ورود

ثبت نامویزای انگلیس و مهاجرت به کشور انگلیس

انگلیس در سواحل شمال‌غربی اروپا قرار دارد و شامل دو جزیره اصلی است. یکی که اسکاتلند، ويلز و انگلیس را در خود جای داده و دیگری ایرلند شمالی را. بریتانیا و ایرلند شمالی به مجموعه‌ای متشکل از انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی اطلاق می‌شود که دارای مساحت 244،820 کیلومتر مربع می باشد . طبق آمار ارائه شده در سال 2016 کشور انگلیس دارای جمعیت 65,102,385 نفر میباشد. انگلیس دارای آب و هوایی نسبتا سرد دارد و پایتخت آن، لندن، لقب مه‌آلود را با خود یدک می‌کشد.

 

وقت سفارت انگلیس در تهران

کشور انگلیس در ایران دارای دفتر سفارت است. بنابراین متقاضیان دریافت ویزای انگلیس میتوانند مراحل دریافت ویزای خود را در کشور ایران انجام دهند. اولین مرحله برای دریافت ویزای هر کشوری دریافت وقت سفارت آن کشور است. وقت سفارت در واقع همان نوبتی است که سفارت به متقاضیان دریافت ویزا میدهد و متقاضیان باید در تاریخ و روز معینی به سفارت مراجعه کرده ومراحل مربوط به انگشت نگاری، مصاحبه و ارائه مدارک را انجام دهند. لازم به ذکر است حضور فرد متقاضی در روز مصاحبه الزامی است.

توجه داشته باشید به هیچ وجه مدارک جعلی به سفارت ارائه ندهید. در صورتی که سفارت متوجه مدارک جعلی شود مسئولین سفارت اجازه دارند علاوه بر رد درخواست شما، برای مدت 10 سال از تمامی درخواست‌های شما برای هرگونه ویزای انگلستان جلوگیری به عمل آورند.

برای گرفتن وقت از سفارت انگلیس در تهران، لازم است فرم تقاضای ویزای انگلستان را که به صورت آنلاین در وب‌سایت سفارت انگلیس قرار دارد را در کمال دقت و صداقت تکمیل نمایید. بعد از انجام مراحل آنلاین، وقت سفارت انگلیس، تعیین‌شده و از طریق ایمیل به صورت خودکار به آدرس ایمیلی که در زمان تکمیل فرم وارد کرده‌اید، ارسال میگردد. توجه داشته باشید فرم تقاضای ویزا باید برای هر کدام از متقاضیان به صورت جداگانه تکمیل شود.

 

انواع ویزای انگلیس

شرایط دریافت ویزای انگلیس نسبتا دشوار می باشد. اتباع غیر اروپایی باید مراحل سخت تری برای دریافت این ویزای این کشور طی کنند و مسئله قابل توجه این است که قوانین مربوط به مهاجرت نیز دائما در حال تغییر است.

ویزاهای انگلیس نیز مانند سایر کشورها، در سه دسته بندی ویزای توریستی انگلیس، ویزای تحصیلی انگلیس و ویزای تجاری انگلیس صادر می‌شوند، به شکل زیر قابل دسته بندی هستند:

 

۱- ویزای توریستی:

- ویزای توریستی ۶ ماهه انگلیس

- ویزای توریستی ۲ ساله انگلیس

- ویزای توریستی ۵ ساله انگلیس

- ویزای توریستی ۱۰ ساله انگلیس

۲- ویزای تحصیلی: برای دریافت ویزای تحصیلی و یا ویزای دانشجویی انگلیس داشتن نامه ی CAS الزامی میباشد. این نامه فقط به مدت ۶ ماه اعتبار دارند و شما فقط در این ۶ ماه می‌توانید جهت مهاجرت از طریق تحصیل به انگلیس اقدام نمایید. مدت اقامت در کشور انگلیس با ویزای تحصیلی از ۶ ماه تا ۱۶ ماه می باشد و فقط برای پزشکان و دندانپزشکان مدت اقامت تا ۳ سال قابل تمدید تا ۲ سال بعد آن است.

در صورت دریافت ویزای تحصیلی انگلیس متقاضی میتواند بصورت پاره وقت در این کشور کند و در این شرایط ساعات کاری ۲۰ ساعت در هفته میباشد.

چنانچه ویزای تحصیلی متقاضی دارای اعتبار بیشتر از ۶ ماه باشد متقاضی میتواند همسر و فرزندان خود را همراه خود ببرد. لازم است بدانید در مورد توانایی مالی جهت گرفتن ویزای تحصیلی، داشتن هزینه های کافی جهت زندگی در انگلیس بصورت ماهانه ضروری می باشد. متقاضی باید قادر به پرداخت ماهانه ۸۰۰ پوند و ۶۰۰ پوند به ازای هر یک از متعلقات (همسر و فرزند) باشد.

- ویزای دوره زبان انگلیس

- ویزای short term study یا تحصیل موقت انگلیس

- ویزای دانشجویی انگلیس موسوم به Tier4

۳- ویزای تجاری:

- ویزای Tire1: شامل سرمایه گذاری در انگلیس، ویزا برای تاسیس شرکت در انگلیس و post-study work

- ویزای Tire3: ویزای مهارت شغلی انگلیس Skilled Worker

- ویزای Tire3: ویزای کار موقت انگلیس

- ویزای Tire4: ویزای دانشجویی انگلیس

- ویزای Tire5: ویزای کار موقت انگلیس

 

ویزاهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم در اصل ویزاهای موقتی هستند که برای مدت زمان مشخصی صادر میگردند و  اعتبار آنها بین ۶ ماه تا ۱۰ سال است. علاوه بر ویزاهای موقت، دو نوع دیگر از ویزا نیز وجود دارند که شامل ویزای اقامت انگلیس و ویزای ازدواج انگلیس میشود. شرایط دریافت این نوع از ویزاهای دائمی به مراتب دشوارتر از ویزاهای موقت میباشد و متقاضی می بایست دارای شرایط خاصی باشد.

 

ویزای نامزدی/ازدواج انگلیس

اگر درخواست مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای نامزدی انگلیس را دارید کشور انگلیس به شما اجازه مهاجرت، تحصیل و یا کار را در این کشور میدهد. پس از مهاجرت، در صورت پایان رابطه ی خود با همسرتان فورا باید آن را گزارش دهید.

 

ویزای خویشاوندی انگلیس

اقوام وابستۀ سالمند مهاجرین: چنانچه مهاجرین قصد آوردن اقوام سالخورده ی خود را داشته باشند، کشور انگلیس اجازه ورود را به آنان میدهد. این افراد شامل عنوان پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ یا سایر وابستگان می باشند.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس

۱- اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی (گذرنامه باید حداقل ۳ ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواست شده، اعتبار داشته باشد)

۲- فرم تکمیل شده آنلاین درخواست ویزای انگلیس به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت انگلیس

۳- تاییدیه واریزی وجه سفارت

۴- دو قطعه عکس ۴/۵ × ۳/۵

۵- اصل یا کپی دعوتنامه معتبر و در صورت نداشتن، رزرو هتل (واچر هتل) در کشور انگلیس

۶- مدارک میزبان در انگلستان (شخص دعوت کننده) شامل:

- کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده

- پرینت حساب بانکی

- مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد به همراه فیش حقوقی

- سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه

- آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده

- قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز

۷- اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج

۸- اصل و ترجمه رسمی شناسنامه

۹- اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی متقاضی

شامل موارد زیر:

- گواهی اشتغال به کار همراه با ذکر تاریخ درخواست مرخصی و اینکه آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر

- جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی, ...

- لیست بیمه ۶ ماه آخر

- برگه مالیاتی پرداخت شده

- کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و ...

نکته: در صورت کامل نبودن مدارک شغلی، متقاضی می تواند از مدارک شغلی همسر هم استفاده کند.

۱۰- اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری، سپرده‌های بانکی و... (برای ۳ ماه آخر)

۱۱- برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان انگلیسی برای ۶ ماه گذشته الزامی است.

۱۲- اصل و ترجمه رسمی سند ملکی (در صورت استیجاری بودن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه)

 

** مدارک خواسته شده همگی باید اصل باشند و مدارکی که به زبان فارسی است به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای ترجمه رسمی باشند. مدارک ترجمه شده باید دارای تاریخ و مهر دادگستری باشد.

** متقاضیان دریافت ویزای انگلیس باید علاوه بر اصل و ترجمه مدارک، یک سری فتوکپی کامل از کلیه فرم ھا و مدارک خود ارائه نمایند.

** ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافی است و نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه نیست.

** لازم به یاد آوری است که در روز تحویل مدارک به سفارت انگلیس مصاحبه ای با متقاضی صورت نمیگیرد.

** مدارک بصورت دقیق و کامل تهیه گردد و مدارک بانکی شامل درآمد و مخارج ماهیانه که در فرم درخواست ویزای انگلیس خواسته شده است باید دقیقا بیان شوند. مدارک بانکی اهمیت زیادی دارند.

 

مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلستان

بعد از ارائه مدارک و انجام مصاحبه حضوری اصل مدارک و گذرنامه‌ی شما به همراه کپی‌ آن‌ها نزد بخش ویزای سفارت انگلیس خواهد ماند و همچنین رسیدی بابت آن به شما داده خواهد شد. پس از صدور ویرا با ارائه رسید میتوانید مدارک خود را تحویل بگیرید. بررسی مدارک به منظور صدور ویزای انگلستان ممکن است تا ٢٠ روز کاری زمان بخواهد. بنابراین برای برنامه‌ریزی تاریخ سفرتان این نکته را به خاطر داشته باشید.

مراحل دریافت اقامت انگلیس

پس از ورود به خاک کشور انگلیس چنانچه شما در مدت زمانی بین ۲ تا ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشید، میتوانید برای دریافت اقامت دائم کشور انگلیس اقدام نمایید. این درخواست برای سه دسته از افراد امکان پذیر است که بستگی به ویزای فعلی شما نیز دارد. این افراد عباتند از:

- افرادی که در انگلیس مشغول به کار هستند. این افراد شامل کسانی میشود که کشور انگلیس سرمایه گذاری کرده اند و یا شغلی را شروع کرده و مدت مشخص از شروع فعالیت آن ها می گذرد. برای این امر باید بین ۳ تا ۵ سال در انگلیس کار کرده باشید.

- زوج ها و اعضای خانواده.

- پناهنده ها.

 

نشانی سفارت انگلیس در تهران

در رابطه با دریافت وقت سفارت انگلیس لازم به ذکر است بر خلاف باور متقاضیان وقت از سفارت انگلیس دریافت نمی گردد بلکه از طریق دفتر وی اف اس VFS  اخذ میگردد. کشور انگلیس این دفتر را به عنوان نماینده سفارت برای انجام امور اداری مربوط به صدور ویزاهای مختلف برگزیده است. بنابراین منظور از وقت سفارت انگلیس در واقع وقت دفاتر VFS است و برای طی مراحل اخذ ویزای انگلیس حتما باید به یکی از دفاتر VFS مراجعه کرد.

نشانی سفارت انگلیس در تهران: منطقه ١٢، خیابان فردوسی، پلاک ١٩٨

 

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید