ورود

ثبت نامآمریکا

درباره کشور آمریکا

کشور آمریکا با نام کامل ایالات متحده آمریکا united states of America دارای مساحت ۹,۸۲۶,۶۳۰ کیلومتر مربع و پس از روسیه و کانادا وسیع ترین کشور جهان است. کشور آمریکا شش برابر ایران است و در قاره آمریکای شمالی واقع شده است. این کشور از جانب شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام احاطه شده است.
جمعیت کشور آمریکا ۳۱۵ میلیون نفر تخمین زده شده است و اکثر مهاجرین این کشور مربوط به مکزیک و چین است.
ایالات متحده آمریکا متنوع ترین کشور از نظر نژادی و قومیتی شناخته شده است و دارای ۴۸ ایالت هم جوار و دو ایالت جدا (آلاسکا و هاوایی) میباشد. مهمترین و پرجمعیت ترین شهرهای این کشور عبارتند از واشنگتن، شیکاگو، نیویورک، لس آنجلس، هوستون، دالاس، آتلانتا، فیلادلفیا، میامی.

 

اطلاعات ضروری کشور آمریکا

•    نام رسمی: کامل ایالات متحده آمریکا united states of America
•    زبان: زبان انگلیسی آمریکایی
•    واحد پول: دلار
•    پیش شماره تلفن آمریکا: 001
•    اختلاف ساعت با ایران: شهرهای تهران و نیویورک با هم 7 ساعت و نیم اختلاف زمانی دارند.

 

آب و هوای کشور آمریکا

ایالات متحده امریکا با توجه به مساحت زیاد آن دارای آب و هوایی متنوع است. آب و هوای این کشور دقیقا به این موضوع بستگی داره که شما کجای امریکا قرار گرفته اید. ممکن است در یک زمان خاص در آلاسکا هوا به سرد ترین میزان خود برسد در حالیکه در یک منطقه از کالیفرنیا یک هوای گرم و خشک رو تجربه کنید. آب و هوای ایالات متحده امریکا تحت تاثیر ۳ ناحیه آب و هوایی قرار میگیرد، به صورتی که منطقه ای از دشت های این کشور تحت تاثیر آب و هوای بیابانی، کالیفرنیا با آب و هوای مدیترانه ای اکثر مواقع شرایط آبی وهوایی مساعد و مطلوبی دارد و آلاسکا که اکثر مواقع هوای سرد و برفی را تجربه میکند.
بهترین زمان سفر به این کشور دقیقا به ایالتی که قصد دارید به آنجا سفر کنید بستگی دارد. اما بطور کلی در هر فصلی از سال می توانید یکی از ایالات این کشور رو به عنوان مقصد انتخاب کنید و فقط باید بدانید مراقب سرمای شدید قسمت های شمالی امریکا باشید و از هر کدام از مقصدها به موقع دیدن نمایید.

 

تاریخ کشور آمریکا

قدمت زندگی انسان در قاره آمریکا به بیش از ده هزار سال میرسد. این قاره در سال ۱۴۹۲ توسط کریستف کلمب کشف شد اما وی به اشتباه فکر کرد که آنجا هندوستان است. اما مدت‌ها بعد آمریگو وسپوچی اعلام کرد که این یک قاره جدید است. تاریخ آمریکا به عنوان یک کشور مستقل به سال ۱۷۸۳ میلادی باز می‌گردد. در این سال آمریکا بر طبق معاهدهٔ پاریس به رسمیت شناخته گردید. اجداد بومی های امروز آمریکا سرخ‌پوستان پالئو بودند که به آمریکای شمالی مهاجرت کرده بودند.

 

دین و مذهب کشور آمریکا

بر اساس قانون اساسی این کشور آزادی تمام ادیان تضمین گردیده است. در ایالات متحده آمریکا هیچ دینی به طور رسمی وجود ندارد و این کشور به طور رسمی یک کشور تمام سکولار است.

 

اقتصاد و سیاست کشور آمریکا

ایالات متحده آمریکا دارای نظام سیاسی در چارچوب یک قانون اساسی و به صورت یک نظام دمکراسی فدرالی است. سیستم تفکیک قوا در کشور آمریکا به شکل کاملاً بارزی به مرحله اجرا درآمده ‌است. بنیان گذاران قانون اساسی ایالات متحده آمریکا به دلیل نگرانی از ظهور نظام سلطنتی اروپایی که در آن پادشاه قدرت مطلق را در دست داشته، نظام سیاسی جدید خود را به گونه‌ای تدوین کردند که در آن فرد یا نهادی نتواند قدرت مطلق را بدست آورد. کشور آمریکا دارای 2 حزب مهم دمکرات Democratic و جمهوری خواه Republican است.
کنگره آمریکا از دو مجلس تشکیل شده ‌است که مسئولیت قانون گذاری را به صورت کامل بر عهده دارند که عبارتند از مجلس نمایندگان و مجلس سنا. بر اساس نظام انتخاباتی این کشور، نمایندگان با رأی مستقیم و برابر مردم انتخاب می‌گردند.
اقصاد کشور آمریکا از نوع سرمایه داری و همچنین نخستین کشور جهان در رتبه اقتصاد است. ایالات متحده آمریکا با صادر کردن تولیدات صنایع هوایی، صنایع غذایی، تجهیزات صنعتی، خودرو و لوازم وابسته و ... سومین کشور صادر کننده دنیا است. همچنین این کشور از نظر تولید برق، ظرفیت پالایش نفت و ذخیره زغال سنگ و انرژی هسته ای رتبه اول را در جهان دارد. تورم شاخص بهای مصرفی در این کشور نزدیک به ۱% و نرخ بیکاری حدود ۷% است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید