ورود

ثبت نامتور کویر

کویر با زیبایی خاصی که دارد اصلا با جاهای دیگر قابل مقایسه نیست. تا زمانی که یک شب در کویر نگذرانده باشید نمی توانید متوجه زیبایی بی حد و حصر آن شوید.
در ایران کویر های زیادی وجود دارند که افراد برای تعطیلات یک یا دو روزه به آن ها سفر می کنند و از زیبایی آن لذت می برند. افراد می توانند به صورت شخصی و یا با تور ها به این کویر ها سفر کنند.
با ما همراه باشید تا برخی از کویر های زیبای ایران را بررسی نماییم.

  • کویر مصر اصفهان

کویر مصر از معروف ترین کویر های ایران می باشد. این کویر در نزدیکی روستای مصر واقع شده است. و مکان مناسبی برای تماشای لذت بخش ستارگان، پیاده روی، شتر سواری و... به شمار می آید.
برای اقامت شبانه می توانید از اقامتگاه های بومی استفاده نموده و یا از چادر استفاده کنید.

  • کویر مرزنه اصفهان

بازدید از این کویر زیبا را به هیچ وجه از دست ندهید. این کویر علاوه بر زیبایی های خیره کننده ای که دارد، امکانات بسیار زیادی را نیز دارا می باشد. از جمله این امکانات می توان به زیپ لاین، آفرود، باگی سواری، شن سواری، سالن کنسرت، رصد خانه، پینت بال و... اشاره نمود.

  • کویر حلوان طبس

این کویر نیز یکی از کویر های زیبای ایران است که امکان تفریحاتی نظیر پیاده روی، موتور چهارچرخ، شتر سواری و... را به مسافران می دهد.

  • کویر ریگ جن

این کویر به اندازه اسمش اسرار آمیز است. داستان های زیادی درباره این کویر وجود دارند و به همین دلیل دورنمای این کویر ممکن است برای بسیاری از افراد همراه با وحشت باشد.
توجه داشته باشید که این کویر برای طبیعت گردان حرفه ای و کویر شناسان مناسب است و باید برای رفتن به این کویر حتما از کمک متخصصان استفاده نمایید.

  • کویر ریگ زرین

این کویر در یزد واقع شده است. از مهم ترین زیبایی های این کویر می توان به ریگزار های بلند که از دور مانند کوه می باشند اشاره نمود.
اما تفریحات این کویر تنها محدود به چنین چیزهایی نیست. در این کویر می توانید از سافاری، رصد ستارگان، سایت تخصصی پرواز، شتر سواری و... نیز استفاده نمایید.

 

نکات سفر به کویر

برای سفر به کویر باید به اندازه کافی آب به همراه داشته باشید. همچنین لباس مناسب در کویر اهمیت زیادی دارد. سعی کنید لباستان بدون جیب و دارای آستین باشد. مهم است بدانید در هنگام بازی کردن با شن ها ممکن است مقدار زیادی شن وارد درز های لباستان گردند. به علاوه اختلاف دمای روز و شب در کویر بسیار زیاد است. بنابراین باید لباس گرم همراه داشته باشید.
همچنین از ضدآفتاب و کلاه استفاده نمایید تا آفتاب سوخته نشوید. توجه داشته باشید که ضدآفتاب را باید مرتبا تمدید کنید.
نکته مهم دیگر این است که در کویر باید آهسته حرکت کنید. برای رفتن به هر مقصد آرام آرام قدم بردارید و سعی نکنید با حرکت های سریع خودتان را خیلی زود به مقصد برسانید زیرا در این صورت به زودی انرژی خود را از دست خواهید داد و قادر به ادامه حرکت نخواهید بود.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید