ورود

ثبت نامویزای عمان

راهنمای اخذ ویزای عمان

راهنمای اخذ ویزای عمان. چگونه ویزای توریستی عمان بگیریم و مدارک مورد نیاز برای سفارت عمان و هزینه سفر به عمان در کمک سفر.

عمان کشوریست پادشاهی و سلطان نشین که در شرق شبه‌جزیره عربستان واقغ شده است. این کشور در حاشیه دریای عمان است و کسانی که قصد سفر به آنرا دارند، باید قبل از سفر برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنند.

 

مراحل دریافت ویزای توریستی عمان

همانند سایز کشورها عمان نیز دارای انواع مختلفی از ویزا است که عبارتند از: ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای ازدواج و ویزای ترانزیت.
جهت دریافت ویزای توریستی عمان نیازی به مصاحبه با شخص مسافر نیست، ولی برای ویزا‌های تجاری و کاری قوانین متفاوت است. برای دریافت ویزای عمان کافی است تا شخص مسافر، وکیل یا نماینده مسافر (آژانس‌های مسافرتی) جهت اخذ ویزای عمان با در دست داشتن مدارک لازم اقدام به اخذ ویزای این کشور نمایند. ویزای ترانزیت عمان نیز برای شهروندان ایرانی حداکثر برای مدت سه روز صادر می‌شود تا بتوانند از طریق خاک عمان به مقصد اصلی خود سفر کنند.

در تاریخ 18 اردیبهشت سال ۱۳۹۷ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط موافقت سلطنت عمان با اعطای روادید فرودگاهی به اتباع ایران را اعلام کرد. طبق این توافق از این پس اتباع ایرانی می‌توانند به صورت آنلاین یا در صورت ورود به فرودگاه مسقط، روادید یک ماهه این کشور را دریافت کنند. لازم به ذکر است خروج تنها از ایران و از مرز هوایی صورت می‌گیرد. هزینه‌ی پرداخت ویزای فرودگاهی عمان باید به ریال عمان باشد.
برای دریافت ویزای عمان نیاز به دریافت وقت سفارت این کشور نیست. همچنین متقاضیان نیز به انگشت نگاری نخواهند داشت. مدت زمان لازم برای صدور ویزای عمان برای ویزاهای عادی 7 تا ۱۰ روز کاری و ویزاهای فوری 4 تا 5 روز کاری است. اعتبار ورود کلیه ویزاها 3 ماه و یکبار ورود است. در صورتی که مدت زمان بیشتری از اعتبار ویزای عمان در این کشور بمانید، به ازای هر روز اضافه باید 10 ریال عمانی بپردازید.
شهروندان ایرانی می‌توانند انواع دیگری از ویزاهای عمان مانند ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای ازدواج و... را نیز از طریق سفارت عمان در تهران درخواست دهند.

کانال گردشگری کمک سفر در تلگرام را دنبال کنید

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای عمان

1-    اسکن صفحه اول گذرنامه (دارای اعتبار حداقل 6 ماه)
2-    اسکن صفحه اول شناسنامه
3-    دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید
4-    چک ضمانت بازگشت
5-    درخواست آژانس یا شرکت بر روی سربرگ با مهر و امضاء
6-    رزرو هتل و بلیط هواپیما
7-    ایمیل معتبر (بعد از ثبت‌نام در وب‌سایت، ایمیل تاییدی برای شما ارسال میگردد، بنابراین داشتن ایمیل معتبر الزامیست.)
8-    هزینه‌ی ویزای عمان براساس نرخ روز ریال عمان (32 ریال عمان) است که به درهم دریافت میگردد. مبلغ ویزای آنلاین روی درگاه اینترنتی پرداخت می شود و غیرقابل برگشت است.

سفارت عمان در ایران

سفارت عمان در شهر تهران، خیابان آفریقا، کوچه تندیس، پلاک ۱۲ واقع شده است.
تلفن تماس: ۲۲۰۵۶۸۳۱ (۰۲۱)
ساعت کاری سفارت: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۴:۳۰ بعدازظهر
** شنبه‌ها و یکشنبه‌ها امکان تغییر ساعت کاری وجود دارد.
وبسایت سفارت عمان: www.embassytehran.com

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای کشورها