلاع رسانی در خصوص خدمات اخذ ویزا و وقت مصاحبه سفارت ها است.

سایت کمک سفر تنها در جهت ارائه محتوا و اطلاع رسانی در زمینه صنعت گردشگری فعالیت می نماید.

بیشتر بخوانید.


تلفن جهت تبلیغات: 66908752-66908753
موبایل و تلگرام تبلیغات: 09365763452