ورود

ثبت نامتور آنتالیا

آنتالیا از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه است. شهر آنتالیا به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در کشور ترکیه محسوب می‌گردد. این شهر دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد. بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاه‌ها در این شهر خود نمائی می‌کنند. بخش قدیمی و تماشائی آنتالیا منطقه قلعه‌ایچی (درون قلعه) میباشد. بافت خاص این منطقه که شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده، بسیار جلب توجه می‌کند.
در سال ۲۰۱۰ جمعیت این شهر ۱٬۰۰۱٬۳۱۸ نفر تخمین زده شده ‌که از این جمعیت ۵۰۲۴۹۱ نفر را مرد و ۸۲۷۴۹۸ را زنان تشکیل می‌دهد.

آنتالیا٬ در مکانی طبیعی و زیبا واقع شده است.کوههای توروس پوشیده از درختان کاج دریای شفاف راکنار زده و به سواحل صخرهای زیبا وخلیج های پنهان شکل داده است. در این مناطق٬ مراکز تاریخی مهمی وجود دارد که زیستگاه و حوش و گیاهان مختلف است و در حال حاضر منطقه حفاظت شده به شمار می رود. آنتالیا می تواند تصویر کاملی از یک سفر خیال انگیز را بسازد.

 

تاریخ آنتالیا
در حفاری‌هایی که در سال ۲۰۰۸ میلادی از ناحیه Doğu Garajı آنتالیا صورت گرفته مشخص شده‌است که زمانی این شهر پایگاه نیروی دریایی روم و دارای ناوگان‌های قدرتمندی بوده‌است. طبق پژوهش های انجام شده مشخص شد این شهر بیشتر از آنچه تخمین می‌شد در حدود ۳۰۰ سال پیش از میلاد نیز وجود داشته‌است.
طبق شواهد تاریخی موجود نام این شهر از آتالوس دوم "Attalos II" پادشاه پرماگون گرفته شده‌است که او ۱۵۰ سال قبل از میلاد بر آن ناحیه حکومت می کرده‌است. در سال ۱۳۳ قبل از میلاد آنتالیا بخشی از جمهوری روم بوده‌است. در همان سال آتالوس سوم جهت حکمرانی بر کل امپراتوری روم در حین عزیمت جان خود را از دست داده‌است.
مسیحیت در قرن دوم میلادی در این شهر گسترش یافت. این شهر در زمان روم باستان دارای رونق و رشد چشمگیری بوده‌است. در دوران امپراطوری بیزانس آنتالیا یکی از شهرهای مهم بوده‌است. در قرن سیزدهم میلادی آنتالیا توسط ترکان سلجوقی فتح و از سال ۱۳۲۱ میلادی تا ۱۴۲۳ میلادی بعنوان پایتخت ترکیه بوده‌است.
در قرن ۲۰ میلادی در پی مهاجرت ترک‌های قفقاز و بالکان به این منطقه جمعیت این شهر به ۲۵۰۰۰ نفر رسید. مسیحیان و یهودیان در نواحی جداگانه این شهر در اطراف بندر ساکن هستند.

 

جغرافیای آنتالیا
این شهر در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده‌است. آنتالیا از سمت شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک، از غرب به شهر کورکوتلی و از جنوب غرب به شهر کمر احاطه شده‌است. تنها رودخانه ی آنتالیا منطقه رود آکسو می‌باشد که در انتها به آبشار دودن ختم میگردد.

 

آب و هوای آنتالیا
آنتالیا منطقه‌ای ساحلی می‌باشد که دارای تابستان‌های گرم و طولانی بوده و حتی در زمستان در ماههای ژانویه و دسامبر بارندگی بسیار نادر بوده و باران‌های سیل آسا بیشتر در فصل پاییز دیده شده‌است. آب و هوای این شهر در فصل تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل و بارانی می‌باشد و به طور کلی مدیترانه‌ای می باشد. در فصل زمستان امواج هوای گرم از سوی دریا به طرف ساحل در چرخش بوده و مانع از برودت و سرمای زیاد می‌گردد. میانگین دما در تابستان بین ۳۰ تا ۳۵ درجه‌است. در زمستان ماه ژانویه دمای هوا بطور متوسط بین ۹ تا ۱۵ درجه می‌باشد و از نظر هواشناسی تا اکنون برف و یخبندان در این شهر بندرت دیده شده‌است. رطوبت سالانه در این منطقه ۶۴٪ است. بطور بطور متوسط در سال ۳۰۰ روز آفتابی و ۴۰ تا ۵۰ روز بارانی بوده و میانگین دمای سالیانه حدود ۱۸٫۷ درجه سانتیگراد است.

جاذبه های توریستی آنتالیا

1- شهر قدیمی (کلاچی)
یک شهر پر پیج و خم با خانه هایی به سبک زمان عثمانی با سقف های قرمز وکوچه های سنگفرش شده که می توانید در آن قدم بزنید و از نزدیک تاریخ این کشور را لمس کنید. در این شهر بازسازی شده همچنین هتل، بوتیک درجه یک، سوغاتی فروشی، گالری هنری و رستوران وجود دارد. کلاچی، جاذبه گردشگری و دیدنی بسیاری دارد. میدان اصلی (کاله کپیسی)، قلعه بزرگ و برج ساعت زیبا در این شهر قدیمی است. در این شهر تاریخی مسجد محمت پاشا، نمای بیرونی بی نظیری را به وجود آورده است.

2- اسکله قدیمی
این اسکله زمانی مرکز اقتصادی آنتالیا بود و از قرن 2 تا اواسط قرن بیستم، بندر اصلی آنتالیا به شمار می رفت. اسکله قدیمی آنتالیا، واقع بر روی صخره ها، با تعداد زیادی بوتیک، کافه، بازار و قایق های بادبانی در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. امروزه این اسکله بهتریم مکان برای خرید است. در واقع این اسکله تجارت و رفاه را به این شهر آورد. همچنین دیدن غروب آفتاب دریای مدیترانه در این اسکله بسیار زیبا و لذت بخش است.

3- سواحل لارا و کنتیالتی
در خود آنتالیا دو ساحل وجود دارد که یکی از آن‌ها ساحل کنیالتی و دیگری لاراست. ساحل کنیالتی یک پارک آبی هیجان‌انگیز دارد که پر از وسایل و اسباب‌بازی‌های آبی است و خوب است همراه بچه‌ها به اینجا بروید. یک استخر هم دارد که دلفین‌هایش برایتان هنرنمایی می‌کنند. این ساحل همچنین یک شهر کوچک دارد که ماکتی مینیاتوری از ترکیه است و می‌توان تمام دیدنی‌های ترکیه را با اندازه‌ ٢۵ برابر کوچکتر در آن دید. ساحل لارا که ترک‌ها به آن «لارا پالجی» می‌گویند، ساحلی بسیار زیبا و تمیز است. اگر به لارا رفتید حتما موتور اسکوتر کرایه کنید و از اسکوترسواری کنار دریا لذت ببرید.

4- مناره یولی
مناره یولی که توسط سلطان سلجوقی "علاءالدین کیکوباد" ساخته شده است یکی از متمایز ترین دیدنی های آنتالیا می باشد. در اینجا مسجدی متعلق به قرن 14 هست که هنوز هم مورد استفاده قرار میگیرد. مناره یولی یک نماد از معماری سلجوقیان است.

5- موزه آنتالیا
این موزه ی خیره کننده تمامی آثار تاریخی و زیرزمینی آنتالیا رو به نمایش می گذارد. اگه به تاریخ و فرهنگ ترکیه علاقه مندید، پس این موزه جالب انتالیا را از دست ندهید! داخل این نمایشگاه با تاریخ ترکیه آشنا می شوید و بخش باستان شناسی موزه، خرابه های مربوط به دوران برنز تا بیزانس رو به نمایش می گذارد.

6- شهر پرگ آنتالیا
در17 کیلومتری بخش شرقی آنتالیا خرابه های پراگ واقع شده است. ازخرابه های باقیمانده میتوان شکوه و عظمت این شهر باستانی را در آن دوره حدس زد. در این خرابه ها وجود معابد بزرگ، حمام یونانی، حمام رومی و استادیوم های بزرگ ورزشی کاملاٌ مشهود است. این خرابه ها روزگاری مربوط به شهر بزرگ فیلادلفیا بود که پایتخت امپراطوری یونان و پس از آن رومیان بوده است.

7- مسجد تکِلی مِهمت پاشا
این مسجد اگرچه مثل مسجدهای استانبول بزرگ نیست اما با تک‌‌منار بلندش که قدمتش به قرن هجدهم میلادی می‌رسد، یکی از مهم‌ترین مساجد عثمانی در آنتالیاست. مسجد تکِلی مِهمت پاشا دقیقا کنار برج ساعت، احتمالا اولین چیزیست که توجه توریست‌هایی که برای تماشای برج ساعت و کلاچی آمده‌اند را به خود جلب می‌کند.

8- دروازه هادریان
این دروازه قدیمی که در محله قدیمی شهر آنتالیا خیابان اتاتورک قرار دارد و از 3 قوس مرمرین ساخته شده است در سال 130 بعد از میلاد مسیح، ساخته شده است. در قسمت شرقی این دروازه هنوز میتوان آثاری از معماری آن دوره را به چشم دید .امپراطور رومی به نام هادریانوس ازشهر آنتالیا دیدن کرده است و این دروازه به افتخار ورود امپراطور به شهر آنتالیا ساخته شده است.

9- قلعه رومیان
این قلعه که بلندی آن به 14 مترمی رسد در گذشته برای دیده بانی کاربرد داشته است چون در موقعیتی واقع شده که دید کامل به بندر آلانیا دارد . قلعه رومی ها در پارکی مشرف به بندر آلانیا واقع شده است. امروزه میتوانید در پارک اطراف این قلعه قدم بزنید و از منظره زیبای دریای مدیترانه و بندر آلانیا لذت ببرید.

10- پارک یاووز اوزکان
پارک یاووز اوزکان شامل محوطه ایست بسیار بزرگ و سرسبز، پر از درخت و گیاهان مختلف، چندین حوضچه آب، فواره‌های رنگی که شب‌ها نورافشانی می‌کنند و آبشارهایی در لبه اقیانوس. در بخش مرکزی آنتالیا چندین پارک وجود دارد که همه در نزدیکی هم قرار گرفته اند و محبوب‌ترینِ آن‌‌ها پارک "یاووز اوزکان" است. دقیقا کنار این آبشارها کلی رستوران و کافه هست که غذا‌های دریایی خوبی کنار چشم‌انداز آب سرو می‌کنند.

11- منار شکسته
این بنا که در کلیسای کورکوت قرار گرفته، بعد‌ها در زمان بایزید دوم به مسجد کورکوت یا مسجد کبیر تبدیل شد. به خاطر خسارتی که از آتش‌سوزی سال ۱۸۹۶ به آن وارد شد و سوختگی قسمت چوبی بالای مناره‌اش، به مسجد مناره‌شکسته معروف است. منارشکسته یا همان کسیک ‌مناره در اصل یک معبد رومی بود که بعدها در قرن پنجم میلادی به کلیسای بیزانتین با ۵ سالن گنبدی‌شکل تبدیل شد و به ویرجین ماری تعلق گرفت..

12- برج ساعت
از بین ۸۰ برج مستحکمی که روزگاری برای حفاظت از شهر ساخته شده بودند، فقط برج ساعت باقی مانده است. برج ساعت را به محض ورود به منطقه آنتالیای قدیم خواهید دید. باستان‌شناسان هنوز دقیقا نمی‌دانند که کاربرد برج ساعت در قدیم چه بوده اما معتقدند که به عنوان فانوس دریایی یا مقبره ساخته شده و قدمتش به قرن دوم پیش از میلاد مسیح می‌رسد. این برج دو طبقه دارد. طبقه بالایش نقشه‌ای گرد و دایره‌ شکل دارد اما طبقه پایینش، مربع‌شکل است.

13- شهر قدیمی ترمسوس
این شهر در فاصله 37 کیلومتری شمال شهر آنتالیا ترمسوس قرار گرفته است. خرابه های مربوط به شهر قدیمی به دلیل اینکه در دامنه کوه واقع شده بود در طول تاریخ بارها از گزند حمله رومیان و یونانیان در امان مانده بود . امروزه می توانیید با بازدید از باقیمانده های این شهر قدیمی از منظره زیبای آن نیز در دامنه کوه لذت ببرید .

14- پارک ملی المپیوس
اگر با تور آنتالیا به این شهر سفر می کنید، بازدید از این پارک جنگلی را از دست ندهید! این پارک از جاهای دیدنی آنتالیا میباشد که با منظره بینظیرش در کنار سواحل دریای مدیترانه واقع شده است. تعداد زیادی از توریست هایی که برای کمپینگ به این شهر سفر می کنند در این پارک جنگلی که امکانات مناسبی برای اقامت توریست ها دارد، اقامت می کنند .

15- آسپندوس
بدون شک آسپندوس یکی از دیدنی های آنتالیا و جاذبه های توریستی است که توریست های زیادی سالانه برای بازدید از آن به آنتالیا سفر می کنند. آسپندوس که در فاصله 47 کیلومتری از شهر آنتالیا قراردارد و در قرن دوم و سوم آپندوس یک تاتر رومی بسیار با عظمت بود که ظرفیت 15000 تماشاگر را داشت و امروزه ویرانه هایی از آن باقی مانده است .

 

تو انتالیا

برخی ویژگی های انتخاب تور آنتالیا در کمک سفر:

  • امکان رویت لیست متنوعی از تور های آنتالیا
  • مشاهده تور آنتالیا با هتل های مختلف و همچنین ایرلاین های مختلف پروازی
  • مقایسه تورهای آنتالیا در آژانس های معتبر

 

چرا تور آنتالیا (Antalya Tour)؟

آنتالیا از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه محسوب می شود که در غرب کشور ترکیه و در شمال دریای مدیترانه واقع شده است. شهر آنتالیا دارای آب و هوای کاملا میترانه ای می باشد و دارای زمستانی معتدل و بارانی و تابستانی گرم وخشک است. آنتالیا دارای تنوع هتلی بسیار بالا می باشد و شامل بخش های مهمی با سواحل زیبا از قبیل لارا(lara) ،مرکز شهر آنتالیا(city center) ،کمر(kemer) ،بلک(belek) و سیده(side) می باشد. آژانس کمک سفر مجری تخصصی تور آنتالیا شما را دعوت به دیدن این شهر زیبا می نماید. شایان ذکر است تور ارزان در این سایت نشان دهنده ی پایین بودن کیفیت نبوده و تلاش ما فراهم کردن پکیج مناسب با قیمت مناسب برای شما کاربران عزیز می باشد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید