ورود

ثبت ناماقامت و مهاجرت به آذربایجان

آذربایجان کشوری زیبا در قاره آسیا است که تشابهات بسیاری از نظر مذهب و فرهنگ با ایران دارد. این کشور آسیایی با بهره برداری از ذخایر گسترده نفت و گاز، سرمایه گذاری های خارجی  و ... توانسته است تبدیل به مکان مناسبی برای گردشگری و مهاجرت شود.

 

روش مهاجرت به جمهوری آذربایجان

برای مهاجرت به کشور جمهوری آذربایجان همانند سایر کشورها روش های مشابهی وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

  • مهاجرت به آذربایجان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از راههای مهاجرت است که از این طریق میتوانید برای اقامت کشور آذربایجان درخواست خود را ارائه دهید. متقاضی میتواند با ثبت شرکت تاسیسی با مسئولیت محدود از آسانترین راه دریافت اقامت استفاده کند. سرمایه ی این شرکت می تواند متشکل از سهم ۳ نفر شریک باشد. در این روش منظور از شرکت یک آدرس و یک شماره تلفن و صندوق پستی است و محل کار شما حتما شامل یک شرکت بزرگ نیست و محل فعالیت شما میتواند منزل شما باشد.

در این روش در ابتدا به فرد متقاضی یک کارت اقامت یک ساله بابت فعالیت تجاری در کشور آذربایجان داده میشود. چنانچه فعالیت فرد به ضرر این کشور نباشد اجازه ی اقامت و تجارت تمدید خواهد شد و بعد از ۵ سال فعالیت و پرداخت مالیات بر درآمد به شخص اجازه ی اقامت دائم داده خواهد شد.

 

  • مهاجرت به آذربایجان از طریق کار

صدور ویزای کوتاه مدت کار در کشور آذربایجان نیاز به درخواست از سوی یک کارفرما دارد. در این روش کارفرما باید به اداره ی کار این کشور مراجعه کرده و ثابت نماید که نیروی کار داخلی موجود در کشور نمی تواند نیاز این شغل را برطرف کند. بنابراین، کارفرما می تواند مجوزهای لازم برای استخدام نیرویی از خارج از کشور را دریافت نماید. پس از انجام این مراحل فرد متقاضی با در دست داشتن دعوت نامه به سفارت این کشور مراجعه کرده درخواست ویزای کاری خود را به سفارت آذربایجان ارائه میکند.

مجوزهای کار و کارت های اقامت در این کشور برای مدت 1 سال صادر می گردد و می تواند به طور سالیانه تا 5 سال تمدید شود.

 

  • مهاجرت به آذربایجان از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی آذربایجان برای یک دوره کامل تحصیلی صادر میگردد که شامل مقطع لیسانس 4 سال، مقطع فوق لیسانس 2 سال و فارغ التحصیلی 3 سال است. این نوع ویزا باید پس از هر سال تحصیلی تمدید گردد و دانشجو برای هربار سفر به کشور خود ملزم به گزارش سفر به مشاورین بخش است.

ویزایی که دانشجویان دریافت می کنند اجازه اقامت در آذربایجان را تنها به مدت 30 روز صادر میکند تا متقاضیان  بتوانند جهت اخذ اقامت موقت خود از طریق دانشجویی اقدام نمایند. پس از ورود به این کشور دانشجویان بین المللی جهت برقراری ارتباط با سرویس مهاجرتی دولتی راهنمایی می گردند تا مجوز اقامت موقت خود را دریافت نمایند. کارت هویت اقامت موقت دانشجویان را قادر می سازد تا به خارج از آذربایجان سفر کنند و بدون نیاز به ویزا به این کشور بازگردند.

 

  • مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه گذاری

در روش سرمایه گذاری فرد متقاضی میتواند با سپرده بانکی 100،000 AZN 59،000 دلار، و یا مالکیت اموال 100،000 AZN 59،000 دلار، یا سرمایه گذاری 50000 AZN 294،000 دلار، اقامت موقت آذربایجان را دریافت نماید. این نوع اقامت برای مدت 1 سال صادر میگردد و برای مدت 2 سال قابل تمدید است. این مجوز در خصوص سرمایه گذاری 3 سال خواهد بود و 3 سال نیز تمدید خواهد شد.

در این روش متقاضی باید یک آزمون زبان آذربایجانی را نیز بگذراند.

 

  • اخذ اقامت آذربایجان از طریق تولد فرزند

در این روش افراد تازه متولد شده می توانند به سبب خون خود و نه محل تولد، شهروندی آن را اخذ نمایند. تولد فردی خارجی و بی خانمان در خاک آذربایجان به سادگی آن شخص را شهروند کشور آذربایجان نمیکند.

طبق قوانین این کشور چنانچه حداقل یکی از والدین شهروند کشور آذربایجان باشد، شخص می تواند شهروندی آذربایجان را دریافت نماید. زمانی که فرد در خارج از کشور آذربایجان از پدری آذربایجانی و مادری خارجی متولد شده باشد و در صورتی که مادر اعتراضی نداشته باشد، می تواند شهروندی آذربایجان را دریافت نماید. زمانی که فرد در خاک آذربایجان متولد شده باشد و والدین فرد ناشناس باشند، می تواند شهروندی آذربایجان را دریافت نماید.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ اقامت و مهاجرت