ورود

ثبت نامتور ساموئی

سومین جزیره بزرگ تایلند بعد از پوکت و جزیره چانگ جزیره سامویی است. وسعت این جزیره ۲۲۸.۷ کیلومتر مربع است که شامل هفت ساحل اصلی به نام های چاونگ، لامی، باپوت، مانم، چاونگ نوی، نتورنو تلینگ نم است. جزیره سامویی برای اولين بار 15 قرن پیش توسط ماهیگیران جنوب چین و شبه جزیره مالایا مسکونی شد. انتخاب نام ساموئی برای این جزیره خود داستان مرموزی دارد که شاید از نام درختی بومی به نام mui موی و یا از کلمه مالایی به نام Saboey به معنی پناهگاه های من گرفته شده باشد و کو Koh کلمه ای تای به معنی جزیره است. جزیره سامویی در نقشه های قدیمی چینی از سال ۱۶۸۷ به نام Pulo Cornam دیده شده است.

جمعیت این جزیره درحال حاضر حدود ۵۵۰۰۰ نفر است و شغل عمده ساکنان صنعت گردشگری و نیز صادرات نارگیل و کائوچو است.
جزیره سامویی تا سال ۱۹۷۰ میلادی دارای جاده هم نبود و برای سفر از یک سمت جزیره به سمت دیگر آن که ۱۵ کیلومتر جنگل و کوه است یک روز کامل زمان لازم داشت. این جزیره تا اواخر قرن بیستم جزیره ای خودکفا با ارتباطاتی بسیار محدود با سرزمین اصلی تایلند بوده است. سامونی هم اکنون فرودگاه بین المللی دارد که روزانه پروازهایی به بانکوک و پو کت و شهرهایی در جنوب شرقی آسیا چون هنگ کنگ، کوالالامپور و سنگاپور به آن برقرار است. مهاجرت به این جزیره تصویر خوبی از رشد اقتصادی به درک عموم رسانده است اما تا حدودی هم چهره طبیعی جزیره را نیز تغییر داده است.

 

آب و هوای سامویی

در مناطقی مانند پوکت و سایر نقاط جنوبی تایلند، فصل باران شش ماه به طول می انجامد و فاصله بین ماه می تا نوامبر را در بر می گیرد. اما سامویی دو فصل دارد: یک فصل گرم و استوایی و یک فصل بارانی. قرار گرفتن سامویی در بخش خوبی از خلیج تایلند باعث شده که این جزیره از باران های موسمی شدید که مناطقی مانند پوکت را تحت تاثیر قرار می دهد، در امان باشد. آب و هوای سامویی در بیشتر اوقات سال خشک است و فصل باران فقط به ماه نوامبر محدود می شود.

 

سواحل سامویی

جزیره سامویی دارای سواحل زیبایی است که سامویی در شمال و غرب جزیره اند و در هر یک از آنها امکانات زیادی وجود دارد. هتل ها، رستوران ها و مراکز تفریحی در هر یک از این سواحل به وفور وجود دارد و به خصوص در چند سال اخیر، این امکانات بیشتر هم شده است و به طور کل هر کدام از جزیره ها به خودی خود یک شهر هستند.


- ساحل لامای

در این ساحل نیز همه جور امکانات رفاهی و تفریحی وجود دارد. ساحل ماسه ای طولانی لامای را می توان با ساحل چاونگ مقایسه کرد.


- ساحل باپت

رستوران های تایلندی و مغازه های محلی زیادی را می توان در این ساحل مشاهد کرد. این ساحل در شمال جزیره سامویی قرار دارد آب در این ساحل معمولا در فصول مختلف سال، آرام باقی می ماند.


- ساحل چاونگ

محبوب ترین منطقه در جزیره سامویی از دو ساحل به نام های “چاونگ” و “چاونگ نوی” تشکیل شده است. این دو ساحل طولانی ترین سواحل در جزیره سامویی هستند. گردشگران هر چه که لازم داشته باشند در این ساحل پیدا خواهند کرد.


- ساحل بودای بزرگ

این ساحل که بسیار تمیز و مناسب شنا است در قسمت شرقی ساحل “باپت” قرار گرفته است.


- ساحل منام

این ساحل در میانه بخش شمالی جزیره سامویی و در نزدیکی جزیره “پانگان” قرار دارد. نکته مثبت در مورد ساحل “منام” این است که بادهای بسیار شدید در فصل طوفان معمولا این ساحل را تحت تاثیر قرار نمی دهد و به همین جهت، ساحل “منام” در فصل زمستان طرفداران زیادی دارد. آب در این ساحل عمیق است و برخی گردشگران این ساحل را برای شنا بسیار مناسب می دانند.

 

طبیعت سامویی

بخش های مرکزی جزیره سامویی را جنگل های کوهستانی تشکیل داده اند. مناطق کم ارتفاع تر در جزیره با یک جاده ۵۱ کیلومتری به هم مربوط شده اند و گردشگران می توانند به راحتی از نقاط مختلف جزیره دیدن کنند. مهم ترین کوه در این منطقه “کائو پوم” نام دارد. این جزیره آبشارهای دیدنی زیادی هم دارد که بعد از بارش باران، واقعا دیدنی می شوند. از معروف ترین شان می توان به آبشارهای “هین لات” و “نامونگ” اشاره کرد. 

- مزرعه مارها
مزرعه مارها در جنوب سامویی واقع شده و دو نمایش روزانه مارها در ساعت های یازده صبح و دو بعد از ظهر در آن برگزار می شود. نمایش مارها بی شک یکی از خاص ترین تجربیات سفر به سامویی است. مزرعه مارها یک مار کبرای معروف هم دارد که بسیاری از گردشگران را جذب می کند.


- تئاتر میمون ها
در گذشته اهالی سامویی از از میمون ها آنها برای چیدن نارگیل استفاده می کردند. این میمون ها برای چیدن نارگیل های رسیده تعلیم می دیدند و روزانه می توانستند تا هشتصد نارگیل بچینند. زیرا فروش نارگیل مهم ترین منبع درآمد مردم سامویی بود. حالا هم مکان های زیادی در سامویی هست که در آنها می توان میمون ها را موقع نارگیل چیدن دید. اما در تئاتر میمون ها، علاوه بر نارگیل چیدن می توان میمون ها را در حال دوچرخه سواری، ریاضی حل کردن، ساز زدن و شنا نیز دید.


- پارک ملی دریایی آنگ تونگاین
این پارک ملی از ۴۲ جزیره تشکیل شده است و از جزیره سامویی به راحتی قابل مشاهده می باشد. بهترین زمان برای رفتن به این پارک دریایی، اواخر ماه مارس تا اکتبر است. فشار آب باعث شده که اشکال زیبایی در جزایر مختلف این پارک آبی به وجود بیاید و البته این جزایر، سواحل بسیار دیدنی و راحتی دارند. این مجمع الجزایر از لحاظ جغرافیایی با سایر جزایر منطقه متفاوت است. حیوانات خاصی مثل میمون دم دراز آسیایی، سمور آبی، عقاب دریایی و حیوانات دیگر در این جزیره زندگی می کنند.


- مزرعه کروکودیل ها
در هیجان انگیزترین نمایش در این مزرعه می توان افراد تعلیم دیده ای را مشاهده کرد که با جرات و اعتماد به نفس، سرشان را داخل دهان کروکودیل می برند و البته زنده می مانند. بیش از صد حیوان مختلف از جمله کروکودیل سیامی، مارها و مارمولک ها و میمون ها در این مزرعه مشاهده می شوند. در مزرعه کروکودیل ها در عین حال می توان گونه های مختلف حلزون و مار متعلق به مناطق جنوبی تایلند را مشاهده کرد.


- باغ وحش
مهم ترین برنامه های باغ وحش سامویی ماهی های زیبا، ببرهایی که از داخل آتش می پرند، و پرندگانی که نمایش های زیبا اجرا می کنند، می باشد.


- صخره های پدربزرگ و مادربزرگ: هین تا و هین یای
برای دیدن این صخره ها باید از ساحل لامای گذشت و به سمت جنوب و چپ حرکت کرد. افسانه صخره های پدربزرگ و مادربزرگ این است که یک زوج مسن در ساحل لامای غرق شده اند و سپس آب جسدهایشان را به ساحل آورده و این صخره ها را شکل داده است.


- باغ جادویی ، باغ بهشت
باغ بهشت را یکی از ساکنان خوش ذوق سامویی در سال ۱۹۷۶میلادی ساخته است. این باغ بهترین مکان برای استراحت در ارتفاعات سامویی است. آبشار کوچکی در باغ هست و مجسمه های زیادی هم روی سنگ و صخره هایش حکاکی شده است.


- باغ پروانه
در باغ پروانه می توان ۵۲۰ گونه از پروانه های تایلند را مشاهده کرد و با مراحل مختلف زندگی آنها آشنا شد.


- کمپ فیل ها
برای رسیدن به کمپ فیل ها باید داخل جنگل رفت. یکی از کمپ های معروف فیل سواری در سامویی، “ناموانگ” است. بچه فیل ها، میمون ها و برخی حیوانات دیگر هم در این کمپ دیده می شوند.

 

بهترین هتل های سامویی


- هتل اوزو چاونگ سامویی
هتل اوزو چاونگ سامویی یه هتل شیک با موقعیت ساحلی در ساحل چاونگ است. این هتل در یکی از محبوب ترین سواحل سامویی واقع شده است و برای افرادی که قصد دارند یک روز شاد و مهیج را در کنار ساحل و رستورانها و کلوب ها داشته باشند بسیار مناسب است. این هتل در مرکز سامویی قرار دارد اما از خیابان فاصله دارد و شب میتوانید در محیطی بی سر و صدا خوابی راحت داشته باشید.


- هتل موآنگ سامویی
یکی از هتل های 5 ستاره سامویی هتل موآنگ سامویی، واقع در ساحل چاونگ است. این هتل با نمای بی نظیر آب های فیروزه ای خلیج تایلند می باشد. هتل موآنگ سامویی63 سوئیت و 14 ویلای استخر دار دارد و از 4 بخش جداگونه ساخته شده است. سوئیت های تراس دار،90 متر مربع؛ سوئیت های استخر دار، 125 متر مربع؛ سوئیت های خانوادگی، 160 متر مربع؛ ویلاهای استخر دار، 160 متر مربع می باشد. این هتل کف پوش کارپت با کاشی های قرمز دارد.


- هتل ساحلی آرک بار
یکی از محبوب ترین هتل های ساحلی ارزان در سامویی هتل ساحلی آرک بار در ساحل چاونگ است. این هتل شامل 300 اتاق، 2 رستوران، سه استخر،و دو کلوب ساحلی می باشد. اگر به دنبال تعطیلاتی پر جنب و جوش و شلوغ هستید، پیشنهاد ما به شما هتل ساحلی آرک بار می باشد.


- هتل سندالوود
این هتل یک اقامتگاه لوکس است که بر روی تپه ای قرار دارد که از آنجا میشود نمای بی نظیر ساحل چاونگ در سواحل شرقی سامویی رو مشاهده کرد. این ویلاهای لوکس سندالوود در مکانی آرام و دنج واقع شده است و تا شهر چاونگ 10 دقیقه فاصله دارد.


- هتل ساحلی تای هاوس
درست در مرکز ساحل لامایی هتل ساحلی تای هاوس ، در شرق جزیره سامویی قرار دارد. این هتل دوس داشتنی، با جنگل های سرسبز و درختای نارگیل احاطه شده است. میتوانید اتاق های هتل و یا خونه های ییلاقی رو برای اقامتتون انتخاب کنید. تقریبا 15 دقیقه رانندگی شما رو به مرکز چاونگ میرساند و تقریبا 30 دقیقه با فرودگاه سامویی فاصله دارد.


- هتل جاسمین سامویی
این هتل در ساحل لامایی، در نزدیکی مرکز خرید لامایی واقع شده است. لامایی در جنوب ساحل چاونگ، در سواحل شرقی جزیره قرار دارد و نسبت به چاونگ آرامش بیشتری دارد. هتل جاسمین سامویی کمتر از 30 دقیقه تا فرودگاه فاصله دارد. این هتل 35 اتاق لوکس دارد.


- هتل آلس
هتل آلس، در سواحل شرقی سامویی، در چاونگ قرار دارد. مراکز خرید در چند قدمی هتل قرار دارند. فاصله کمی با روستای ماهیگیری، صخره های پدربزرگ و مادربزرگ، و بودای بزرگ دارد. ساحل زیبای چاونگ هم درست پشت درب هتل قرار دارد. فاصله هتل تا فرودگاه 5 کیلومتر می باشد. بنابراین این هتل در بهترین موقعیت قرار دارد.


- هتل بونداری سامویی
در شلوغ ترین بخش ساحل چاونگ هتل بونداری سامویی قرار دارد. 124 اتاق دولوکس و ویلا در هتل بونداری وجود دارد. همه ی اتاق ها و ویلا ها به امکانات و خدمات رفاهی مثل سیستم تهویه، کارت ورود الکترونیکی و... مجهز می باشند.


- هتل رنسانس جزیره سامویی
یکی از بهترین هتل های سامویی، هتل رنسانس جزیره سامویی است. این هتل یک مکان عالی برای تعطیلات گرمسیری می باشد. این هتل در خلیج جذاب در جنوبی ترین قسمت ساحل لامایی قرار دارد. ویلاهای لامایی، ویلاهای استخر دار، اتاق های دولوکس و سوئیت های لامایی آماده پذیرایی از شما گردشگران عزیز می باشند.


- هتل آنانتارا بوفوت جزیره سامویی
یکی از بهترین هتلهای ساحلی پنج ستاره سامویی هتل آنانتارا بوفوت می باشد. این هتل دارای فضایی رمانتیک است و تمامی امکانات و خدمات به سبک تایلندی ارائه میشود. 106 اتاق و سوئیت دارد و اقامتی شاد و راحت را سپری خواهید کرد.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید