ورود

ثبت نامویزای تاجیکستان

راهنمای اخذ ویزای تاجیکستان

راهنمای اخذ ویزای تاجیکستان. چگونه ویزای توریستی تاجیکستان بگیریم و مدارک مورد نیاز برای سفارت تاجیکستان و هزینه سفر به تاجیکستان در کمک سفر.

کشور تاجیکستان در گذشته های دور قسمتی از امپراتوری ساسانی بوده است و بعدها در سال ۱۹۹۱ به یک کشور مستقل تبدیل شد. جمهوری تاجیکستان که در آسیای میانه واقع شده است، دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری است که در کنار مردمان صمیمی و مهمان نواز این کشور را به جایی عالی برای سفر تبدیل کرده است.
چنانچه قصد سفر به کشور تاجیکستان را دارید باید قبل از سفر به سفارت یا کنسولگری های این کشور بروید و برای دریافت ویزا درخواست خود را ارائه دهید.

 

اخذ ویزای تاجیکستان

ویزای کشور تاجیکستان به روشهای مختلفی صادر میگردد. شما می توانید ویزای تاجیکستان را از طریق سفارت یا کنسولگری جمهوری تاجیکستان در کشور، یا آژانس‌های مسافرتی یا هنگام ورود به فرودگاه دوشنبه (با شرایط ویژه) تحویل بگیرید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تاجیکستان

1-    فرم تکمیل شده درخواست ویزا
2-    دو قطعه عکس (به اندازه عکس های پاسپورت)
3-    پاسپورت (پاسپورت باید بعد از ۶ ماه از تاریخ خروج اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه خالی برای ویزا داشته باشد.)
4-    رونوشت از اولین صفحه پاسپورت
5-    برگه معرفی نامه از محل کار و یا از آژانس هواپیمایی
6-    دعوت نامه: اگر از طرف شرکتی خاص به تاجیکستان دعوت شده اید باید دعوت ‌نامه از وزارت امور خارجه تاجیکستان یا وزارت امور داخلی هم جزو مدارکتان باشد.
7-    ارائه ی نامه ای از طرف والدین برای کودکان کمتر از ۱۶ سال، به مهر و امضای دفتر اسناد رسمی که ثابت می کند کودکان همراه والدین هستند.

 

ویزای الکترونیکی تاجیکستان

از اول ژوئن سال ۲۰۱۶ پرتال جدیدی برای صدور ویزای الکترونیکی تاجیکستان شروع به فعالیت کرده است. چنانچه قصد دارید برای گردش و یا کار گردش به تاجیکستان بروید با این پرتال به راحتی می توانید فرم را پر کنید و بدون اینکه به کنسولگری بروید ویزای الکترونیکی خود را تحویل بگیرید. برای دریافت این نوع ویزا کافیست اطلاعات لازم را ارائه دهید و مبلغ را با کارت بانکی پرداخت نمایید تا ویزای الکترونیکی به پست الکترونیکی شما صادر شود. پس از دریافت ویزا پرینت این ویزا را به همراه سند مسافرت در هنگام گذشتن از مرز ارائه دهید.
 اعتبار این نوع ویزا ۹۰ روز است اما بیشتر از ۴۵ روز نمی توانید با آن در کشور تاجیکستان باشید. هزینه صدور ویزای الکترونیکی تاجیکستان۵۰ دلار است و در صورت رد درخواست این مبلغ قابل برگشت نیست. همچنین این نوع ویزا تمدید شدنی نیست و باید در زمان مشخص از خاک این کشور خارج شوید.

 

انواع ویزاهای تاجیکستان

1-    ویزای گردشگری تاجیکستان: مدت زمان این ویزا ۳۰ روزه و کمتر از ۴۵ روز است. این نوع ویزا تمدید شدنی نیست و با دیگر ویزاها هم جایگزین نخواهد شد. متقاضی میبایست قبل از تاریخ انقضای ویزای خود از این کشور خارج شود.
2-    ویزای تحصیلی تاجیکستان: صادر کننده ی این ویزا اداره کنسولی وزارت امور خارجه تاجیکستان است. و متقاضیان میبایست به سفارت تاجیکستان مراجعه کنند و مدارک خود را بصورت حضوری ارائه دهند.
3-    ویزای آموزشی تاجیکستان: مدت زمان اعتبار این نوع ویزا کمتر از 9 ماه است و قابل تمدید نمیباشد.
4-    ویزای کار تاجیکستان: اعتبار این نوع ویزا کمتر از ۳ ماه است. این ویزا بر اساس مجوز کار که توسط خدمات مهاجرتی وزارت امور داخلی جمهوری تاجیکستان داده می شود و در صورت نیاز تمدید خواهد شد.

 کانال گردشگری کمک سفر در تلگرام را دنبال کنید

هزینه صدور ویزای تاجیکستان

هزینه صدور ویزای کشور تاجیکستان بسته به مدت زمان ویزای شما هزینه صدور ویزای متقاضی متغیر است.
-    هزینه ویزای یک ماهه تاجیکستان: ۲۰ یورو
-    هزینه ویزای ۴۵ روزه تاجیکستان: ۳۰ یورو
-    هزینه ویزای دو ماهه تاجیکستان: ۳۵ یورو
-    هزینه ویزای سه ماهه تاجیکستان: ۴۰ یورو
-    هزینه ویزای ۶ ماهه تاجیکستان: ۷۵ یورو
-    هزینه ویزای ۹ ماهه تاجیکستان: ۱۰۰ یورو
-    هزینه ویزای یک ساله تاجیکستان: ۱۲۵ یورو
** هزینه ویزای صادر شده هیچ وقت برگردانده نمی شود.
** چنانچه درخواست ویزای چند بار ورود دارید برای هر بار ورود نیز باید مبلغ ۵ یورو پرداخت کنید.
** اگر به دنبال خدمات فوری هستید هزینه کنسولی ۱۰۰ درصد قیمت اصلی ویزا می شود.

 

سفارت تاجیکستان در تهران

سفارت کشور تاجیکستان در شهر تهران، ضلع شمالی کاخ نیاوران، خیابان شهید زینعلی، کوچه سوم، پلاک ۱۰ واقع شده است.
تلفن: ۲۲۸۳۴۶۵۰ و ۲۲۸۰۹۲۲۹۹
پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید، این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید، این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وب‌سایت: tajembiran.tj
ساعات کار سفارت تاجیکستان در تهران: هر روز به جز جمعه‌ ها و شنبه ‌ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای کشورها