ورود

ثبت نامتور کره جنوبی

کشور شکوفه های گیلاس | سرزمین مردان و زنان سخت کوش

کشوری با روستا های مدرن ، جزایر گرمسیری با سرسبزی فوق العاده، معابد صد ساله بودا
حتما تا به حال سریال های افسانه ای کره را دیده اید، میتوان حدس زد که کشوری با این مناظر فوق العاده چقدر رمانتیک است.
اگر به تازگی ازدواج کرده اید پیشنهاد ما به شما تور کره جنوبی است. فستیوال های متعدد کره ای برای هر گردشگری تجربه ای جذاب فراهم میکند: روز سفید، روز ولیتاین، روز زرد و...
با سفر به کره جنوبی فرصت تجربه غذا های رنگارنگ کره ای را از دست ندهید. لذت تجربه غذا در رستوران هایی مدرن و متنوع که اگر تمام وقت خود را در آنها بگذرانید، نه تنها خسته نخواهید شد بلکه میتوانید با اقشار مردم کره آشنا شوید و در عین حال به اندازه دلخواه غذای سالم و رنگارنگ بخورید.

 

کشور کره جنوبی کجاست؟

جنوبی در شرق آسیا و بخش جنوبی شبه جزیره کره قرار گرفته است. این کشور به جز کره شمالی با هیچ کشور دیگری مرز زمینی ندارد و فرهنگ خاص مردمان این کشور علیرغم شباهت‌ های خود به فرهنگ سایر ملل جنوب شرق آسیا، دارای ویژگی‌های خاصی است. پایتخت این کشور یعنی شهر سئول، شهر تاریخی گیونجو و جزیره ججو از مهمترین مقاصد گردشگران در این کشور هستند.
کشور کره در سال‌های اخیر در زمینه‌های مختلفی پیشرفت داشته است که گردشگری یکی از آنها محسوب می‌شود. این کشور صنعتی در سال های اخیر بسیاری از گردشگران جهان را جذب خود کرده است.
جاذبه‌های طبیعی این کشور که به واسطه بخش‌های کوهستانی زیبا پدید آمده است، مسافران بسیاری را راهی کره جنوبی می‌کند. برای دیدن جاذبه‌های تاریخی به شهرهایی همچون سئول، گیونجو و بویئو  سفر کنید. علاوه بر بخش‌های کوهستانی، جزیره‌های کوچکی نیز در این کشور وجود دارد که بیشتر در سواحل غربی و جنوبی این کشور قرار گرفته اند. جشنواره‌های سالانه در این کشور نیز دوستداران بسیاری دارد و فرهنگ و رسوم مردم این کشور را پیش روی علاقه‌مندان قرار می‌دهند.
کره جنوبی دارای بلاترین رتبه در مسائل آموزشی، کیفیت سلامت و بهداشت، قوانین جزایی و دارای نرخ بسیار بالای باسوادی میباشد. کره جنوبی پیشرفته‌ترین کشور دنیا از لحاظ ارائه اینترنت بسیار پرسرعت خانگی و نیز نسل‌های جدید اینترنت موبایلی، دولت قوی الکترونیکی و ... می باشد. نرخ پایین جرم و جنایت، تعداد پایین زندانیان، هفتمین صادرکننده دنیا، رشد صنعت تکنولوژی این کشور با حضور شرکت‌های مطرحی چون سامسونگ، ال جی، هیوندایی،‌ کیا و ...، از ویژگی‌های این کشور محسوب می‌شوند. این کشور در تخصیص ۳.۷۴ درصد از درآمد ناخالص ملی به بخش پژوهش و تحقیقات که در بین کشورهای جهان رتبه دوم را داراست.
جزیره کوچک با افسانه های بسیار ،طبیعت بکر با جاذبه های تاریخی ۳، کشور کیم چی، نودل و توفو، سومین اقتصاد بزرگ آسیا، با مردمانی سنتی اما مدرن، مدرن و سنتی این کشور کوچک از سیستم حمل و نقل بسیار خوبی برخوردار است به گونه ای که دسترسی به هر نقطه آن امکان پذیر می باشد. همین حمل و نقل مناسب در کره باعث حفظ زندگی روستایی مردمان این کشور شده است.

 

تاریخچه کره جنوبی

پیش از جدایی از کره شمالی، این کشور تحت سلطه ژاپن بود و در طی جنگ جهانی و پس از آن در سال ۱۹۴۸ جدا شد و پس از آن نیز همیشه با این کشور در جنگ بوده و یا درگیر اختلافات شدید بوده است. بخش‌های تاریخی در کره جنوبی بیشتر در شهر تاریخی گیونجو دیده می‌شود که شامل معبدهای زیبا و قدیمی، مقبره‌های پادشاهان و بسیاری بناهای تاریخی دیگر است. در شهر سئول نیز بناهای تاریخی بسیاری دیده می‌شود. یکی از شاخص ترین این بناها قصر «کیونگ بوک گونگ» در این شهر است.
این کشور از سال ۱۹۴۵ مستقل شد و از آن پس نظام سیاسی در این کشور بر اساس نظام سیاسی جمهوری و پارلمانیسم تنظیم گردید. نمایندگان مجلس ملی این کشور ۲۹۹ نفر هستند که برای دوره‌ی ۴ ساله انتخاب می‌شوند. کشور کره جنوبی در سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ نیز درگیر جنگ با کره شمالی بوده است. قانون اساسی کره جنوبی در سال ۱۹۴۸ تصویب شده است.

آیا تا به حال به مفهوم دو دایره ی آبی و قرمز بر زمینه سفید پرچم کره دقت کرده اید؟

این دو دایره آبی و قرمز نمادی از دو بخش شدن کشور کره می باشد. البته این نماد مفهومی فراتر برای مردم کره دارد که تا قبل از جنگ جهانی دوم و براثر کشمکش دو کشور آمریکا و روسیه به دو قسمت تقسیم شدند. به خصوص برای خانواده هایی که عزیزان و بستگانی در کره شمالی و جنوبی دارند. جالب است بدانید در عرض همین چندسال مردم دو قسمت کره آنقدر متفاوت شدند که شاید نتوان باور کرد روزگاری تحت عنوان یک کشور واحد زندگی میکردند.
به علاوه دو دایره آبی و قرمز به معنا و نماد سنت و مدرنتیه هست. کشوری به عنوان سومین اقصاد بزرگ آسیا پیشرفته ترین تکنولوژی ها را در کنار سنت به گردشگران عرضه میدارد.

 

جغرافیا و طبیعت کره جنوبی

بخش‌های مرکزی و شمال شرقی این کشور کوهستانی هستند که در زمستان‌ها به محلی برای دوستدارن اسکی تبدیل می‌شود. حدود سه هزار جزیره در این کشور وجود دارد که اغلب نیز خالی از سکنه هستند. این جزیره‌ها بیشتر در بخش جنوبی کره جنوبی قرار دارند با سواحلی زیبا از جاذبه‌های اصلی گردشگری در این کشور به شمار می‌روند. جزیره معروف ججودو یکی از معروفترین جزایر این کشور است.
کره جنوبی دارای آب و هوای و نیمه استوایی است. در این کشور میتوان چهار فصل آب و هوایی را دید. فصل بهار آب و هوایی گرم و رطوبت کم، تابستان‌های گرم و مرطوب که دمای هوا گاهی به ۳۵ درجه نیز می‌رسد، پاییز با رطوبتی قابل تحمل و هوایی خنک و زمستان‌هایی سرد و برفی فصل‌های آب و هوایی این کشور را تشکیل می‌دهند.
فصل پاییز بهترین زمان برای سفر به کره است. این فصل که از سپتامبر شروع می‌شود، دارای آب و هوایی خنک است و رنگ‌های پاییزی و ترکیبی از سبز، زرد، قرمز و هزاران رنگ دیگر در هر گوشه کنار مناظری چشم نواز را برای گردشگران رقم می‌زند. در بهار نیز، این فصل را زمانی مناسب برای سفر به کشور کره جنوبی تبدیل کرده است. هوای سرد و برفی در زمستان نیز معمولا طرفدارن خود را دارد و گردشگران بسیاری را برای اسکی، چشمه‌های آب گرم و یا اوندول که حرارتی زمینی برای رهایی از یخ و سرمای بیرون است و اختراع کره‌ای‌هاست، به این کشور جذب می‌کند.

 

مراکز توریستی و شهرهای کره جنوبی

-    سئول  Seoul
شهر سئول  Seoul، مقصد بسیاری از گردشگران به کشور کره جنوبی  است. بناهای تاریخی بسیار در این شهر نشان از قدمت این شهر دارد. بسیاری از بناهای تاریخی در این شهر توسط ژاپنی‌ها ساخته شده که از زمان سلطه آنها به یادگار مانده است. چهار کاخ اصلی در این شهر که از زمان پادشاهان چوسان به جای مانده‌اند از بناهای تاریخی بسیار معروف در این شهر هستند.
سئول با تلفیقی از فرهنگ‌های شرقی و غربی جاذبه‌های بسیاری را برای خود رقم زده است. سئول به عنوان شهری پرجمعیت، مرکز تجاری و آموزشی کشور کره جنوبی نیز به شمار می‌رود و اکثر دانشگاه‌های معتبر این کشور در سئول واقع شده‌اند.

-    بوسان  Busan
این شهر که در جنوب شرقی این کشور واقع شده است دومین کلان‌شهر در کره جنوبی می باشد. بوسان یکی از مهمترین بنادر این کشور محسوب می‌شود که با داشتن سواحلی زیبا از مقاصدگردشگری در این کشور نیز به شمار می‌رود. در این شهر ساحلی علاوه بر این تفریحات بناهای تاریخی و معابد بسیاری دیده می‌شود که برخی از آنها از بزرگترین معابد این کشور به شمار می‌روند. آکواریوم این شهر نیز با امکانات بسیار و نمایشی زیبا از محیط‌های آبی و جانوران دریایی دوست داران بسیاری دارد. چشمه‌های آب گرم بوسان بدون اغراق، نمونه ای بی‌نظیر در آسیا هستند.

-    شهر تاریخی گیونگ‌جو Gyeongju
بناهای تاریخی در این شهر که بسیاری جز قدیمی‌ترین‌ها در نوع خود هستند در این شهر بسیار به چشم می‌خورد. این شهر تاریخی از دوران ماقبل تاریخ سکونت گاهی برای انسان‌ها بوده است و در گذشته نیز پایتخت پادشاهی سیلا بوده. معابد قدیمی و مقبره‌های پادشاهان نیز از دیگر بناهای تاریخی در این شهر است. جشنواره کیک در این شهر که در مارچ و آپریل برگزار می‌شود با اجرای موسیقی و رقص سنتی گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. رصدخانه ی گیونگ‌جو قدیمی‌ترین رصدخانه در شرق دور به شمار می‌رود که در قرن هفتم ساخته شده است.

-    جئون‌جو  Jeonju
این شهر به دلیل داشتن شیوه‌های معماری زیبا مرکزی فرهنگی و هنری در کشور کره جنوبی معروف است. معابد قدیمی و آثار تاریخی از دیگر جاذبه‌های گردشگری در شهر جئون‌جو هستند. غذاهای این شهر نیز در کره بسیار معروف هستند و بسیاری از غذاهای معروف کره در اصل متعلق به این منطقه می‌باشند. در این شهر موزه‌های بسیاری را نیز می‌توان دید که این آثار فرهنگی و هنری را به خوبی به نمایش گذاشته است.

دیدنی‌های کره جنوبی

ساختمان‌هایی با قدمتی بسیار و بناهای تاریخی، در کشور کره به خصوص در شهر سئول و همچنین شهر تاریخی گیونگجو از جاذبه‌های تاریخی در این کشور برای گردشگران است. معابد بودایی بسیار قدیمی با معماری کره ای که بسیار زیبا و خاص است و بناهای به جای مانده از تاریخ پر فراز و نشیب این کشور که چهار قصر به جای مانده در شهر سئول، از شاخص ترین آنهاست، در این کشور همواره گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.
. کوه‌های بیکدودائگان که مرکزی برای شبه جزیره کره به شمار می‌رود و در بسیاری از کارهای هنری قدیمی به تصویر کشیده شده است، و کوه‌های سئوراک سان و جیری سان که از بخش‌های مهم و پربازدید کوهستانی در این کشور هستند گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کنند. طبیعت زیبای کشور کره جنوبی به خصوص در هوای بسیار ملایم پاییزی که با رنگ‌هایی زیبا در می‌آمیزد باعث شده تبدیل به یکی از عوامل جذب گردشگر در این کشور گردد.
غار هوانسئونگول و غار دانیانگ که از بزرگترین غارهای سنگ آهکی در آسیاست نیز سالانه حدود یک میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کند.
سواحل شهر پوسان در بین سواحل این کشور شهرت بیشتری دارد و آکواریوم زیبای این شهر نیز بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می‌کند. بسیاری از جزیره‌ها به خصوص در بخش‌های جنوبی و غربی علاوه بر داشتن سواحلی زیبا از امکانات تفریحی متنوعی نیز برای گردشگران برخوردارند. جزایر و بخش‌های ساحلی در این کشور که بیشتر مرزهایش را آبهای دریای زرد و دریای ژاپن فرا گرفته از جمله بخش‌های دیدنی در ژاپن به شمار می‌رود.

 

مردم و فرهنگ کره جنوبی

شباهت بسیار زیادی بین فرهنگ مردم کره و چین وجود دارد و از نظر تاریخی نیز این کشور در گذشته جزئی از امپراطوری چین محسوب می‌شد. هنرهای سنتی و مدرن هم‌چون سفالگری نیز در بخش‌هایی از این کشور مرسوم بوده و شهرتی جهانی دارند. سبک معماری مردمان کره نیز اگرچه تحت تاثیر تنش‌های دائمی سیاسی و جنگ‌های پی‌درپی تاریخی بوده ولی به واسطه‌ی استفاده از رنگ‌های به کار رفته در طبیعت، یکی از شاخصه‌های اصلی فرهنگی، اجتماعی این کشور شناخته می‌شود.
در بین ادیان شناخته شده، مسیحیت و بودایی بیشترین پیروان را در کره جنوبی دارند که حدود ۵۰ درصد مردم کره را شامل می‌شود. بسیاری از مردم کره دین خاصی ندارند اما با این وجود بسیاری از آداب و رسوم آنها تاثیر گرفته از دین بودایی و کنفسیوسیسم است.

 

زبان مردم کره جنوبی

مردم کره جنوبی به زبان کره‌ای صحبت می‌کنند. این زبان یادگیری‌اش برای خارجی‌ها به خاطر تفاوت زیاد در تلفظ و گرامر در مقایسه با دیگر زبان‌ها بسیار دشوار است اما یادگیری چند کلمه‌ی پر کاربرد کره‌ای بسیار به کار می‌آید. زبان انگلیسی در مدارس به عنوان زبان خارجی تدریس می‌شود و با سیاست‌های دولت برای جذب گردشگر، یادگیری انگلیسی در این کشور در حال گسترش است.

 

تعطیلات در کره جنوبی

تعطیلات رسمی در کره جنوبی بر طبق تقویم قمری تعیین می‌شود و به همین دلیل هر سال جابه جا می‌شود. روزهای شنبه و یکشنبه در کره جنوبی همچون بسیاری دیگر از کشورها تعطیل است. روزهای اول و دوم سال نو میلادی نیز در این کشور تعطیل است. تعطیلات چوسئوک که جشن شکرگزاری در کره است و تعطیلات سئولال که به مناسبت سال نوی قمری در کره در این کشور جشن گرفته می‌شود مهمترین تعطیلات برای مردم این کشور به شمار می‌رود. روز آزادسازی یعنی ۱۵ آگوست و روز ملی یعنی ۳ اکتبر نیز جز تعطیلات مهم در این کشور به شمار می‌رود. روز کودک ۵ می، روز والدین ۸ میْ و روز معلم ۱۵ میْ نیز جز تعطیلات این کشور است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید