ورود

ثبت نام156 آلودگی زیست محیطی در کرمانشاه کشف شد.

آزاد شیخ ویسی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از دستگیری 238 متخلف شکار و صید غیرمجاز و همچنین کشف 156 مورد آلودگی میحط زیستی در استان در 9 ماهه امسال خبر داد.

وی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه میزان کشفیات یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 20 درصد افزایش داشته، گفت: در این مدت 192 مورد پرونده تخلف صید و شکار غیرمجاز داشتیم که 238 نفر متخلف نیز در این زمینه دستگیر شدند.

شیخ ویسی از کشف 1055 قطعه آبزیان، 39 راس پستاندار (کل و بز، تشی، خرگوش و گراز) و 311 قطعه پرنده (دراج، کبوتر، سهره، کبک، سارگپه و ...) از شکارچیان غیرمجاز در این مدت خبر داد و عنوان کرد: این کشفیات شامل گونه‌های زنده‌گیری شده، گونه‌های شکار شده و خرید و فروش شده بوده است.

وی خاطرنشان کرد: 54 قبضه سلاح مجاز و غیرمجاز نیز در این مدت از متخلفان کشف شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه درباره مهار آتش‌سوزی‌ها در 9 ماهه امسال نیز یادآور شد: در این مدت 12 مورد آتش‌سوزی در مناطق تحت مدیریت محیط زیست داشتیم که عمدتا در مناطق بیستون، ورمنجه، هشیلان، قلاجه و بوزین و مره‌خیل رخ داده است.

شیخ ویسی با بیان اینکه در این مدت 156 مورد آلودگی محیط زیستی نیز در استان کشف شده، عمده این آلودگی‌ها را مربوط به واحدهای صنعتی، کارواش‌ها، سنگ‌شکن‌ها، کارخانه‌های آسفالت و... دانست.

وی افزود: در این مدت 59 اخطاریه نیز برای واحدهای متخلف صادر شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه همچنین از ارائه 1412 نفر ساعت آموزش  محیط زیستی در 9 ماهه امسال برای مدارس، جوامع محلی و همچنین در قالب طرح یک ساعت با محیط‌بان خبر داد.

به اشتراک بگذارید

موارد مرتبط

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید