ورود

عضویتوقت سفارت

وقت سفارت چیست؟

اولین دلیل و در واقع مهمترین علت برای دریافت وقت سفارت عدم روابط کنسولی بین برخی از کشورهاست. از دلایل دیگر می توان به تعطیل بودن سفارت خانه ی برخی کشورها در کشور مبدا اشاره کرد. هریک از مسافرین که قصد سفر به کشورهای یکدیگر داشته باشند باید به یکی از کشورهایی که از جانب آن کشور اعلام می شود جهت تعیین وقت سفارت و در نهایت دریافت ویزا اقدام نمایند. به عنوان مثال مسافرینی که قصد سفر به ایلات متحده آمریکا را دارند باید در یکی از کشور های امارت متحده عربی، ترکیه و یا ارمنستان اقدام به مراجعه به سفارت خانه آمریکا نمایند. با توجه به مشکلات ذکر شده این امر مستلزم داشتن زمانی تعیین شده هم برای سفارت خانه و هم برای مسافر می باشد.

تعیین وقت سفارت برای کشورهایی که سفارت خانه در کشور مبدا دارند نیاز به داشتن شرایط خاصی یا پیچیده ای نیست و مراحل انجام کار بدین صورت است که پس از پرداخت هزینه های تعیین شده از جانب سفارت و پرداخت مبلغ و تکمیل کردن فرم های مربوطه وقت سفارت برای مصاحبه به متقاضی ارائه می شود.


برخی از شرکت های آشنا به امور سفارت و تعیین وقت سفارت مانند ویزاسازان، با توجه به آشنا بودن به مراحل تعیین وقت اقدام به دریافت نوبت حضور در سفارت یا همان وقت از پیش تعیین شده سفارت می کنند. درخواست کننده پس از تعیین و تایید وقت می بایست در ساعت و تاریخ مقرر در سفارت خانه آن کشور حاضر شوند.

 

شرایط اخذ وقت سفارت؟

پس از حضور در سفارت خانه در ساعت و روز مقرر، شخص متقاضی بعد از انجام بررسی های لازم امنیتی بایست در حضور کارشناس مصاحبه کننده سفارت رفته و بعد از پاسخ دادن به یک سری از سوالات و ارائه مدارک کافی و شرایط لازم و احراز آن برای کارشناس منتظر پاسخ سفارت به این درخواست شود. پس از دریافت وقت سفارت و مصاحبه نوبت آن می شود که مدارک لازم را به سفارت ارائه کنید. زمان اننتظار جهت دریافت جواب مبنی بر این که ویزا به وی تعلق می گیرد و یا خیر تقریبا تا یک ساعت بعد از مصاحبه می باشد. گاهی ممکن است پرونده ی متقاضی به علت نقص مدارک پرونده تا اعلام مجدد تکمیلی مدارک باز بماند.

نکته قابل ذکر دیگر این است که در زمان اخذ وقت سفارت هیچ مدارکی کنترل یا بررسی نمی شود و اطلاعات لازم بر مبنای صحت گفته های شفاهی متقاضی ثبت می شود.

 

وقت سفارت های شینگن:

درباره کمک سفر | سایت مرجع گردشگری و تور

کمک سفر وب سایت مرجع خدمات گردشگری، صنعت توریسم، تورهای لحظه آخری، معرفی تورهای داخلی و خارجی، معرفی هتل های داخلی و خارجی، معرفی آژانس های مسافرتی و جاذبه های توریستی و اخبار گردشگری و همچنین اطلاع رسانی در خصوص خدمات اخذ ویزا و وقت مصاحبه سفارت ها است.

سایت کمک سفر تنها در جهت ارائه محتوا و اطلاع رسانی در زمینه صنعت گردشگری فعالیت می نماید.

بیشتر بخوانید.


تلفن جهت تبلیغات: 66908752-66908753(021)
موبایل و تلگرام تبلیغات: 09365763452