ورود

ثبت ناملوکزامبورگ

درباره کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ نام کشوری کوچک در شمال قاره اروپا است و با با کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک دارای مرز مشترک است. لوکزامبورگ دارای ۶۰۰ هزار نفر جمعیت است که همین کم بودن جمعیتش سبب شده است که جزء کشورهای ثروتمند اروپایی به شمار رود. مساحت این کشور ۲٫۵۸۶ کیلومتر مربع است که دو سوم آنرا مناطق پست گوت لاند Gutland در بر می گیرد.

در لوکزامبورگ فرقی نمی کند که شما از طرفدار جاذبه های تاریخی باشید یا از طبیعت خوشتان بیاید، در همه ی شرایط می توانید در این کشور اوقات خوشی را سپری کنید. جاذبه های دیدنی و تاریخی بسیاری در کشور لوکزامبورگ وجود دارد که تعدادی از آن ها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

 

اطلاعات ضروری کشور لوکزامبورگ

  • زبان رسمی: آلمانی، فرانسوی و زبان لوکزامبورگی
  • واحد پول: یورو (€)
  • کد کشور:  352+
  • اختلاف ساعت با تهران: ۲ و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.

 

آب و هوای کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ دارای آب و هوایی معتدل است. در تابستان و زمستان در این کشور هوا خنک است اما در فاصله بین ماه های نوامبر و فوریه دمای هوا به زیر ۰ درجه نیز می رسد. در فصل زمستان در نواحی مرتفع شمالی این کشور بارش برف رایج است. چنانچه از علاقمندان فصل سرما هستید از ماه دسامبر تا فوریه را برای سفر خود انتخاب کنید. همچنین از ماه مه تا سپتامبر این کشور شرایطش کاملا توریستی است و میانگین دما بین ۸ تا ۲۰ درجه سانتی گراد میرسد.

یکی از سردترین و مرطوب ترین مناطق لوکزامبورگ شهر آردنز Ardennes است که در بخش جنوبی این کشور واقع گردیده است. همچنین سردترین و مرتفع‌ترین شهر در لوکزامبورگ وایس واپاخ Weiswampach است.

 

تاریخ کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ به دلیل موقعیت جغرافیایی آن و همسایه بودن با کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک دارای فراز و نشیب های بسیاری بوده است. در این کشور به مدت 30 سال نبردی خونین رخ داد تا دژ لوکزامبورگ به اتریش واگذار و پس از آن بر اساس صلح نامه ی کامپو فورمیو به فرانسه ملحق گردید.

پس از کنگره وین، این کشور به عنوان ملک شخصی به پادشاه هلند واگذار گردید و در سال ۱۸۳۹ لوکزامبورگ استقلال خود را بدست آورد و در عهدنامه سال ۱۸۶۷ بی طرفی کامل خود را بصورت رسمی اعلام کرد.

 

دین و مذهب کشور لوکزامبورگ

دین و مذهب رسمی کشور لوکزامبورگ مسیحیت کاتولیک است. برخی از اقلیت های مذهبی نظیر مسیحی پروتستان و لوتری در این کشور دیده میشوند. از سال ۲۰۰۸ دین اسلام به صورت قانونی در این کشور به رسمیت شناخته شده‌است و امروزه 6 مسجد در این کشور وجود دارد. جمعیت مسلمانان در حدود 10 الی 12 هزار نفر تخمین زده شده است و دین اسلام دین دوم بعد از کاتولیک به‌شمار می‌رود.

 

اقتصاد و سیاست کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ دارای حکومتی از نوع دموکراسی توام با مجلس حاکم است و از امن ترین کشورهای جهان به شمار می رود. ریاست دولت توسط نمایندگان مجلس انتخاب می گردد و نخست وزیر نامیده می شود. رئیس حکومت کشور لوکزامبورگ، دوک اعظم است که این سمت کاملا مورثی است و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.

کشور لوکزامبورگ از لحاظ اقتصادی در سطح نسبتا بالایى قرار دارد و در بین کشورهای اروپا بیشترین میزان درآمد را دارد و نرخ بیکاری در کشور لوکزامبورگ 4.4% تخمین زده شده است.

با توجه به بالا بودن سطح درآمد در کشور لوکزامبورگ، هزینه زندگی در آن بالا است. سیستم قدرتمند و مدرن در امور مالی و بانکداری سبب شده است که بزرگ ترین و مهمترین مرکز بانکداری در حوزه یورو باشد.

لوکزامبورگ در زمینه مواد شیمیایی، صنایع فولاد و لاستیک فعالیت گسترده ای دارد و ماشینن آلات، مواد شیمیایی، فولاد و فرآورده های آن، الوار و شیشه از مواردی هستند که این کشور به دیگر کشورها مانند هلند، آلمان، فرانسه، انگليس، بلژيک و ايتاليا صادر می کند و در مقابل آن محصولاتی از قبیل آهن، مواد معدنی، مواد غذایی و کالاهای لوکس وارد می کند.

جالب است بدانید روستایی با نام شینگن در کشور لوکزامبورگ واقع گردیده است که معاهده شینگن در آنجا منعقد شده است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید