ورود

ثبت نامشش مکان برای شیرجه زدن در کاس آنتالیا

کاس که در آن طبیعت و دریا گرد هم می آیند ، مکانی جالب برای بسیاری از علاقه مندان به غواصی در ترکیه است. کاس یک مکان منحصر به فرد از زیبایی های طبیعی ترکیه است می توانید 12 ماه در اینجا شیرجه بزنید. دمای آب دریا حتی در زمستان 17 یا 18 درجه است Kas حدود 14 ساعت از استانبول با جاده فاصله دارد. که به معنای سفری فوق العاده طولانی و خسته کننده است. بنابراین توصیه می کنیم که برای رسیدن به کاس با تور آنتالیا و یک سفر هواپیمایی را ترجیح دهید همچنین می توانید بلیط هواپیما به فرودگاه دالامان یا آنتالیا خریداری کنید.

 

6 مکان برای شیرجه زدن | کاس آنتالیا

1-    کشتی شکسته دیمیتری Dimitri
در سال 1968، دیمیتری، یک کشتی باری که برای حمل پنبه در ساحل سفر می کرد، به جزایر برخورد کرد و غرق شد. از آنجا که کشتی پس از برخورد به جزایر با دینامیت منفجر شد، قسمت هایی از کشتی را می توان در دریا نیز یافت. اولین ردپای کشتی دیمیتری را با یک شیرجه 27 متری می توان یافت. همچنین می توانید آثار به جا مانده از آن را در عمق 42 متر ببینید. در مجاورت کشتی می توان به ماهی های شیر و گروه های مختلف آبزیان را دست یافت. ما اکیداً توصیه می کنیم که بدون دیدن خرابی دیمیتری، ماجراجویی غواصی خود را در Kaş پایان ندهید.

2-    غار بزرگ Büyük Mağara
این یک مکان شیرجه بسیار مناسب برای غواصان با تجربه است. عمق آن به 40 متر می رسد. هنگامی از 40 متر به پایین می آیید، یک غار بسیار عمیق و تاریک پذیرای شما خواهد بود. ایده خوبی است که در اینجا یک فانوس دریایی با خود داشته باشید. دیدن توری های نپتون و گله های میگو قرمز در غار بزرگ امکان پذیر است. به دلیل وجود جریان های آب غواصان بی تجربه می توانند از غواصی در غار بزرگ لذت ببرند.

3-    دره عمیق و باریک کانیون Kanyon
کانیون واقع در کاس یکی از نقاط مهم غواصی به ویژه با زیبایی های آن در پایین است. شادی سقوط از شکاف در کانیون، مورد علاقه بسیاری از غواصان است. برای رسیدن به دره باریک، باید از شکاف عمیقی عبور کنید. برای رسیدن به دره بین دو دیوار سنگی لازم است غواصی در امتداد یک دیوار به طول 20 متر ادامه یابد. دیواره های دره نیز در زیر آب قرار دارند. و این یک عنصر مهم است که غواصی را لذت بخش تر می کند. با رسیدن به دره باریک، یک غار باریک مشاهده خواهید کرد. در این غار میگوهای قرمز زیادی وجود دارد. توصیه می کنیم برای دیدن میگوها همیشه یک فانوس با خود داشته باشید.

4-    لیماناگزی Limanağzı, Osmanlı Batığı ve C47 Uçak Batığı
Limanagzi یک مکان غواصی است که به کاس نزدیکترین است. در اینجا می توانید تعدادی از نقاط شیرجه نزدیک به یکدیگر را مشاهده کنید. به همین دلیل دارای محبوبیت گسترده ای در آنتالیا ترکیه است و در عمق 23 متری فرصت غواصی را ارائه می دهد. همچنین در حالت ایده آل برای غواصی در شب واقع شده است. منظره دریا در شب نیز بسیار زیاد است. پس از Limanağzı و Ottoman Wreck ، هواپیمای ساقط شده و ته نشین شده  C47 را در زیر آب در حین غواصی در آنتالیا مشاهده خواهید نمود است. طول بال تقریباً 29 متر و عرض بال 20 متر است. بنابراین، این مکان به عنوان مکانی ارجح برای بسیاری از عاشقان غواصی مشخص می شود. افرادی که به تازگی غواصی را شروع کرده اند، ترجیح می دهند در قسمت باربری هواپیما شیرجه بزنند. فضای داخلی هواپیما برای غواصان با تجربه تر مناسب است.

5-    جزیره بسمی Besmi Adası
این جزیره منحصر به فرد است که در آن می توانید موجودات دریایی بنام لاک پشت ها و باراکودا را ببینید. این جزیره مانند یک کفش است.بعد از عمق 40 متر می توانید موجودات دیگری مانند پیتوس و آمفرا را مشاهده کنید. جزیره بسمی همچنین یک بندر کشتی با لنگرگاه ها را در خود جای داده است.

6-    بمب افکن اوکانبالیک Uçanbalık Bankosu
این نام از یک بمب افکن جنگ جهانی دوم گرفته شده است. در انتهای جنوب شرقی این سایت غواصی، یک هواپیمای غرق شده در اعماق 55-71 متر وجود دارد. این Flying Bench یک مکان غواصی بسیار خطرناک است. در این مکان برخی از جریانها در برخی روزها دیده می شود تا روی غواصی شما در آنتالیا تأثیر بگذارند. به همین دلیل، ما فقط غواصان با تجربه و متخصص را توصیه می کنیم که در اینجا شیرجه بزنند. گربه ماهی، ماهی خال مخالی اسب، سیناریت، بنیتو، و تعدادی ماهی مانند گروپ را اینجا میتوانید پیدا کنید. در هنگام غواصی نیز می توانید ماهی آرایشگر قرمز را روی دیوار مشاهده کنید. اگر به عکاسی در زیر آب علاقه مند هستید، حتماً باید از پیشخوان ماهی پرواز Flying Fish Counter  دیدن کنید.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید