ورود

ثبت نامتحصیل در اسپانیا

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا به همراه معرفی شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و هزینه ی تحصیل و بورسیه ی تحصیلی در اسپانیا با کمک سفر.

تحصیل در اسپانیا راهی است که دانشجوهای زیادی از سراسر دنیا برای ساختن آینده خود، انتخاب می‌کنند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این کشور زیبا، امکان تحصیل هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی است. چه در دانشگاه‌های دولتی و چه خصوصی، این امر برقرار است. یکی از ویژگی‌های دیگری که درخواست برای ویزای تحصیلی اسپانیا را زیاد کرده است، کم بودن هزینه زندگی در این کشور است.

همچنین اجازه کار در حین تحصیل نیز به فراهم کردن زندگی ایده‌آل دانشجویی در اسپانیا، کمک مضاعفی می‌کند. این کمک در خیلی از مواقع بسیار بزرگ است و با داشتن مهارت‌های حرفه‌ای، می‌تواند پس انداز هم برایتان فراهم کند.

مزایای تحصیل در اسپانیا

تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم‌هزینه‌تر است که این امر را می توان از جمله بهترین مزایای تحصیل در اسپانیا دانست.

مزیت‌های دانشجو شدن در اسپانیا
در صورت گرفتن ویزای تحصیلی و شروع زندگی در اسپانیا به هدف تحصیل، از چند مزیت ویژه برخوردار خواهید بود که در ادامه به تمامی موارد اشاره خواهیم کرد :

•    خوابگاه‌های دانشجویی
•    هزینه‌های تحصیل و زندگی
•    یادگیری زبان اسپانیایی

خوابگاه‌های دانشجویی در اسپانیا

خبر خوب برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در اسپانیا دارند این است که اغلب دانشگاه‌های اسپانیا دارای مجهزترین خوابگاه‌ها هستند. در تمامی موارد مزیت نزدیک بودن خوابگاه به دانشگاه دیده می‌شود. البته این همه ماجرا نیست. در بعضی از دانشگاه‌ها که چند خوابگاه وجود دارد، دانشجوها مختارند که یکی از خوابگاه‌ها را از میان سایر گزینه‌ها انتخاب کنند.

هزینه خوابگاه در اسپانیا

خوابگاه‌های دانشجویی در اسپانیا شرایط مختلفی دارند. اگر می‌خواهید هزینه کمتری متقبل شوید می‌توانید در واحدهای چند نفره زندگی کنید و هر چه قدرهم هزینه بیشتری بدهیه میزان استقلال شما در خوابگاه، بیشتر خواهد بود. البته اگر بخواهیم مبلغی اعلام کنیم باید بگوییم بین 300 تا 500 یورو برای خوابگاه کنار بگذارید.

هزینه تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا جزو گزینه‌های ارزان اما با کیفیت در میان داشنجوها از سراسر دنیا حساب می‌شود. دانشگاه‌های دولتی اسپانیا هزینه بسیار کمی دارند که در میان سایر کشورهای اروپایی کم‌نظیر است. اما همانند سایر کشورها، تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا نیز هزینه‌های زیادی دربر خواهد داشت که به این مسئله باید توجه خاصی داشت. البته همان‌طور که ذکر شد با توجه به اجازه کاری که به دانشجویان می‌دهند، می‌توانید قسمت عمده‌ای از هزینه‌های خود را از طریق کار، بپردازید.

کانال راهنمای اخذ ویزای تحصیلی کشورها

یادگیری زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی، دومین زبان رایج در جهان است. تحصیل در اسپانیا چه خواسته و چه ناخواسته باعث می‌شود که زبان اسپانیایی یاد بگیرید. حال با فراگیری زبان اسپانیایی و اخذ مدرک از دانشگاه‌های خوب اسپانیا، کشورهای زیادی پیش روی شما هستند تا در آن‌جا شروع به کار کنید.

انواع تحصیل در اسپانیا

1.    کالج
2.    کارشناسی
3.    کارشناسی ارشد
4.    دکتری

  • هزینه تحصیل در کالج‌های اسپانیا

اگر خواهان تحصیل در اسپانیا و اخذ مدرک لیسانس از این کشور زیبا هستید، قبل از هرچیز باید مدت کمی در کالج تحصیل کنید. حداقل 2000 یورو مبلغی است که در مقطع کالج باید پرداخت کنید که با توجه به شرایط مختلف، این هزینه می‌تواند به مراتب بیشتر هم باشد.

  • هزینه تحصیل برای کارشناسی در اسپانیا

3 تا 4 سال وقت دارید تا مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه‌های اسپانیا دریافت کنید. حال نکته‌ای که نمی‌توان دریغ کرد، مقرون به صرفه بودن این دانشگاه‌هاست که نسبت به سایر کشورهای اروپا، چشمگیر است. حال لازم به ذکر است تحصیل درمقطع کارشناسی برای دانشگاه‌های دولتی، تقریبا رایگان است اما درکل برای دانشگاه‌های خصوصی به‌طور میانگین با توجه به رشته‌های مختلف، باید 3 الی 5 هزار یورو در ماه کنار بگذارید.

  • هزینه تحصیل برای کارشناسی ارشد در اسپانیا

مقطع کارشناسی ارشد، ارزان‌ترین مقطع در اسپانیا محسوب می‌شود. به‌طوری که عملا شما به‌صورت رایگان درحال تحصیل هستید و فقط هزینه‌هایی مانند بیمه و خدمات دانشجویی را پرداخت می‌کنید.

  • هزینه تحصیل برای دکتری

3 الی 5 سال، مدت زمانی است که باید برای گرفتن مدرک دکتری در دانشگاه‌های اسپانیا بگذرانید. پس از 3 سال تحصیل در اسپانیا می‌توانید از مدل دکتری خود دفاع کنید. جالب اینجاست که تمامی خرج‌های تحصیل شما در این مقطع چیزی حدود 500 یورو در ماه می‌شود که شرایط ایده‌آلی محسوب می‌شود.

شرایط تحصیل در اسپانیا چیست؟

ابتدا به کالج بپردازیم. برای تحصیل در اسپانیا و رفتن به کالج، فقط کافیست دارای مدرک دیپلم باشید. حتی نیاز به مدرک زبان نیست و به راحتی می‌توانید اقدام به ادامه تحصیل در اسپانیا کرده و از زندگی در شهرهایی مانند بارسلونا، مالاگا، سویا، مادرید و ... لذت ببرید. اگر می‌خواهید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کنید، بازهم نیاز به مدرک زبان ( در اکثر رشته‌ها) نیست.

تحصیل برای پزشکی در اسپانیا

تحصیل برای پزشکی در اسپانیا دیگر به راحتی مقاطع دیگر نیست. برای تحصیل در این مقطع لازم است که زبان اسپانیایی را مسلط باشید. حال بین دوراهی دانشگاه خصوصی و دولتی خواهید ماند. ورود به دانشگاه‌های خصوصی راحت‌تر است اما هم هزینه بیشتری دارد و هم از اعتبار کم‌تری برخوردار است. در انتها لازم به ذکر است که حداقل 6 سال را برای پزشک شدن در اسپانیا باید حساب کنید.

وضعیت جهانی دانشگاه‌های اسپانیا

بیش از 70 دانشگاه در نقاط مختلف اسپانیا فعالیت بین‌المللی دارند که فقط 20 دانشگاه از این موارد خصوصی هستند و باقی دانشگاه‌ها، دولتی محسوب می‌شوند. شهرهای بزرگی که پذیرای این دانشگاه‌ها هستند عبارت اند از :

•    مادرید
•    بارسلونا
•    والنسیا

البته که شهرهای دیگری در اسپانیا هستند که دانشگاه دارند اما اغلب دانشگاه‌ها در شهرهای ذکر شده قرار دارد.
دانشگاه‌های اسپانیا جزو برترین دانشگاه‌ها در رتبه بندی جهانی هستند. برای مثال می‌توان به دانشگاه‌های بارسلونا و اوتونومای اشاره کرد که هر دو جزو 200 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. البته که باقی دانشگاه‌ها نیز با توجه به استانداردهایی که دارند، توجه افراد زیادی را از سرتاسر دنیا برای تحصیل در آن‌جا جلب کرده‌اند.

با گرفتن ویزای تحصیلی یا همان ویزای دانشجویی اسپانیا، دریچه‌ای رو به دنیای دیگر برای شما باز می‌شود. زیرا اگر موفق به کسب مدرک از دانشگاه‌های اسپانیا شوید، اکثر کشورهای دنیا مدرک شما را قبول خواهند کرد. در آخر نیز منتظر نظرات شما دوستان کمک سفری‌ هستیم تا تجارب خود را راجع به تحصیل در اسپانیا با ما در اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی