ورود

ثبت نامویزای عراق

راهنمای اخذ ویزای عراق

راهنمای اخذ ویزای عراق. چگونه ویزای توریستی عراق بگیریم و مدارک مورد نیاز برای سفارت عراق و هزینه سفر به عراق در کمک سفر.

کشور عراق که از کشورهای همسایه غربی ایران است به دلیل دارا بودن حرم‌های مطهر امامان معصوم در بین ایرانی‌ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. در کشور ایران سالانه افراد زیادی برای بازدید از حرم‌های این کشور به سمت شهر‌هایی نظیر نجف، کربلا و سامرا راهی می‌شوند. چنانچه قصد سفری زیارتی به این کشور را دارید باید بدانید برای ورود به خاک آن در گام اول باید برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایید.
هزینه صدور ویزای این کشور بر اساس توافق مقامات سیاسی کشور عراق با همتایان ایرانی از سال ۹۸ و به صورت دو طرفه همزمان با ویزای ایران رایگان شد.

انواع ویزای توریستی عراق

ویزای توریستی کشور عراق خود به دو گروه تقسیم بندی میشود که شامل ویزای یک ماهه انفرادی و ویزای یک ماهه گروهی است.

- ویزای یک ماهه انفرادی عراق:

در ویزای یک ماهه انفرادی مشخصات متقاضی صادر می‌گردد و دارندگان ویزا به صورت انفرادی می‌توانند به تنهایی و جداگانه وارد خاک کشور عراق شوند. ویزای یک ماهه گروهی توسط شرکت‌های کاروانی برای عده‌ای معین از افراد صادر می‌گردد. این افراد باید به عنوان کاروان به خاک عراق وارد شوند و امکان ورود انفرادی به این کشور را نخواهند داشت.

- ویزای یک ماهه گروهی عراق:

برای دریافت ویزای گروهی مراحل مختلفی باید طی شود. در ابتدا مسئول کاروان باید درخواست خود را مبنی بر اخذ مجوز ویزای گروهی عراق به همراه مشخصات تمام اعضای کاروان را در سامانه مربوطه ثبت نام نماید. سپس مجددا مسئول کاروان باید به کارگزاری امور زیارتی تهران مراجعه نماید و در خواست خود را که مبنی بر دریافت ویزای گروهی عراق را به همراه مجوز اخذ این ویزا با ارائه مدارک شناسایی تمام اعضای کاروان را تحویل دهد. در مرحله بعدی، کارگزاری امور زیارتی اقدام به ارائه درخواست و مدارک دریافتی به سفارت عراق می‌نماید. افسری که در سفارت عراق حضور دارد مدارک و درخواست‌ها را بررسی می‌کند و اگر با هیچ نقص و شبه‌ای مواجه نشد دستور صدور ویزای گروهی را می‌دهد. لازم به ذکر است برای دریافت ویزای گروهی نیازی به حضور تمام افراد نیست، و یک نفر به عنوان نماینده کافی است.
در پروسه صدور ویزای گروهی عراق چنانچه مدارک فقط یک نفر از اعضای کاروان مشکل داشته باشد، ویزای گروهی صادر نمی‌شود تا زمانی که مشکل آن شخص رفع یا اینکه اسم وی را از لیست مسافران حذف گردد.

کانال گردشگری کمک سفر در تلگرام را دنبال کنید

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی عراق

ویزای توریستی عراق ۳ ماه دارای اعتبار است که از تاریخ صدور ویزا محاسبه میگردد. با ویزای تک نفره عراق شما میتوانید به مدت حداکثر یک ماه در عراق اقامت داشته باشید. با این نوع ویزا شما تنها اجازه یک بار ورود به خاک این کشور را خواهید داشت. اعتبار ویزای گروهی عراق هم مانند اعتبار ویزای انفرادی 3 ماه است. چنانچه تمامی مدارک متقاضی آماده و کامل باشد تنها 4 روز کاری زمان برای صدور ویزای عراق لازم است.

مدارک لازم برای صدور ویزای عراق

1-    اصل پاسپورت با امضاء، با حداقل ۶ ماه اعتبار
2-    عکس پرسنلی تمام رخ با زمینه سفید
3-    اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
4-    مدارک مربوط به اشتغال
5-    گواهی و بیمه‌ی سلامت پزشکی
6-    تکمیل فرم درخواست ویزا

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای کشورها