ورود

ثبت نامتور فرانسه

رفتن به تور اروپا جزو خاص ترین تورهای مسافرتی می باشد. قاره اروپا با دارا بودن آب و هوایی فوق العاده، طبیعتی بی نظیر و جاذبه های گردشگری بیشمار، سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان می باشد.

تعدادی از کشورهای توریستی معروف اروپا عبارتند از: فرانسه، انگلستان، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، روسیه، ارمنستان، آذربایجان و...

کشورهای فرانسه با بیش از ۸۰ میلیون نفر توریست خارجی، اسپانیا ۶۰ میلیون نفر و ایتالیا ۴۶ میلیون نفر پیشقراولان عرصه توریسم محسوب می‌شوند.

 

فرانسه

فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و بعد از اوکراین دومین کشور بزرگ قاره اروپا است. مساحت کشور فرانسه برابر با ۵۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع بوده و وسیع‌ترین کشور اروپای غربی است و منطقه دریایی وسیعی را در اختیار دارد. سطح فرانسه شبیه به یک شش ضلعی است .فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی و یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. حکومت این کشور جمهوری است. این کشور همچنین عضو گروه جی ۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو است.
قوه مقننه از دو مجلس قانون‌گذاری یکی مجلس ملی که به واسطه انتخابات عمومی برای مدت ۵ سال انتخاب شده و دیگری مجلس سنا که برای مدت ۹ سال انتخاب می‌شوند، متشکل می‌گردد.

 

آب و هوا

آب و هوای نواحی مختلف فرانسه متفاوت است و از آب و هوایی معتدل و چهار فصل برخوردار است.
برتانی و نورماندی دارای آب و هوای اقیانوسی مرطوب با زمستان ملایم ۷ درجه و تابستان خنک ۱۶ درجه است. اکیتن آب و هوای اقیانوسی و مدیترانه‌ای دارد. زمستان ۵ درجه و تابستان ۲۲ درجه با بارانهای زیاد در بهار می باشد. شرق و شمال غرب فرانسه آب و هوای نیمه قاره یی زمستان سرد و برفی و تابستان گرم و توفانی دارد. جنوب فرانسه دارای آب و هوای مدیترانه‌ای با زمستان ملایم ۶ درجه و تابستان گرم: ۲۰درجه می باشد. ویژگی آب و هوا در مناطق کوهستانی، زمستان طولانی و برفی و تابستانی گرم و توفانی با تفاوتهای بزرگ بسته به دامنه‌ها و عوامل ریز آب و هوایی است.

 

جاذبه های دیدنی فرانسه

-    برج ایفل  Eiffel
 این برج در سال ۱۸۸۹ توسط "وستاو ایفل" به طور موقت برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد. برج ایفل پس از مدتی با وجود مخالفت افراد بسیاری از جمله نویسندگانی چون امیل زولا Emile Zola، گی دو موپسان  Guy de Maupassantو ... به نماد شهر پاریس تبدیل شد. این برج فلزی که در کنار رود "سن La Seine " واقع شده است، پربازدیدترین بنای جهان است.

-    شانزه لیزه  Champs Elysées   
فرانسوی‌ها شانزلیزه را زیباترین خیابان جهان می‌نامند. شانزه لیزه نام خیابانی معروف در پاریس است که اطراف آن را کافه ها و فروشگاه ها و برند های معروف احاطه کرده است. هر سال در روز ۱۴ ژوییه که روز جشن ملی فرانسه است، رژه نظامی در این خیابان برگزار می شود. طاق پیروزی آرک دو تریومف Arc de Triomphe در وسط این خیابان واقع شده است.
خیابان های معروف دنیا از جمله "پازه او دو لا رفرما" در مکزیک، "اونیدا دو ژولیو" در بوینس آیرس، "بنجامین فرانکلین" در فیلادلفیا و "سمپیون" در شهر میلان از روی این خیابان ساخته شده اند.

-    موزه ی لوور  Le Musée du Louvre
موزه ی لوور بزرگترین و پربازدید ترین موزه جهان است که تا قبل از انقلاب فرانسه به عنوان کاخ سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت. این موزه و پس از آن به موزه ملی فرانسه تبدیل شد. این موزه علاوه بر آثار باستانی اکثر کشور های دنیا، تابلو های نقاشی و مجسمه های زیبا و باعظمتی از هنرمندان مشهور مانند لئونارد داوینچی، ژان ماسیس، اوژن دلاکروا و … را در خود جای داده است.

-    موزه اورسه  Musée d’Orsay
این موزه ی با عظمت، در برگیرنده ی آثار هنرمندان امپرسیونیسم از جمله کلود مونه، رنوار و سزان است. اورسه  یکی از موزه‌های مهم نقاشی و مجسمه‌سازی جهان است که قبل ها به عنوان ایستگاه راه آهن مورد استفاده قرار می گرفته است.

-    کلیسای نتردام  Notre Dame de Paris
این کلیسا یکی از زیباترین آثار معماری گوتیک جهان است. کلیسای نتردام  شهرت جهانی خود را پس از کتاب "گوژپشت نتر دام" اثر ویکتور هوگو کسب کرد.

-    کاخ ورسای  Le Chateau de Versailles
کاخ ورسای که در حومه ی پاریس واقع است، محل زندگی و دربار حکومتی پادشاهان فرانسه بوده است و به عنوان یکی از بزرگترین کاخ‌های سلطنتی جهان شناخته می‌شود. قابل ذکر است معاهده ی ورسای  که به جنگ جهانی اول پایان داد، در این کاخ منعقد شده است.
تا زمان سلطنت لوئی چهاردهم، کاخ سلطنتی فرانسه کاخ لوور بود. پس از آن لویی چهاردهم دستور ساخت این کاخ بی نظیر را برای خود داد.
این بنا که در محله ی "کارتیه لاتن" و در مقابل دانشکده حقوق فرانسه قرار دارد، در زمان انقلاب فرانسه به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار می گرفته است. ورسای دارای بزرگترین مجموعه فضای سبزی است که تا کنون در دنیا ساخته شده ‌است و الهام بخش کاخ های بی شماری در دنیا از جمله کاخ سفید آمریکا بوده است. آرامگاه نویسندگان بزرگ فرانسوی از جمله "ویکتور هوگو"، "ژان ژک روسو"، "امیل زولا"، "الکساندر دوما" و…. در این بنا قرار دارد.

-    کلیسای سکره کور Sacré Coeur
این کلیسا که در قرن ۱۸ میلادی ساخته شده است، بالای تپه "مون مارتر"Monmartre  قرار دارد.  از آنجایی که این کلیسا بر روی بلندی واقع شده است، تصویری بی نظیر از شهر پاریس را می توان در آنجا مشاهده کرد. این کلیسا بعد از کلیسای “نتر دام” بیشترین تعداد بازدید کننده را دارد.

-    قبرستان پق لاشز  Père Lachaise
قبرستان پق لاشز  یکی از معروف ترین قبرستان های دنیا است. این قبرستان آرامگاه نویسندگان بزرگی همچون صادق هدایت، غلام حسین ساعدی،  آلفرد دو موسه Alfred de Musset، پل الوارد  Paul Eluard، ژان دلا فونتن Jean de la Fontaine، مولیر Molière، مارسل پروست Marcel Proust، اونوره دو بالزاک Honoré de Balzac و … است.

-    میدان کنکورد La place de Concorde
این میدان یکی از میدان‌های مشهور پاریس است که در انتهای خیابان شانزه لیزه قرار گرفته است. در زمان انقلاب فرانسه سر بسیاری از بزرگان مانند لویی شانزدهم و ماری آنتوانت در میدان کنکورد به زیر گیوتین رفت.

 

شهر های مهم فرانسه

-    پاریس  Paris
پاریس نقش مهمی در بازار لوکس و مد ایفا می کند. در سال ۲۰۰۲ بیش از سی میلیون توریست از این شهر بازدید کردند که هر ساله به تعداد بازدید کنندگان اضافه می شود. این شهر پر جمعیت ترین شهر کشور فرانسه است.

-    لیون Lyon
پس از پاریس و مارسی بزرگ ترین شهر کشور فرانسه لیون است. لیون در جنوب شرقی فرانسه قرار دارد و ۴۷۰ کیلومتر تا پاریس فاصله دارد. لیون با ۴ دانشگاه و تعداد زیادی مدارس، دومین شهر دانشجویی کشور فرانسه بعد از پاریس است. این شهر آثار باستانی بسیاری از دوره رنسانس را در خود جای داده است که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

-    مارسی  Marseille
دومین شهر پر جمعیت فرانسه شهر مارسی است که در جنوب فرانسه واقع شده است. مارسی که در کنار دریای مدیترانه واقع شده است، بخش وسیعی از درآمد خود را از صید ماهی به دست می آورد.

-    لیل  Lille
لیل که با بلژیک مرز مشترک دارد در شمال فرانسه واقع شده است. لیل در سال ۲۰۰۰ میلادی به یکی از قطب های دانشگاهی کشور فرانسه تبدیل شد. نانوایی معروف "پل" که در اکثر کشور ها شعبه دارد، ابتدا در این شهر آغاز به کار کرد.

-    تولوز  Toulous
تولوز  در حد فاصل اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه قرار گرفته است و در جنوب غربی فرانسه واقع شده است. این شهرکه به شهر قرمز معروف است دارای بناهایی است با رنگ آجر و سفال هایی به رنگ قرمز.

-    نیس  Nice
نیس بعد از پاریس بیشترین ظرفیت پذیرش توریست را در کشور فرانسه دارد. شهر نیس در مجاورت دریای مدیترانه و در نزدیکی ایتالیا واقع شده است.

-    بوردو  Bordeaux
این شهر بعد از پاریس بیشترین هتل ها را در خود جای داده است و سالانه بیش از ۴ میلیون توریست از این شهر بازدید می کنند. بوردو که در جنوب غربی فرانسه واقع شده است، به دلیل باغ های وسیع انگور آن، شهرت جهانی دارد.

-    نانت Nantes
نانت دومین قطب هوایی کشور فرانسه است و در غرب فرانسه است که در حاشیه رود "لواق" Loire  یکی از اصلی ترین رود های فرانسه قرار گرفته است.

-     استراسبورگ
این شهرکه با آلمان مرز مشترک دارد در شمال شرقی فرانسه واقع شده است رود "راین" ازاین شهر عبور می کند. استراسبورگ نماد صلح فرانسه و آلمان و یا در حقیقت اتحادیه اروپا است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید