ورود

ثبت نامصدور روادید در فرودگاه بین المللی ارومیه

با توجه به مصوبه هیات وزیران در سال گذشته از این پس دفاتر گذرنامه و روادید وزارت خارجه مستقر در فرودگاه‌ بین المللی برای دارندگان گذرنامه‌های معتبر‌، رواید گردشگری با یک ماه اعتبار و قابلیت 15 روز تمدید صادر می‌کنند.

قشقاوی با توجه به روند روبه‌رشد و ورود گردشگران خارجی به کشور طی چند سال گذشته، ارائه تسهیلات مورد نیاز گردشگران در بخش صدور ویزا و ایجاد امکانات اقامتی را به‌ عنوان یکی از سیاست‌های مهم دولت تدبیر و امید در بخش گردشگری مورد توجه قرار گرفت.

حسن قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر امور خارجه گفت: تا 2 هفته آینده در فرودگاه بین المللی ارومیه روادید فرودگاهی صادر می شود.

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر امور خارجه اضافه کرد: تلاش می کنیم به همه گردشگران خارجی در این فرودگاه بین المللی ویزای فرودگاهی صادر شود

وی گفت: تصمیمی که دولت در سال گذشته اتخاذ کرده ویزای گروهی برای گردشگران خارجی است که این ویزا یک ماهه بوده و قابل تمدید است.

وی در ادامه افزود: با بیان اینکه اتباع بیش از 57 کشورجهان امکان دریافت روادید فرودگاهی را دارند، این روادید با هدف گردشگری و برای افرادی که تابعیت کشورهای مد نظر را دارند صادر می‌شود و شامل دارندگان گذرنامه‌های سیاسی‌، خدمت‌، تجاری‌، کارشناسی‌، خبرنگاری‌، گزارشگری و اتباع ایرانی دارای گذرنامه خارجی (که به موجب قانون جمهوری اسلامی ایران از تابعیت ایران خارج شده‌اند) نخواهد بود.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی، کمال پرهیزگار، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به انجام مقدمات این امر در فرودگاه ارومیه اظهار کرد: پیشتر دفاتر گذرنامه و روادید وزارت خارجه مستقر در فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و مهرآباد تهران‌، مشهد‌، شیراز و تبریز برای دارندگان گذرنامه‌های معتبر‌، رواید گردشگری با یک ماه اعتبار و قابلیت 15 روز تمدید ویزای فرودگاهی صادر می کردند، پرهیزگار در ادامه اظهار کرد مکان مورد نظر برای اجرای فرایندهای ارائه روادید فرودگاهی در اختیار وزارت امور خارجه قرار گرفته است.

فرودگاه بین‌المللی شهید باکری ارومیه از فرودگاه‌های مهم ناحیه شمال غرب ایران است.

 

 

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید