ورود

ثبت ناماقامت و مهاجرت به امارات

کشور امارات متحده عربی یکی از پیشرفته ترین کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. با وجود ذخایر غنی نفتی و درآمدزایی این کشور از طریق صادرات نفت، بستر مناسبی برای زندگی و کار در امارات فراهم شده است.
کشور امارات متحده عربی متشکل از ۷ منطقه شیخ نشین ایت که این مناطق شامل ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین است.
کسب تابعیت و دریافت اقامت دائم و شهروندی در کشور امارات بسیار دشوار است و تنها افرادی که ۳۰ سال در این کشور زندگی کرده اند می توانند موفق به دریافت اقامت دائم دبی شوند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور امارات را دارند باید با توجه به شرایط خود از طریق یکی از راههای زیر برای مهاجرت به امارات اقدام نمایند.

1.    مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری
2.    مهاجرت به امارات از طریق کار
3.    اخذ اقامت و تابعیت امارات از طریق ازدواج
4.    مهاجرت به امارات از طریق تحصیل
5.    اخذ اقامت و تابعیت امارات از طریق تولد
6.    پناهندگی در امارات

 

در ادامه به توضیح هر یک از راههای فوق خواهیم پرداخت. با کمک سفر همراه باشید.

1-    مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری منجر به اقامت بلند مدت در این کشور خواهد شد. طبق قانون مصوب در سال 2019، این اقامت های ۵ و ۱۰ ساله که به صورت خودکار تمدید می شود و به شخص اجازه کار، تحصیل و زندگی در این کشور را با ۱۰۰% مالکیت فعالیت تجاری میدهد.

•    اقامت ۱۰ ساله امارات بدون نیاز به اسپانسر
    به وسیله یکی از روش های زیر میتوان اقامت ۱۰ ساله کشور امارات را دریافت کرد.
-     سرمایه گذاری دولتی به ارزش حداقل ۲٫۷۷ میلیون دلار یا ۱۰ میلیون درهم که می تواند در زمینه های سرمایه گذاری در یک سپرده، ثبت شرکت و راه اندازی یک کسب و کار با حداقل ۱۰ میلیون درهم سرمایه، تشکیل و راه اندازی یک کسب و کار شراکتی با حداقل ۱۰ میلیون درهم سرمایه.

•    اقامت ۵ ساله امارات بدون نیاز به اسپانسر
-    سرمایه گذاری در یک ملک به ارزش حداقل ۱٫۳۶ میلیون دلار یا ۵ میلیون درهم
با سرمایه گذاری در املاک و با داشتن یکی از شرایط زیر می توان اقامت ۵ ساله امارات را برای خود و همسر و فرزندان دریافت کرد. سرمایه گذاری در املاک نباید به صورت وام باشد و سرمایه باید حداقل به مدت ۳ سال در امارات حفظ شود.
-    سرمایه گذاری کارآفرینی: سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰ هزار درهم یا ۱۳۶ هزار دلار

 

2-    مهاجرت به امارات از طریق کار
نرخ بیکاری در کشور امارات 1.7% گزارش شده است و با توجه به پایین بودن این رقم معمولا متقاضیان کار برای این کشور بسیار زیاد است. برای کار در کشور امارات متقاضی نیاز به پیدا کردن اسپانسر یا کارفرما دارد و این کارفرما باید برای فرد درخواست مجوز کار از وزارت منابع انسانی امارات را اخذ کند.
برای یافتن کارفرما در ابتدا متقاضی باید رزومه کامل خود را به زبان عربی و انگلیسی تهیه کرده و برای موسسات کاریابی امارات ارسال نماید.
کار کردن درکشور امارات دارای مزایا و معایب بسیاری است. ، حقوق های مناسب و عدم وجود مالیات بر درآمد در این کشور از مزایای کار در این کشور بشمار میرود. از معایب کار در این کشور این است که افراد پس از پایان دوره ی قرارداد خود باید این کشور را ترک کنند. افرادی که به امارات برای کار مهاجرت میکنند تا زمانی که مجوز کار خود را دریافت نکرده اند نمیتوانند همسر و فرزندان خود را به این کشور ببرند.
برخی مشاغلی نظیر توریسم، صنعت نفت، پرستاری، حسابداری و… در کشور امارات شرایط مناسبی دارند.

 

3-    مهاجرت به امارات از طریق ازدواج
مهاجرت به امارات از طریق ازدواج تحت شرایطی امکان پذیر خواهد بود. قوانین ازدواج در امارات کمی متفاوت تر از سایر کشورها است. در این کشور چنانچه مردی خارجی با یک زن اماراتی ازدواج کند به او اقامت داده می شود اما هرگز نمی تواند تابعیت امارات را به دست آورد. و همچنین اگر مرد اماراتی با یک زن خارجی ازدواج کند در صورت واقعی بودن ازدواج و اثبات ۳ سال زندگی مشترک به زن اقامت و همچنین تابعیت اعطا خواهد شد اما به شرط آنکه تابعیت قبلی از او سلب گردد.

 

4-    مهاجرت به امارات از طریق تحصیل
تحصیل در کشور امارات یکی از روش های اخذ اقامت و زندگی در این کشور است. تحصیل در امارات به زبان عربی و انگلیسی امکان پذیر است.
هزینه های تحصیل در کشور امارات بسیار بالا است و دانشگاه ها و مراکزی که در این کشور وجود دارند مراکز بسیار معتبر هستند که برای آینده شغلی و تحصیلی فرد می توانند کاملاً مفید باشد. در امارات دانشگاه های بین المللی و آمریکایی نیز وجود دارند که متقاضیان می توانند در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند.
جهت دریافت ویزای دانشجویی کشور امارات متقاضی نیاز به یک اسپانسر دارد که این فرد میتواند فامیل و یا فرد دیگری باشد. اگر بستگان متقاضی در امارات اقامت نداشته باشند و فرد متقاضی، آشنا و اسپانسری در امارات نداشته باشد، خود دانشگاه به عنوان اسپانسر شخص معرفی می گردد.

 

5-    مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت از طریق تولد
اخذ اقامت امارات از طریق تولد تنها در صورتی امکان پذیر است که کودک متولد شده از پدر و یا مادری زاده شده باشند که دارای تابعیت این کشور است. بنابراین با تولد کودک در خاک این کشور نمی توان به اقامت این کشور دست یافت. طبق قوانین این کشور چنانچه کودک از پدر و مادری نامعلوم زاده شود به کودک تابعیت اعطا می گردد.

 

6-    مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی
کشور امارات متحده عربی، همانند دیگر كشورهای عربی هیچگونه مسئولیتی در قبال پناهندگان را قبول نمی کند و قوانینی نیز در حمایت از پناهجویان وضع نگردیده است.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای اخذ اقامت و مهاجرت