ورود

ثبت ناموقت سفارت

آموزش گرفتن وقت سفارت برای اخذ ویزای کشورها در کمک سفر

وقت سفارت چیست؟

اولین دلیل و در واقع مهمترین علت برای دریافت وقت سفارت عدم روابط کنسولی بین برخی از کشورهاست. از دلایل دیگر می توان به تعطیل بودن سفارت خانه ی برخی کشورها در کشور مبدا اشاره کرد. هریک از مسافرین که قصد سفر به کشورهای یکدیگر داشته باشند باید به یکی از کشورهایی که از جانب آن کشور اعلام می شود جهت تعیین وقت سفارت و در نهایت دریافت ویزا اقدام نمایند. به عنوان مثال مسافرینی که قصد سفر به ایلات متحده آمریکا را دارند باید در یکی از کشور های امارت متحده عربی، ترکیه و یا ارمنستان اقدام به مراجعه به سفارت خانه آمریکا نمایند. با توجه به مشکلات ذکر شده این امر مستلزم داشتن زمانی تعیین شده هم برای سفارت خانه و هم برای مسافر می باشد.
تعیین وقت سفارت برای کشورهایی که سفارت خانه در کشور مبدا دارند نیاز به داشتن شرایط خاصی یا پیچیده ای نیست و مراحل انجام کار بدین صورت است که پس از پرداخت هزینه های تعیین شده از جانب سفارت و پرداخت مبلغ و تکمیل کردن فرم های مربوطه وقت سفارت برای مصاحبه به متقاضی ارائه می شود.
برخی از شرکت های آشنا به امور سفارت و تعیین وقت سفارت مانند ویزاسازان، با توجه به آشنا بودن به مراحل تعیین وقت اقدام به دریافت نوبت حضور در سفارت یا همان وقت از پیش تعیین شده سفارت می کنند. درخواست کننده پس از تعیین و تایید وقت می بایست در ساعت و تاریخ مقرر در سفارت خانه آن کشور حاضر شوند.

 

جهت تعیین وقت سفارت ها و تهیه بیمه مسارفتی و ترجمه مدارک سفارت ها کافیست اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به شماره ۰۹۳۶۳۲۹۷۱۷۹ در تلگرام و یا واتس اپ ارسال کنید. همچنین می توانید اسکن صفحه اول پاسپورت خود را به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید.

تلفن های تماس:  ۶۶۵۷۰۴۵۴     ۶۶۵۷۰۴۵۵

 

شرایط اخذ وقت سفارت؟

پس از حضور در سفارت خانه در ساعت و روز مقرر، شخص متقاضی بعد از انجام بررسی های لازم امنیتی بایست در حضور کارشناس مصاحبه کننده سفارت رفته و بعد از پاسخ دادن به یک سری از سوالات و ارائه مدارک کافی و شرایط لازم و احراز آن برای کارشناس منتظر پاسخ سفارت به این درخواست شود. پس از دریافت وقت سفارت و مصاحبه نوبت آن می شود که مدارک لازم را به سفارت ارائه کنید. زمان اننتظار جهت دریافت جواب مبنی بر این که ویزا به وی تعلق می گیرد و یا خیر تقریبا تا یک ساعت بعد از مصاحبه می باشد. گاهی ممکن است پرونده ی متقاضی به علت نقص مدارک پرونده تا اعلام مجدد تکمیلی مدارک باز بماند.
نکته قابل ذکر دیگر این است که در زمان اخذ وقت سفارت هیچ مدارکی کنترل یا بررسی نمی شود و اطلاعات لازم بر مبنای صحت گفته های شفاهی متقاضی ثبت می شود.

 

مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه برای دریافت ویزای شینگن

در روز مصاحبه به همراه داشتن مدارک زیر الزامی میباشد. توجه کنید که این مرحله بسیار مهم میباشد لذا در فراهم آوردن مدارک به دقت عمل کنید در غیر این صورت احتمال رد تقاضای درخواست ویزای شما بالا خواهد بود. فرم درخواست ویزا را میتوانید در روز مصاحبه دریافت، تکمیل و ارایه نمایید.

1.    شناسنامه (همراه با ترجمه‌ی رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات)
2.    فرم تکمیل شده درخواست ویزا
3.    دعوتنامه تکمیل شده توسط یک شهروند ساکن شور مقصد یا شهروند خارجی ساکن کشور مقصد
4.    فرم درخواست ویزا از سوی دعوت کننده و کپی از کارت اقامت وی
5.    گذرنامه ( 6 ماه اعتبار از تاریخ درخواست ویزا و کپی از 5 صفحه اول و صفحات داری مهر ویزا)
6.    دو قطعه عکس رنگی 3 در 4 (روشن، واضح و کاملا جدید و مشابه با ظاهر فعلی شما)
توجه: در صورتی که عکس همراهان در پاسپورت شما باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر بگیرید.
7.    اسناد دال بر وضعیت شغلی متقاضی:
    - کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی .
    - کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار .
    - صاحبان شرکت‌های خصوصی: آخرین روزنامه رسمی شرکت )که از تاریخ صدورش بیش از سه سال نگذشته باشد) همراه با رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، و  دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
    - مشاغل آزاد: جواز کسب معتبر صادره از شهرداری محل سکونت به همراه رسید آخرین پرداخت مالیاتی و یا کارت بازرگانی به همراه رسید آخرین پرداخت مالیاتی.
    - اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان: کارت عضویت هیئت علمی یا کارت بین‌المللی دانشجویی.
نکته: ارائه ترجمه و اصل فیش حقوقی و یا جوازکسب همسر برای خانم های متاهل الزامی است.
8.    آدرس دقیق محل کار و منزل
9.    پرینت 3 ماهه آخر حساب جاری بانکی با گردش مالی مناسب.
10.    ضمانت‌نامه بانکی و یا چک رمزدار به مبلغ هشتاد میلیون ریال برای هر فرد
11.    ترجمه آخرین مدرک تحصیلی، و دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
12.    سند مالکیت به نام فرد متقاضی یا همسر به همراه ترجمه.
13.    86 یورو پول نقد.

 ترجمه مدارک سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای شینگن اوکراین

وقت سفارت های شینگن: