ورود

ثبت نام



تور کربلا

بهترین زمان برای رزرو تور کربلا

استقابل مردم از تور کربلا محبت و عشق و علاقه‌ی شیعیان به اهل بیت علیهم السلام را نشان می‌دهد و هر ساله افراد زیادی به این شهر در کشور عراق سفر می‌کنند. ایران کشوری اسلامی است و اکثر جمعیت آن شیعه هستند از این رو بازدید از مرقد فرزند پیامبر اسلام اهمیت ویژه‌ای در میان مردم این کشور دارد. تورهای زیادی برای سفر به کربلا وجود دارند اما سایت کمک سفر با ارائه خدمات عالی و اطلاع رسانی مناسب در این بین از پیشتازان است.

تور کربلا به صورت زمینی و هوایی

افرادی که قصد سفر به کربلا را دارند می‌توانند از انواع تورهای زمینی و هوایی کربلا استفاده کنند. سایت کمک سفر این خدمات را به اطلاع شما می‌رساند.
•    تور زمینی: مسیر این تورها معمولا به این صورت است که از ترمینال غرب تهران به مرز مهران حرکت می‌کنند و در آنجا در زائرسرا به استراحت می‌پردازند. بعد آن با وسایل نقلیه کشور عراق (اتوبوس‌ها) به شهر نجف می‌رسند.
•    تور هوایی: پرواز تورهای هوایی کربلا از تهران، فرودگاه امام خمینی به مقصد نجف می‌باشد.
برنامه‌ریزی‌ تورهای هوایی و زمینی کربلا تقریبا یکی است ولی ممکن است تورهای مختلف با توجه به قیمت و هزینه‌ها برنامه‌های متفاوتی برای مسافرانشان داشته باشند. اما همه‌ی این تورها معمولا یک سری برنامه‌ریزی‌های مشترک دارند که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم. پس از رسیدن به عراق و اقامت (2 یا 3 روزه) برای زیارت امیرالمومنین علیه‌السلام و بازدید از اماکن تاریخی و مقدس مانند مسجدهای سهله، کوفه و یا در صورت تمایل زائران بازدید از قبرستان تاریخی وادی سلام و سایر مکان‌های سیاحتی و زیارتی، زائران را به شهر کربلا می‌برند.
معمولا زائران می‌توانند به مدت 3 یا 4 روز در شهر کربلا از مکان‌های مختلفی بازدید کنند که مهم‌ترین آن‌ها زیارت حضرت ابوالفضل و امام حسین علیهم السلام است. همچنین می‌توانند تل زینبیه، علقمه و مقام امام دوازدهم را هم زیارت کنند. پس از بازدید از مکان‌های زیارتی شهر کربلا زائران آماده بازگشت به کشور خواهند شد. مسافران تور هوایی از نجف به فرودگاه امام خمینی منتقل می‌شوند و مسافران تور زمینی به سمت مهران رفته و با اتوبوس‌های عراقی آماده حرکت می‌شوند.

 

نکات مهم برای سفر به کربلا

برای سفر به کربلا توجه به نکات زیر ضروری می‌باشد:
●    نیازمند گذرنامه اصلی‌ است که اعتبار آن به مدت 6 ماه باشد.
●    در فرودگاه نجف عوارضی به میزان 10 دلار برای ورود گرفته می‌شود که نرخ به‌روزی دارد.
●    هزینه‌ای که باید برای خروج گرفته شود 37000 تومان بوده که ممکن است با شرایط روز متغیر باشد.
●    زائران باید حدوده 3 ساعت قبل از حرکت در فرودگاه حاضر باشند و مدارک را تحویل فرودگاه بدهند.
●    اقامت در هتل و خدمات پذیرایی از زائران هم تدارک دیده شده است.
مدارک لازم سفر کربلا به صورت زمینی مانند تور هوایی کربلا است با این تفاوت که هزینه خروج از کشور کمتری خواهد داشت و به میزان 24000 تومان می‌باشد.

 

زمان مناسب برای رزرو تور کربلا

زمان سفر به کربلا را زائران انتخاب می‌کنند اما اینکه چه زمانی از سال را بهتر است برای سفرشان انتخاب کنند که رفاه بیشتری داشته باشند مسئله مهمی است که باید به آن توجه کرد. معمولا بسیاری از افراد در ایام مقدسی مانند ماه محرم و رمضان و یا اعیاد قربان و غدیر و نوروز اقدام به رزرو تور کربلا می‌کنند. از این رو قیمت تورها در این ایام بسیار بیشتر بوده و شهرهای مختلف عراق از جمله کربلا شلوغ‌تر از پیش خواهد شد.  همچنین توجه داشته باشید که شرایط آب و هوایی شهرهای عراق در روزهای تابستان بسیار گرم و طاقت‌فرسا می‌باشد.

 

نکات قابل توجه زائران کربلا

●    از مدارک مورد نیازتان در سفر مراقبت کنید.
●    همواره با مدیر کاروان در ارتباط باشید.
●    وسایل و موارد مورد نیازتان را به همراه داشته باشید، مخصوصا داروهایی که به آن‌ها احتیاج دارید.
●    به نوشیدنی‌ها و غذاهایی که می‌خورید توجه کرده و سعی کنید برای انجام هر کاری با مدیر کاروان هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.
●    بهتر است از واحد پول عراقی و از شماره تلفن‌های عراقی استفاده کنید.

در این مقاله تلاش شد تا اطلاعات مفیدی در اختیار زائران کربلا قرار گیرد و شما بتوانید با آگاهی بیشتر راجع به تور کربلا به صورت هوایی و زمینی و با توجه به شرایط خود انتخاب بهتری داشته باشند. همچنین لازم است مسافران بتوانند مدارک لازم، مدت اقامت، خدمات کشور عراق و... را بهتر بشناسند و هر مطلب دیگری که باعث رفاه بیشتر آ‌ن‌ها در سفرشان می‌شود به اطلاع آن‌ها برسد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید