ورود

ثبت نامسفرنامه مالزی

مالزی کشوریست در جنوب شرق آسیا و از دو بخش مالزی غربی و شرقی تشکیل شده است. بخش غربی مالزی شامل 11 ایالت به انضمام کوالالامپور و بخش شرقی آن شامل ایالت های ساراواک و صباح و جزیره کوچک به نام لابوان میباشد. پایتخت مالزی شهر کوآلالامپور می باشد و معنای واژه مالزی مجمع الجزایر ملایو می باشد. رینگیت واحد پول کشور مالزی است.

مساحت این کشور 329758 کیلومتر مربع میباشد. همسایگان این کشور در شمال مشور تایلند و در جنوب کشور سنگاپور میباشد. ایالات شرقی مالزی با با جزیره کالیمانتان اندونزی هم مرز هستند.

جمعیت مالزی براساس آخرین آمار حدود 30 میلیون نفر می باشد. میزان رشد جمعیت در این کشور74/1  درصد است. در حال حاضر حدود 4/50%  از جمعیت مالزی را ملایوها، 23% چینی تبارها، 7% هندیها و 11% بومیان مالزی و مابقی هم اقوام دیگر تشكيل می دهند. زبان ملایو (باهاسا ملایو) زبان رسمی کشور مالزی است. زبان انگلیسی نیز در مالزی رایج می باشد. چینی تبارها به گویش چینی و هندی تبارها نیز به زبان هند جنوبی (تامیلی) صحبت می کنند.

 

آب و هوای مالزی

کشور مالزی در نزدیکی خط استوا قرار دارد و میانگین درجه دما بین 21 تا 32 درجه سانتیگراد می باشد. این کشور در در نزدیکی خط استوا قرار دارد و دارای آب و هوای استوایی و گرم و مرطوب است. میانگین میزان بارندگی در مالزی حدود 250 الی 400 میلی‌متر در سال است. کشور مالزی به لحاظ منابع طبیعی، بسیار غنی بوده و رتبه بالایی در تولید کائوچو، روغن نخل، الوار و قلع دارد.

بهترین زمان برای سفر به مالزی بین ماه های مارس و اوایل اکتبر است. در این ماهها به دلیل آب و هوای استوایی این کشور، میزان بارندگی و رطوبت بسیار کم است. در ماه های ژانویه و فوریه هم به دلیل برگزاری فستیوال های متعدد، این کشور گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

 

مذهب در مالزی

دین رسمی مردم کشور مالزی اسلام میباشد. لازم به ذکر است در این کشور بر اساس قانون اساسی کشور مالزی بر آزادی مذهب تأکید شده است و تساهل و تسامح مذهبی در بین پیروان ادیان مختلف در این کشور وجود دارد.  دین نژاد ملایو اسلام، چینی ها دین بودیسم و کنفوسیوئیسم و هندی ها هندوئیسم میباشد. 4/60% مردم این کشور مسلمان، 2/19% بودایی، 3/6%  کنفوسیوس و تائوئیزم ، 1/9%  نیز هندو و 1/9% را مسیحیان تشکیل می دهند. در کشور مالزی کلیساها، معابد هندوها و بودائیان و مساجد در کنار هم در مناطق شهری بنا شده اند.

مسجد جامع یا جامیک کوالالامپور از قدیمی ترین مساجد کشورمالزی و قدیمی‌ترین مسجد کوالالامپور و همچنین یکی از اصلی‌ترین شاخصهای هویت اسلامی مردم این کشور محسوب می گردد. این مسجد در سال 1907 احداث گردیده است.

 

جاذبه های توریستی مالزی

  • کوالالامپور

شهر کوالالامپور پایتخت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور مالزی است. در این شهر آثار تاریخی متعدد و زیبایی در کنار مراکز فروشگاهی، هتل ها و آسمان خراش های مدرن قرار گرفته اند. شهر کوالالامپور یک مرکز مهم در کل ناحیه جنوب شرقی آسیا می باشد.

 

  • جزیره پانگکور لَوت

جزیره پانگکور لَوت چشم اندازی از اقیانوس را به نمایش گذاشته و توسط نخلستان هایی احاطه شده است. این جزیره یکی از بهترین استراحتگاه های این کشور است که توریست هایی که به این منطقه سفر میکنند در ویلاهایی که به صورتی زیبا و برازنده طراحی شده اند اقامت خواهند داشت.

 

  • برج های دوقلوی پتروناس

برج های دوقلوی پتروناس بلندترین برج های دوقلوی جهان می باشند. این دو برج با ارتفاع 451.9 متر با ساختار و معماری نمادین، از جمله سمبل های مدرن شهر کوالالامپور است. بازدیدکنندگان برج های دوقلوی پتروناس میتوانند در مرکز خرید دیدنی "سوریا ک اِل سی سی مال" به خرید بپردازند و یا با مراجعه به بلندترین نقطه آن که بر روی تراسش قرار دارد، از چشم انداز زیبای شهر لذت ببرند.

 

  • شهر تاریخی مالاکا

این شهر مملو از آثار تاریخی بزرگ معماری که متعلق به دوران ها و سنت های مختلف هستند میباشد. این شهر تاریخی زندگی فرهنگی پرهیاهو، کلی موزه و همینطور مراکز فروشگاهی و خرید پر تعدادی را در اختیار دارد. شهر مالاکا تا پیش از زمانی که کوالالامپور از آن پیشی بگیرد، عنوان مهمترین مرکز تجاری در تمام قسمت جنوب شرقی آسیا را در دست داشت.

 

  • تپه گنتینگ هایلَند

تپه گنتینگ هایلَند یک تپه اقامتی مشهور است که در داخل کوهستان تایتیوانگسا جای گرفته است. این تپه  پر است از مجموعه های سرگرمی و تفریحی از جمله پارک های تفریحی، هتل های بزرگ و بی نظیر، کنسرت ها و شب زنده داری های پر جاذبه ای که گردشگرانی را به سمت خود می کشاند.

 

  • مسجد کریستال

این مسجد که در ایالت کوالا ترِنگانو واقع شده است، به عنوان مکانی مجذوب کننده و فوق العاده نفس گیر در کشور مالزی شناخته می شود. این بنا با نمایی منحصر به فرد و با عظمت،  از فولاد، شیشه و کریستال ساخته شده و به همین دلیل چهره ای بسیار نفیس و مدرن دارد.

 

  • منطقه کامِرون هایلَند

این منظقه به عنوان جواهری در کشور مالزی قرار گرفته است. این منطقه شامل زمین های کشاورزی پهناور چای و به ویژه گیاهانی است که در معرض انقراض بوده و در عین حال رنگ بندی برجسته و رایحه های خوش بویی را به معرض نمایش می گذارند. بازدید کنندگان منطقه زیبای کامِرون هایلَند می توانند خود را از طریق پیاده روی به این محل برسانند.

 

  • معبد باتو کِیوز

معبد باتو کِیوز به دلیل زیبایی طبیعی خود یکی از مشهورترین جاذبه های توریسی مالزی است. این معبد شامل یک معبد بسیار پیچیده است که مجسمه های بلند هندوهای آن یکی از مقصد های مهم زیارتی می باشند.

 

  • شهر بوکیت تینگی

شهر بوکیت تینگی در فاصله ای کوتاه در مجاورت تپه جِنتینگ هایلند قرار دارد و به همین دلیل یکی از توقفگاه های مشهور گردشگرانی است که به این منطقه تفریحی توریستی سفر میکنند. شهر بوکیت تینگی به داشتن خانه هایی به سبک معماری خانه های اروپایی شهرت بسیاری دارد و به ویژه که آن را به شهر مشهور و زیبای کولمار در کشور فرانسه تشبیه می کنند.

 

  • جزایر پِرهِنتیان

جزایر پِرهِنتیان، گروهی از جزایر است که دارای سواحل شنی سفید رنگ بکر، آب هایی به زلالی اشک چشم و آب و هوایی ملایم و معتدل هستند. جزایر این منطقه به دلیل زندگی غنی جانوران دریایی و همینطور چشم اندازی با دید بسیار وسیع، این منطقه در میان غواصان و شناگران ماهر، شهرت بسیاری دارد. از جمله فعالیت های ورزشی مورد علاقه افراد در این جزایر کایاک سواری و کوه پیمایی در میان جنگل های این جزایر میباشد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید