ورود

ثبت نامتور اسپانیا

رفتن به تور اروپا جزو خاص ترین تورهای مسافرتی می باشد. قاره اروپا با دارا بودن آب و هوایی فوق العاده، طبیعتی بی نظیر و جاذبه های گردشگری بیشمار، سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان می باشد.
 تعدادی از کشورهای توریستی معروف اروپا عبارتند از : فرانسه، انگلستان، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، روسیه، ارمنستان،آذربایجان و...
آژانس مسارتی کمک سفر حامی شما برای تور ارزان اسپانیا میباشد.

 

اسپانیا

نام محلی کشور اسپانیا از کلمه ی قدیمی Span گرفته شده است و به معنای سرزمین مخفی یا دور افتاده است. چون از بقیه ی کشورهای اروپایی جداست. نوع حکومت آن پادشاهی، مشروطه و رئیس حکومت پادشاه و رئیس دولت نخست وزیر است.
اکثر مردم اسپانیا به زبان اسپانیایی کاستیلین صحبت می کنند؛ جز آن، زبان کاتالانی در شمال شرقی، زبان گالیسین در شمال غربی و زبان باسک در شمالی، رایج است. حدود ۳۳۲ میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می کنند. زبان اسپانیایی، زبان رسمی کشور اسپانیا و ۱۵ کشو دیگر است که عبارتند از: آرژانیتن، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، گینه استوایی، کوبا، جمهوری دومینیکن، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، اروگوئه و ونزوئلا.

موقعیت جغرافیایی اسپانیا
این کشور، از شمالی به خلیج بیسکایBiscay ، فرانسه (۶۲۳ کیلومتر) و کشور کوچک آندورا (۶۳/۷ کیلومتر)، ازشرق، به دریای مدیترانه، جزیره بالئار و جزیره مالورکا، از جنوب، به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلسی، از غرب، به پرتقال (۱۲۱۴ کیلومتر) و اقیانوس اطلسی، محدود است.
اسپانیا از نظر وسعت، پنجاه و یکمین کشور جهان، بعد از فرانسه، دومین کشور اروپای غربی و مساحت آن، تقریبا یک سوم مساحت ایران است. مساحت اسپانیا ۵۰۴/۰۳۰/۰۰۰ کیلومتر مربع است. این کشور در جنوب غربی اروپا و بین مدار ۳۶ تا ۴۴ درجه ی  شمالی و ۹ درجه و ۲۵ دقیقه طول غربی، تا ۳ درجه و ۱۰ دقیقه طول شرقی قرار دارد. نصف النهار گرینویج از کشور اسپانیا و نزدیکی شهر والنسیا می گذرد.    
طول سواحل اسپانیا ۴۹۶۴ کیلومتر است. ۸۲ درصد از شبه جزیره ایبری، متعلق به این کشور است. (۱۸ درصد مابقی کشور پرتغال است) و سرزمین اصلی، همراه با جزایر بالئار و کاناری (قناری)، کشور اسپانیا را تشکیل می دهد.
اسپانیا با رشته کوه پیرنه از فرانسه و با جبل الطارق، از آفریقا جدا شده است. در کناره جنوبی اسپانیا، کشور تحت الحمایه بریتانیایی جبل الطارق قرار دارد. جبل الطارق از نظر نظامی و به خاطر اشراف بر تنگه جبل الطارق، اهمیت استراتژیک دارد و نیروی دریایی انگلستان، در آن مستقر است و جمعیت آن، حدود ۲۸۰۰۰ نفر است. وسعت این منطقه ۶/۵ کیلومتر مربع است و با اسپانیا ۱۲۰۰ متر مرز مشترک دارد.
تنها ناحیه کوچکی از غرب اسپانیا به پرتقال و شمال غربی آن، به فرانسه و آندورا محدود می شود و این سرزمین، تقریباً از همه طرف به آب راه دارد.
اسپانیا از لحاظ جغرافیایی به ۳ منطقه مجزا تقسیم می شود.
1-    نواحی نسبتاً مرتفع شرقی که بلندترین قله اش، موناماکی است با ۳۱۸ متر ارتفاع در جنوب شرقی.
2-     جلگه های پست ساحلی
3-     فلات مرکزی و بزرگ اسپانیا به نام مستا. شیب این فلات از شمال به جنوب و از شرق به غرب است بامیانگین ارتفاع ۶۰ متر از سطح دریا و تقریباً بیش از نیمی از اسپانیا را در برگرفته است.

اسپانیا از نظر تقسیمات کشوری ۱۹ ناحیه و ۵۰ استان دارد. زمین های پست اصلی، شامل دره ابرو در شمال شرقی، جلگه ساحلی اطراف والنسیا در شرق و دره رود گوادل (کاستک) کیویر در جنوب است. اسپانیا از جنوب، به شمال افریقا نزدیک است. به همین دلیل، آفریقا تأثیر زیادی در تاریخ اسپانیا داشته است. تنها یک مسیر باریک ابی، به نام تنگه جبلی الطارق، اسپانیا را از قاره آفریقا جدا می کند. در باریکترین قسمت تنگه جبل الطارق، فاصله میان اسپانیا و مغرب، ۱۳ کیلومتر است.

نژاد مردم اسپانیا
نژاد جمعیت اسپانیا در کل، ترکیبی از بومیان شبه جزیره ایبریا و فاتحان این شبه جزیره است. در حال حاضر چند گروه قومی اصلی در اسپانیا ساکنند که از لحاظ فرهنگ و زبان خصایصی جداگانه ای دارند.
اقوام و نژادهای غیر بومی ساکن در اسپانیا عبارتند از رومن ها، اقوام مدیترانه ای، سوبی، وندالز، ویزیگوت ها و اقوام تتونیک. علاوه بر این اقوام یهودیان نیز در این سرزمین ساکن شده اند. کاتالان ها که ۱۶ درصد از کل جمعیت اسپانیا هستند و در نواحی شمال شرقی و جزایر شرقی در شهر بارسلون ساکنند. گالیسین ها که ۷ درصد کل جمعیت اسپانیا را تشکیل میدهند و در نواحی شمال غربی اسپانیا سکونت دارند. باسک ها و یا اسکال دان های که ۲ درصد از کلی جمعیت اسپانیا هستند و اطراف خلیج بیسکایی در شمال اسپانیا مستقرند. شهر بیلبائو مرکز این منطقه است. روماها که اقوام چادرنشین اسپانیا هستند.

جاذبه های توریستی اسپانیا

-    کاستا براوا
کاستا براوا شهری ساحلی است که در امتداد یک ساحل رمانتیک و بسیار جذاب قرار گرفته است. در حالی که در کناره دریا سواحل شنی نرم و دریای آبی گرم علاقه مندان آب را از سراسر اروپا جذب می­کند. سرزمین کوهستانی مسیرهای راهپیمایی فوق العاده­ای را پیشنهاد میدهد. کاستا براوا نزدیک بارسلونا، موزه سالوادور دالی و باغ های انگور قرار گرفته است و آن را به یک مکان عالی برای مسافران مبدل کرده است.

-    کالنگ
کالنگ یک تفریحگاه ساحلی با یک شهر قدیمی قرون وسطایی بر بالای تپه است. این شهر را میتوان به عنوان نهمین جاذبه توریستی اسپانیا معرفی میکنیم که در امتداد ساحل کاستا براوا قرار گرفته است. این شهر سواحل شنی عالی را برای حمام آفتاب به نمایش می گذارد، اما خلیج های کوچک پنهانی وجود دارند که می توانند توسط گردشگران ماجراجو کشف شوند. بیشترین بخش های معماری فراموش نشدنی کاخ مدیوال، کلیسای سنت مارتی و شبکه ای از خیابان های باریک هستند که مغازه ها و کافه های کوچک زیادی را نشان می دهند. مسیرهای راهپیمایی بر روی صخره ها فرصت های پیاده روی شگفت آور و مناظری را برای ستایش غروب آفتاب بوجود می آورد. بادهای اقیانوسی موج های بزرگی را ایجاد می کند که موج سواران را به شهر جذب می کند.

-    سن سباستین
سن سباستین شهر ساحلی زیبایی است که به کشور باسک تعلق دارد و نزدیک به خلیج بیس کی در اقیانوس اطلس قرار دارد. این شهر ساحلی زیبا گاهی در میان بهترین شهرهای تفریحگاهی اروپایی قرار می گیرد. زمین های شنی نرم پر پیچ و خم آن سواحل فوق العاده ای را برای حمام آفتاب و شنا در آب گرم فراهم نموده است. بازدیدکنندگان ماجراجو می توانند از ورزش های آبی متنوعی ازجمله  کایک سواری، موج سواری، اسکی روی آب و ... بهره ببرند. این شهر میزبان اتفاقات متعددی است، مشهورترین آن ها جشنواره فیلم سن سباستین و جشنواره موسیقی جاز است. این شهر همچنین به دلیل غذای محلی متمایزش معروف است. پینتکساس یک غذای ویژه محلی است. پیش غذایی که از سبزیجات تازه، انواع گوشت و غذای دریایی تهیه می شود.

-    پورتو دی موگان
پورتو دی موگان یکی از زیباترین مکان ها در جزیره تفریحی بزرگ قناری است. این روستا به خاطر کانال های کوچک زیاد در بندرگاه ونیز کوچک نام گرفته است. باغ ها و زمین های روستا مملو از گیاهان معطر متنوع و درختان نخل هستند. ماهیگیران این روستا ماهی های تازه را برای رستوران های محلی فراهم می کنند و بازار جمعه ماهی مغازه داران را از سراسر جزیره جذب می کند.
پورتو دی موگان درارای ساحل شنی بسیار زیبا و خاصی است. ساحل شنی طلایی که شن آن از ساحارا وارد شده است. این ساحل یک مکان عالی برای حمام آفتاب، شنا و غواصی است، به دلیل اینکه آب تمیز و شفاف و پر از گونه­های متعدد ماهیان است. کسانی که خواهان فعالیتهای دیگر هستند می توانند جت اسکی، parascending، مسابقه ماهیگیری و سفرهای بازدید دلفین ها را امتحان کنند.

-    جزیره ماژورکا
این جزیره به دلیل سواحل بکر و ناب و زندگی شبانه فعال شناخته شده است و بنابراین گردشگران را از قرن ۱۹ به آن جا جذب می کند. ماژورکا یکی از مشهورترین جزایر اسپانیایی است که هزاران گردشگر را به خود جذب می کند. این جزیره مقصد ی عالی برای تعطیلات، فعالیت های متعدد، طبیعت گردی است.
در طول دهه ها هنرمندان مشهوری چون فردریک چاپین، آگاتا کریستی، جورج سند و ژوآن میرو از آنجا بازدید و در آنجا کار کرده اند.

-    منورکا
این جزیره کوچک در دریای مدیترانه ۱۲۰ ساحل شگفت انگیز دارد. این مکان به طور حتم یکی از هیجان انگیزترین مکان ها از گروه جزایر باله آریک است.
این جزیره مکانی عالی برای لذت بردن از سواحل عالی و آب شفاف بلورین برای علاقه مندان به جاذبه های گردشگری اسپانیا ، بخصوص آرامش و آسایش است. علاوه بر شنا در آب تمیز و شفاف بلورین، کانو و کایک سواری فعالیت های معروف دیگر است.

-    ایالت استوریاسس در شمال غربی اسپانیا
ایالت استوریاسس به دلیل وجود سواحل واقعا زیبا در اسپانیا خودنمایی می کند. مسافران صخره های سفید، آب زمردی و سواحل شنی نرم را تایید می کنند. به دلیل موج های قوی در برخی از سواحل، ایالت استوریاس موج سواران را به خود جدب می کند. آن جا از شهرهای زیبای کوچکی تشکیل شده است که امکانات رفاهی مناسبی را فراهم می کند. این ایالت همچنین مناظر کوهستانی را پیشنهاد می دهد که در مسیرهای راهپیمایی قابل دسترسی است.

-    جزیره ى تنریف
جزیره ى تنریف بزرگترین جزیره ى آبخست گروه قنارى با مساحت ۲۰۵۹ کیلومتر مربع  است. جزیره ى تنریف یکی از بزرگترین جزایر قناری است که به دلایل متعددی یک مکان مشهور است. این جزیره دارای سواحل شنی، آب تمیز و بلورین و آتشفشان بلند به نام تید است. همچنین، پارک ملی تید که توسط یونسکو محافظت می شود و به عنوان یک مکان میراث جهانی برگزیده شده است. لذت بردن از آفتاب و ساحل و کشف زمین های هموار و ناهموار بدون آسیب در پارک ملی از جاذبه های جزیره ى تنریف است.

-    ناحیه ى کانتابریا
ناحیه ى کانتابریا واقع در شمال اسپانیا به دلیل صخره های آهکی سفید شگفت آور، آب فیروزه ای و سواحل ناب مشهور است. کانتابریا از زمان های ماقبل تاریخ مسکونی بوده است و با ارزش ترین نقاشی های غار آلتامیرا در آنجا پیدا شده است. کانتابریا مکانی بسیار آرام برای تعطیلاتی آرامش بخش در یکی از چندین تفریحگاه ها در این ایالت زیبا است.

-    لا پالما
لا پالما بخشی از جزایر قناری است. سواحل شنی متعدد آن را به یک مکان مطلوب برای تعطیلات مبدل ساخته است. همچنین جنگل های انبوه و سرسبز و آتشفشان ها محیط عجیبی را خلق کرده است. این گوهر زیبا مکان مورد علاقه برای ستاره شناسان و منجمان به دلیل آلودگی کم است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید